• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Будьте здорові!

«Щоб бути здоровим, потрібні власні зусилля,

постійні і значні. Замінити їх не можна нічим».

Академік Амосов

Важливе питання для сучасної людини - стан здоров'я. А воно сьогодні ой як далеке від норми (це видно з кількості лікарняних листів). Сподіватись на те, що держава та медицина допоможуть його зберегти, нереально.

/Files/images/knigi/Амосов1.jpg/Files/images/knigi/Амосов3.jpg

В книгах "Роздуми про здоров'я" та "Алгоритм здоров'я" видатного лікаря і вченого М. Амосова викладено його основні принципи психології здоров'я, які варті наслідування:

*У виникненні хвороби в більшості винні не природа та суспільство, а лише сама людина.

*Не надійтесь на медицину, бо вона не може зробити людину здоровою, а тим більше не потрапляйте в руки лікарів.

*Щоби стати здоровим, украй необхідні власні зусилля (постійні та значні). Людина настільки досконала, що повернути здоров'я можна завжди!

*Майже всі думають про поліпшення здоров'я... у старості.

*Для доброго здоров'я необхідні п'ять умов: фізичні навантаження, обмеження в харчуванні, загартування, час і вміння відпочивати, щасливе сімейне життя.

*Природа милостива: достатньо 20-30-ти хвилин фізкультури щодня (щоб аж піт вийшов) - і буде відмінне здоров'я.

*Дуже стежте за своєю вагою: як мінімум - ріст у сантиметрах мінус 100.

*Умійте завжди розслабитись (а це вже характер!).

/Files/images/Песик.gif

Беріть з мене приклад!!!

*Здоров'я - це щастя (а щастя - це стан тіла й душі).

Цей принцип розшифрую:

· коли у вас багато соціальних зв'язків і дружніх контактів (особливо один надійний друг);

· наявність міцної сім'ї (обов'язково з дітьми!);

· цікава та улюблена робота (тоді є моральне задоволення);

· наявність твердих життєвих переконань;

· релігійна віра (вона не веде до шкідливих звичок).

Ось такі вони, принципи психології здоров'я. Виходячи з них, як же сучасному вчителю зберегти власне здоров'я? Поміркуйте над кількома порадами (знаючи, що ваше здоров'я - у ваших руках).

Плануйте не тільки свій робочий час, а і свій відпочинок. Організовуйте собі хвилини відпочинку, моменти задоволення, миті радості та насолоди протягом робочого дня, трудового тижня, навчального місяця, семестру. Тільки ви самі повинні думати про своє здоров'я (фізичне, моральне, психічне, громадське), свій настрій, працездатність, свої енергетичні сили.

Не будемо догматиками. У суспільстві домінує парадигма, що вчитель не має права на помилку - ні в чому, ніде, ніколи. Але вчитель теж людина і може помилятись. Він не відмінник, який одержує лише оцінки високого рівня, не ідеальний і випестуваний представник людини без недоліків. Геть цей догматизм! Нехай у вашому «табелі життя» будуть різні оцінки, а не тільки високого рівня, і нехай ми не будемо сприймати це, як привід до переживань і розладів.

Не дуже беріть на себе професію критика та прокурора (ваша енергетика, ваше вчительське біополе, якими ви заповнюємо середовище навколо себе, повинні бути чистими та позитивними).

Навчіться керувати своїм власним часом (визначте свої пріоритети, зосереджуйтесь на головному і думайте про власне здоров'я - це найголовніший пріоритет!).

Умійте відмовитись чемно, але переконливо. У школі непочатий край роботи, вир, лавина. І це - нескінченно! Виконуйте додаткові завдання в міру своїх можливостей.

Створіть на своєму робочому місці максимально комфортні умови праці. Протягом дня проводьте «гарячі» паузи (чай). Уведіть у звичку приносити із собою горішки, курагу, родзинки, яблука, апельсини, мандарини, чорнослив (зробіть це за розкладом).

Виходьте на свіже повітря на перерви (додається до 10-ти відсотків кисню у кров, а у приміщенні тільки 2). Якщо у вас є «вікна» у розкладі, зробіть самомасаж голови, фізичні корегуючі вправи, послухайте улюблену пісню, подивіться на красиві пейзажі (це можуть бути й художні картини), на фото улюблених людей, пригадайте побільше приємностей вашого життя. Обладнайте свій навчальний кабінет за власним смаком (обов'язково - море квітів і відповідна гама кольорів).

Боріться за власне здоров'я по-діловому! Бажаю вам доброго здоров'я та щастя!

ЗАВЖДИ ПАМ'ЯТАЙТЕ:

За С. Дибським

В ЖИТТІ ШУКАЙТЕ ПОЗИТИВ, а розпочніть із сайта:

http://selenaart.ru/tags/%EF%EE%E7%E8%F2%E8%E2%ED%EE%E5%20%EC%FB%F8%EB%E5%ED%E8%E5/

ВЕДІТЬ ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ. В цьому вам допоможуть ДУЖЕ ГАРНІ поради з сайта: http://selenaart.ru/rubric/1976335/

Якщо ви забули для чого призначені ті чи інші ліки, як ними користуватися, загляньте у

"Словник медичних препаратів"

Величезний обсяг інформації у рубриці "ЗДОРОВ'Я" (лікарські рослини, сумісність груп крові, все про ліки, профілактика).

Заборонені та небезпечні харчові добавки


Вправи, що дають здоров’я, силу, довге життя та роблять людей щасливими

1. Уттхита ширша экапада чакрасана

Ляжте на спину, покладіть руки під сідниці або витягніть вздовж тіла. Підніміть голову, почергово згинаючи ноги, виконайте вправу «їзда на велосипеді». При русі коліна мають досягати грудей. Кожна стопа при цьому описує коло. Тримайте голову піднятою (слабкі люди не повинні піднімати голову). Якщо відчуєте втому, відпочиньте, а потім знову повторіть вправу 1-2 рази.

Вправа усуває дефекти сідниць, талії, живота, спини, грудей, ніг, колін, стоп. Вона очищає сім’я, усуває нічні полюції, чистить кров, виганяє кільчастих червів і навіть виліковує параліч. Якщо паралізована рука виконуйте цю вправу руками, як ногами. Регулярною практикою цієї вправи досягається здоров’я та сила всього організму.

/Files/images/ВПРАВИ.JPG

2. Уттхита дви падасана (витягнуті стопи)

Ляжте на спину, притиснувши витягнуті руки до підлоги. Повільно піднімайте витягнуті ноги під кутом 45о, не згинаючи в колінах. Після цього опустіть їх, не торкаючись підлоги. Повторіть 4-5 разів. Вправа дає більший ефект коли її виконувати із піднятою головою.

3. Уттхита ека падасана (витягнута стопа)

Ляжте на спину і підніміть пряму ногу під кутом 45о. Потім повільно поміняйте ногу, не торкаючись підлоги. Далі почергово повільно піднімайте та опускайте ноги . Вправа дає кращі результати, якщо виконувати її з припіднятою головою, але слабким людям це протипоказано.

Вправа добре зміцнює м’язи живота та кишківника, очищує сім’я, запобігає нічним полюціям, а також виганяє кільчастих глистів.

4. Уттхіта хаста мерудандасана (човен)

Ляжте на спину, підніміть та покладіть на підлогу витягнуті вгору, над головою руки. Повільно піднімаючись, підносьте руки до пальців ніг. Ноги не піднімати, коліна не згинати. Залишіться в цьому положенні 10-15 секунд. Потім витягніть руки вперед та торкніться головою колін. Після цього повільно повертайтесь у вихідне положення. Повторіть кілька разів.

Вправа усуває дефекти живота, спини,хребта, грудей, талії, шиї і т.д.

5. Уттхіта хаста ека падасана

Ляжте на спину, витягнувши руки вздовж тіла. Піднявши їх вгору та витягнувши вперед, відірвіть корпус від підлоги, прийнявши положення, як на мал. 5. Як тільки відчуєте напругу в м’язах живота, повільно та почергово піднімайте ноги так, щоб між підлогою і припіднятою ногою утворився кут 45о. Повторіть вправу 3-4 рази, а потім у швидкому темпі – 5 разів.

Вправа зміцнює кишківник і дає ефект,як і попередні

вправи.

6. Пада паршвачаланасана

Ляжте на спину, розкинувши руки в сторони і поклавши долоні на підлогу. Потім повільно підніміть з’єднані разом ноги під кутом 45о до підлоги. Залишіться в цьому положенні деякий час. Потім повільно нахиліть їх вліво і вправо так, щоб вони доторкнулися до підлоги. Долоні весь час знаходяться на підлозі. Потім поверніть ноги у вертикальне положення та повільно опустіть їх на підлогу. Після нетривалого перепочинку повторіть вправу ще 1-2 рази.

Вправа зміцнює кишківник і талію, усуває дефекти ребер, серця та легень. Тим, у кого слабке серце, вправа протипоказана.

7. Бхуджангасана

Ляжте на живіт і поставте долоні на підлогу на рівні грудей. Спираючись на руки, підніміть верхню частину тіла, прогніть талію і закиньте голову назад. Поверніться у вихідне положення. Повторіть вправу 4-5 разів.
Вправа усуває ожиріння та захворювання органів черевної порожнини, а також зміцнює м’язи живота, грудної клітини, шиї та рук.

8. Дханурасана

Ляжте на живіт, зігніть ноги в колінах, вхопіться за щиколотки та підтягніть їх вгору так, щоб руки розпрямились, спина прогнулась, а живіт напружився. Спочатку коліна нехай будуть розставлені. Після нетривалої практики виконуйте вправу зі з’єднаними колінами. Протягом вправи виконуйте 4-6 коливань. З часом живіт підтягнеться.

Вправа усуває всі хвороби травної системи, а також всі недоліки у розвитку хребта. Ця асана дуже важлива. Її повинні виконувати кожний чоловік та кожна жінка.

9. Ардха Шалабхасана

Ляжте на живіт, витягнувши руки вздовж тіла і поклавши зовнішню сторону кисті руки на підлогу. Підніміть голову, спрямуйте погляд вперед. Підніміть одну ногу вгору, не згинаючи її в коліні. Повторіть вправу другою ногою. При виконанні вправи носки витягнути.

Вправа усуває болі в спині, виліковує захворювання печінки та селезінки. Деякі жінки страждають від гострого болю внизу живота, практикуючи цю асану їх можна позбутися.

10. Мукта хаста каті чакрасана

Станьте прямо, розставивши ноги. Нахиліть корпус вліво і опустіть з’єднані разом руки якнайнижче. Потім повільно коливайте корпусом і руками у вертикальній площині зліва вгору направо та навпаки. Зробіть у кожний бік по 3-4 коливальних рухи. Виконуйте цю вправу повільно.
Спочатку вправа може викликати запаморочення і навіть падіння.

Вона добре зміцнює м’язи живота, грудної клітини та рук, а також виліковує хронічні закрепи. Тому цю асану має виконувати кожний.

11. Пруштха валіта ханумасана

Станьте прямо, ноги разом. Відставте ліву ногу як можна далі вперед, зігнувши її в коліні. Права нога залишається прямою. Підніміть складені долонями руки над головою, відводячи їх назад. Потім опустіть руки донизу, торкаючись підлоги і повернувши корпус тіла вліво. Повторіть вправу в протилежний бік. Зробіть цю вправу в обидва боки.

Вправа викликає сильну напругу всіх м’язів тіла, добре зміцнює талію і виліковує захворювання органів, які розміщені в черевній порожнині та грудній клітині.

12. Дандхімантханасана

Станьте прямо, з’єднавши та витягнувши вперед руки, стиснуті в кулак. Із зусиллям викидайте почергово руки, імітуючи рухи боксера. Корпус при цьому повертається в обидва боки.

Вправа усуває закрепи, зміцнює м’язи грудної клітини та пресу.

13. Вакша спрушта джану врікшасана

Станьте прямо, ноги разом, груди вигнуті. Швидко піднімайте зігнуті в колінах ноги. Ноги піднімаються почергово та якомога вище.

Ця асана дуже важлива. Вона зменшує об’єм живота, зміцнює м’язи пресу, очищає сім’я і усуває нічні полюції.

14. Ека стханапалайанасана

Нахиліться вперед і піднімайте почергово ноги, торкаючись п’ятками сідниць, як при бігу на місці. Вправа виконується безшумно, на носочках, на одному місці. Спочатку біжіть повільно, а потім швидко. Після 2-5 хвилин такого бігу навіть досвідчений бігун відчуває втому.
Швидка хода та біг є природними вправами і тому вважаються одними з найкращих. Завдяки такій вправі людина стає активною, її серце та легені зміцнюються. Люди, які мають хворе серце повинні виконувати цю вправу повільно.

Вправа очищує кров, усуває закрепи, зміцнює м’язи ніг, посилює апетит і повністю усуває нічні полюції. Всі болі людини зникають, якщо регулярно практикувати цю вправу. Навіть одна ця вправа робить людину абсолютно здоровою та подовжує її життя. Людям із надмірною повнотою ця вправа просто необхідна.

Кiлькiсть переглядiв: 770