• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Файловий архів

День вишиванки

20 травня 2021 року Україна відзначає День вишиванки. Це відносно нове народне свято покликане сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Вихованці Шацького БДЮТ також приєднались до цього свята. Будинок творчості замайорів від різноманіття вишиванок різних кольорів, візерунків, форматів.

/Files/IMG_20210520_113809.jpg


_____________________________________________________________________________

«Україна – це ми!»

У Волинському Центрі національно-патріотичного виховання, туризму та екскурсій відбулася обласна акція під назвою «Україна – це ми!». Вихованці гуртка "Дитяча аніцмація" здобули в ній призові місця.

/Files/photo_2020-12-23_09-54-45 (2) - Аліна Ващук.jpg/Files/photo_2020-12-23_16-57-35 - Аліна Ващук.jpg


Про підсумки проведення І етапу Всеукраїнського арт-челенджу «Слово, чому ти не твердая криця!»

З нагоди 150 річчя Лесі Українки відбувся конкурс арт-челендж «Слово, чому ти не твердая криця» .На участь у заході подали заявки та відеозаписи 12 закладів загальної середньої освіти та Шацький будинок дитячої та юнацької творчості. Потрібно відмітити високу кількість декламаторів (97) у номінації «Краще чисельне художнє читання».

Усі учасники виявили творчий підхід, зуміли відтворити глибину змісту поезії Лесі Українки, вдало створити сценічні образи, дібрати музичний супровід, оформлення інтер’єру, віднайти своє, оригінальне прочитання творів. Варто відзначити високий художній рівень, глибоке осмислення творчості нашої видатної землячки.

/Files/unnamed.jpg


Підсумки конкурсу “Охорона праці очима дітей”

Нещодавно підвели підсумки районного етапу всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка серед учнівської молоді “Охорона праці очима дітей”. Щиро вітаємо переможців конкурсу, а також дякуємо наставникам за допомогу і спрямування дітей на шлях формування свідомого і відповідального ставлення до особистої безпеки та безпеки тих, хто їх оточує!

/Files/IMG_20210218_103815.jpg


Новорічні розваги

Новий рік — свято радості, щастя та очікування чогось нового і неймовірного. Кожна дитина і навіть дорослі з нетерпінням чекають цього свята. Радісний, веселий новорічний настрій не оминув і вихованців гуртків Шацького Будинку дитячої та юнацької творчості. Діти співали новорічні пісні круг ялиночки, охоче брали участь у новорічних конкурсах та іграх, після чого Дід Мороз загадував хитромудрі загадки. А на завершення свята діти отримали солодощі.

/Files/изображение_viber_2021-01-14_09-44-20.jpg


Результати конкурсу юних гумористів

Конкурс юних гумористів «Гумор і сміх обʼєднує всіх» зібрав довкола себе юних талановитих декламаторів, художників та письменників Шацької громади. Школярі, яким небайдужа тема гумору, цьогоріч змагались дистанційно, надсилаючи свої конкурсні матеріали у Шацький Будинок дитячої та юнацької творчості.


Вихованка "Чарівної палітри" -- казковий художник

/Files/изображение_viber_2020-11-16_15-00-08.jpg Фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Урок казки», організованй Волинським центром естетичного виховання, приніс перемогу і вихованці нашого закладу — Олександрі Бобок.


Юні флористи та фітодизайнери

Вихованці закладу перемогли у конкурсі у конкурсі творчих проектів з флористики та фітодизайну, який відбувся у Волинському еколого-натуралістичному центрі.

/Files/флористика.jpg


День захисника України

Шануємо всіх, хто упродовж століть боронив українську землю! Беремо приклад з героїв визвольного руху! Бережемо пам’ять про полеглих на Сході України! Схиляємо голови перед подвигом мужніх українських воїнів, які віддали життя у боротьбі з підступним ворогом. Повік не забудемо їхній заповіт — відстояти незалежність та відновити територіальну цілісністьУкраїни!

/Files/Галя Хомяк.jpg


Фотоквест "Зникла булава"

До Дня Українського козацтва цікавий фотоквест «Зникла булава» для вихованців гуртків туристко-краєзнавчого напрямку провела керівник Наталія Німець

/Files/IMG-893641febb545ac91e753f6fde1d84b4-V.jpg


На старті орієнтувальники

До Всесвітнього дня туризму в урочищі Мокошин відбулися змагання із спортивного орієнтування(заданий напрямок) серед вихованців гуртків «Пішохідний туризм» , «Спортивне орієнтування» та «Спортивний туризм» Шацького БДЮТ, учнів ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Пульмо.

Наталія Німець

/Files/IMG_20200924_165511.jpg


Літстудійці «Серпанку» Шацького БДЮТ – у шорт-листі першого етапу підготовки всеукраїнського альманаху молодих авторів України


/Files/photogallery/photovisi-download(9).jpg

Вихованки літературної студії «Серпанок» Шацького Будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Ніна Корець) потрапили до шорт-листа першого етапу підготовки всеукраїнського альманаху молодих авторів України.


ДО УВАГИ БАТЬКІВ!

З вересня 2020 року заклад розпочинає навчальний процес у дещо незвичному режимі, що пов'язано з дотриманням вимог карантину.

1. У приміщення Шацького БДЮТ можуть заходити тільки працівники закладу та вихованці гуртків.

2. З метою зарахування дітей до навчального процесу у закладі батькам необхідно заповнити анкету (бланки анкет видає черговий при вході в приміщення закладу). Анкета заповнюються вдома і передаються черговому. Далі очікуєте дзвінок керівника гуртка, або зв'язуєтеся за контактними телефонами:

20300

3. Кількість дітей, що будуть займатися в гуртках у цьому навчальному році є обмеженою, бо це пов'язано з карантином -1 дитина на 5 кв.м.(При скасуванні карантину набір автоматично може бути збільшено.

4. Ті вихованці , які вже займалися у гуртках 2-й, 3-й, 4-й, 5-й роки, зв'язуються з керівниками гуртків, уточнюючи розклад занять.

5. Якщо Ваша дитина зарахована до складу гуртка, то є певні правила, які потрібно враховувати:

- батьки забезпечують своїх дітей масками;

- у коридорі дитина повинна перебувати в масці, а на занятті - без;

- кожні 2 години міняти маску;

- після кожного заняття мити руки з милом;

- у разі підвищеної температури чи кашлю батьки не повинні приводити дітей на заняття, а звернутись до сімейного лікаря;

- якщо у дитини немає телефону, то батьки мають усі незрозумілі ситуації обговорити з керівником гуртка, знати час початку заняття та час закінчення.


/Files/images/04.jpg

Запрошуємо в гуртки за інтересами, напрямки діяльності - еколого-натуралістичний, туристсько-краєзнавий, художньо-естетичний, науково-технічний та дослідницько-експериментальний.

________________________________________________________________________________

Пріоритетні завдання позашкільної освіти. Обласний онлайн-івент

Сучасний зміст освіти, нові інструментарії оцінювання, організація та функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти в закладах позашкільної освіти – саме такою була тематика обласного онлайн-івенту, проведеного 02 червня 2020 року Управлінням Державної служби якості освіти у Волинській області.

Спікери заходу Ангеліна Корець, Володимир Сірук, Оксана Малащук висвітлили питання повноважень Державної служби якості освіти України, її територіальних органів, основні засади державного нагляду (контролю) у сфері позашкільної освіти та основи системного підходу до розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах позашкільної освіти.

Обговорюючи пріоритети і завдання Державної служби якості освіти у Волинській області, учасниками акцентовано увагу на важливості постійного й послідовного підвищення якісної освіти на усіх рівнях, на необхідності допомоги позашкільній освіті, що зазнає якісних перетворень.

Літстудійці "Серпанку" на крилах "ПероДактилю"

/Files/images/Natalya-TSyupyashhuk-scaled-wpcf_300x300.jpgНаталія Цюпящук

«ПероДактиль» – один з наймасштабніших всеукраїнських літературних конкурсів, що збирає широку географічну аудиторію дітей. Троє вихованок літературної студії «Серпанок» Шацького Будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Ніна Корець) не лише впевнено дійшли до фіналу, де з-поміж майже 200 робіт залишилось 80, а й зайняли почесні місця на пʼядесталі слави.

/Files/images/Ivanka-Kot-wpcf_300x300.jpgІвнка Кот

________________________________________________________________________________

Успішний "Веселий пензлик"

/Files/images/P_20191114_150146.jpgДарина Вергелес

13 листопада український народ святкував 130-ту річницю народження Остапа Вишні, письменника, сатирика та гумориста. Проте інтерес до його творчості не згасає і донині. Щорічний Всеукраїнський конкурс «Посміхнемось щиро Вишні» – пряме підтвердження цьому. Вихованка нашого закладу здобула почесне І місце в одній з номінацій.


Юні художниці-патріоти на обласному конкурсі

/Files/images/P_20191108_115940.jpgІрина ЛукашоваВихованці Шацького Будинку дитячої та юнацької творчості, світязькі ліцеїстки, побували на IV обласному конкурсі малюнка на військово-патріотичну тематику, що відбувся в Центрі науково-технічної творчості учнівської молоді. Любов до своєї країни, її болючі проблеми, мальовничі краєвиди, одвічні символи та державна символіка переносилися з уяви на папір й екран компʼютера вмілими рухами конкурсантів. А цьогоріч їх було 59 з 22 команд районів, міст, громад Волині.

________________________________________________________________________________

На "Літературній вітальні" у Луцьку

/Files/images/P_20191031_124538.jpgАнгеліна Зубач, Наталія Цюпящук разом з наставниками -- вчителем ОЗ НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. -гімназія» смт Шацьк Оленою Сулік та в. о. директора Шацького БДЮТ Ніною Корець, побували на відзначенні переможців та лауреатів конкурсу "Юні літератори Волині"

________________________________________________________________________________

Стежками "Волинської осені"

/Files/images/Фото1826.jpg

Вихованці БДЮТ активно долучилися до обласних змагань зі спортивного орієнтування "Волинська осінь". Маємо два призери: Софію Занюк -- ІІ місце та Віталія Мазурка -- ІІІ місце!

____________________________________________________________________

Перемога в районному конкурсі "Людина і ліс"

/Files/images/P_20190902_155002.jpgДанило СтаднікВихованець гуртка образотворчого мистецтва під керівництвом Ірини Вензловської Данило Стаднік здобув І місце у першому етапі конкурсу дитячого малюнка на тему "Людина і ліс" за малюнок "Плекаймо і оберігаймо!". Конкурс проодив у рамках акції Державного агентства лісових ресурсів України "Майбутнє лісу у твоїх руках"./Files/images/P_20190902_155038.jpgРазом з грамотою Шацького національного природного парку хлопець отримав подарунок -- цікаву гру.

________________________________________________________________________________________________________________________________

Вітаємо з новим 2019-2020 навчальним роком!/Files/images/schodenniki_fit_content_width_reference.jpg

Приєднуйтесь до цікавої та пізнавальної діяльності в гуртках за інтересами туристсько-краєзнавчого, еколого-натуралістичного, художньо-естетичного, науково-технічного та дослідницько-експериментального спрямування.

______________________________________________________________

Ангеліна Зубач на церемонії нагородження переможців

всеукраїнського конкурсу патріотичної поезії

/Files/images/61675974_845500872494845_1017450865927127040_n.jpg

25 травня Ангеліна Зубач разом з керівником Ніною Корець побували в Києві на церемонії нагородження переможців патрітичної поезії імені Олени Теліги та Олега Ольжича, на якому дівчина здобула почесне І місце

________________________________________________________________________________

Щирі вітання колезі Наталії Німець

/Files/images/P9010395.JPG

за перемогув 2-му (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників закладів позашкільної освіти “Джерело творчості” - ІІ місце в номінації “Керівник гуртків туристсько-краєзнавчого напряму позашкільної освіти”

_________________________________________________________________

Шацький Будинок дитячої та юнацької творчості
запрошує
на «ВЕСНЯНИЙ КОНЦЕРТ»,
який відбудеться 28 березня о 13 год.
в Шацькому лісовому коледжі
в рамках огляду-конкурсу художньої самодіяльності
«Дивосвіт дитячих талантів»
/Files/images/40_8-bereznia-90.jpg


Запальні народні танці, сучасні хореографічні постановки,
авторська поезія, акторська гра, щирі українські (і не лише) пісні
подарують Вам гарний весняний настрій.

Завітайте неодмінно!

___________________________________________________________

Юлія Цвір - серед кращих "Ліриків природи"

/Files/images/IMG_7561.JPGЮлія Цвір здобула ІІ місце на обласному конкурсі вокалістів "Лірики природи"

Вихованка гуртка "Карусель мелодій" не лише любить природу, а й майстерно оспівує її.

На облаасному конкурсі "Лірики природи" дівчина здобула почесні нагороди.

_______________________________________________________________________________________

Нові літературні перемоги всеукраїнського рівня

/Files/images/P_20190117_132533.jpgАнгеліна Зубач - переможниця всеукраїнського патріотичного конкурсу

Культурною референтурою ОУН було зорганізовано перший всеукраїнський конкурс патріотичної поезії імені Олени Теліги та Олега Ольжича, в якому взяла участь і вихованка Шацького Будинку дитячої та юнацької творчості. А результати конкурсу - просто приголомшливі!

_____________________________________________________________________

В БДЮТ відбулась районна виставка-конкурс "Новорічний подарунок"

/Files/images/IMG_8909.jpgРоботи вихованців БДЮТ (керівник Олена Козак)На конкурс було подано 30 робіт від учнів району. Багато ялинок, кілька Дідів Морозів, Снігурочка, Сніговики, сувеніри. Кращі роботи позашкільного закладу та Пульмівської школи знаходяться в Волинському еколого-натуралістичному центрі.

_____________________________________________________________________

Ювілейне свято #ТВОРЧІСТЬ #МАГІЯ#ТАЛАНТ

/Files/images/2_shatskii-bdiut-2.jpgCправжнє свято творчості й таланту відбулося з нагоди 25-річчя БДЮТ. Звичайно, не обійшлося без магії, адже вона завжди поруч нас.

_____________________________________________________________________

Обіймаючи горизонт словом

/Files/images/P_20181127_124529.jpgЗ Ольгою ЛяснюкАнгеліна Зубач та Ніна Корець побували на "Літературній вітальні" в м. Луцьку та отримали нагороди - грамоти управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА

Дебютний виступ драматичного колективу "Доміно"

/Files/images/виступ 2.jpg

Драматичний колектив закладу "Доміно" (керівник Зоя Лукащик) дебютував на обласному конкурсі з п’єсою А. Тарана "Букет червоних троянд"

________________________________________________________________________________

Англіна Зубач - дипломантка всеукраїнського конкурсу "У пошуках літературних талантів"

/Files/images/Ангеліна серед переможців.jpg


Ще одна перемога додалася до арсеналу здобутків Ангеліни Зубач, вихованки гуртка "Журналістика".

15 листопада вона разом з керівником Ніною Корець побувала на церемонії нагородження переможців всеукраїнського конкурсу "У пошуках літературних талантів"

/Files/images/P_20181115_145028.jpgЗ Миколою Хомичем

________________________________________________________________________________

Безпека з клоуном Боліком

/Files/images/imgonline-com-ua-Resize-RyJbIISLkir.jpgВихованці хореографічних гуртків, керівник Зоя Лукащик

На хореографічних гуртках "Паросток" , "Зорецвіт" в ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь під керівництвом Зої Лукащик було проведено заняття "Мозаїка безпечного життя".

/Files/images/IMG_20181112_095816.jpg ________________________________________________________________________________

Що означає безпека?

/Files/images/P_20181105_121423.jpgАукціон ідей "Що таке безпека?"

Формування у кожного вихованця активної життєвої позиції щодо власного життя та безпеки, озброєння його знаннями та навичками безпечної поведінки вдома, на вулиці, в соціумі тощо, збереження та зміцнення здоров’я, формування здорового способу життя – одне з найактуальніших завдань роботи педагогічного колективу позашкільного навчального закладу. Саме ця тема була ключовою в Тижні знань з основ безпеки життєдіяльності, який проходив з 5 по 9 листопада в БДЮТ.

Змагання з велотуризму

/Files/images/Фото1539.jpgНапередодні канікул відбулися змагання з велосипедного туризму між вихованцями гуртків «Пішохідний туризм» та «Спортивне орієнтування»(ЗОШ І-ІІІ ст. с. Пульмо)під керівництвом Наталії Німець

_________________________________________________________________

Змагання зі спортивного орієнтування "Волинська осінь" у Шацьку

/Files/images/20181031_152639-01(1).jpegМихайло Хацько з кубком переможця (ІІ місце)

В Шацьку в останній день жовтня відбувся ІІ етап ХVIII обласних особисто-командних змагань зі спортивного орієнтування серед учнівської молоді «Волинська осінь». На старт вийщло понад 200 спортменів-орієнтувальників Шацького, Любомльського, Старовижівського, Ратнівського районів, Любомльської та Голобської ОТГ. Близько половини учасників — господарі змагань.

__________________________________________________________________

Спостереження за природою восени

/Files/images/п.jpg

Вихованці гуртка "Світ навколо тебе "(учні ЗОШ І-ІІ ст смт Шацьк) з керівником гуртків Евеліною Євдокимовою здійснили похід до оз. Люцимер з метою спостереження за змінами в природі з приходом осені.

________________________________________________________________________________

Ірина Лукашова - переможець обласного конкурсу малюнків

/Files/images/учасники комп’ютерної графіки.jpgУчасники ком’ютерної графіки

________________________________________________________________________________

Щирі вітання Степанові Королюку

/Files/images/image-0-02-02-62dca7ecfe6074059862d6f6e309fa00d65b66f4184811302991e81eea498ad7-V.jpgСтепанові Королюку - 93 роки!


Вітання Степанові Королюку в 93 рік народження від вихованців та педагогів закладу.

________________________________________________________________________________

"Вишневі усмішки" устами дітей

/Files/images/P_20181017_113736.jpgНЕПЕРЕВЕРШЕНІ ГУМОРИСТИ17 жовтня талановиті декламатори району змагалися в конкурсі «Посміхнемось щиро Вишні», який відбувся в Шацькому Будинку дитячої та юнацької творчості. Учнівська молодь через творчість відомого гумориста Остапа Вишні демонструвала власні здібності та популяризувала жанр художнього читання.

________________________________________________________________________________

На обласному семінарі "Світ творчості"

/Files/images/P_20181001_161300.jpg

Незабутні враження та незвичайний приз привезла з обласного семіру-практикуму методист Галина Бегеза.

__________________________________________________________________

День селища

/Files/images/60_46.jpg

Фотозона в українському стилі, серйозні й не зовсім осінні композиції, довершена виставка декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва - БДЮТ долучився до святкування дня Шацька.

____________________________________________________________________________________

Освітяни на туристських змаганнях

/Files/images/Фото1517.jpg

Збірна команда освітян району та Шацької громади побувала на трьохденних обласних туристських змаганнях.

________________________________________________________________

Михайлу Гіричу - 92 роки

/Files/images/image-0-02-04-6a5ce1505eb74addfaf6714e61ff4d43c639d456aa89fb15ecf92522ed830769-V_1.jpg

Педагоги БДЮТ привітали поважного іменинника Михайла Гнатовича, з яким зв’язує давня дружба.

________________________________________________________________________________

/Files/images/листівка З новим навчальним роком.pngСтартував 2018-2019 н. р.

Запрошуємо в гуртки за інтересами, напрямки діяльності - еколого-натуралістичний, туристсько-краєзнавий, художньо-естетичний, науково-технічний та дослідницько-експериментальний.

________________________________________________________________________________

Перемоги в обласних конкурсах "Таланти ІІІ тисячоліття" та початкове технічне моделювання

/Files/images/IMG_0060[1].JPG Кіра Сидорчик та Сергій Полюх (керівник Олена Козак) - переможці обласних конкурсів


____________________________________________________________________

Ангеліна Зубач поповнила ряди юних літераторів Волині

/Files/images/ангеліна зубач1.jpg

____________________________________________________________________

Обласні перемоги новорічних конкурсів

/Files/images/IMG_20180418_150549.jpgНастя Орищук з "Ялинкою-малинкою"Хоча новорічні свята та конкурси вже далеко позаду, та отримувати нагороди за їх результатами завжди радісно й приємно.

/Files/images/IMG_20180418_172333.jpgОрися Меллюх __________________________________________________________________

Змагання юних туристів

/Files/images/Фото1467.jpg


Туристи Шацького БДЮТ (Пульмо) здобули перемогу в районних змаганнях

____________________________________________________________________

Одноденний похід по околицях Пульма

/Files/images/Фото1458.jpg


Вихованці гуртка "Пішохідний туризм" разом з керівником Наталією Німець здійснили цікаву одноденну подорож.

____________________________________________________________________

Вихованка гуртка

"Майстри-чарівники" - переможець конкурсу

"Все про безпеку - вустами дітей"

/Files/images/2_img_4517.jpgМоніка Савчук з грамотою та конкурсною роботою

________________________________________________________________________________

На струнах фестивалю "Дитинство скликає таланти"

/Files/images/DSC1_0228.JPGЩирі побажання дітям від Олени Кропивник, Людмили Єрофєєвої, Сергія Карпука та Людмили Цевух Традиційний фестиваль
"Дитинство скликає таланти"
з нагоди Дня захисту дітей відшумів у Шаацьку.Цьогоріч Будинок дитяччої та юнацької творчості проводив його вп’яте. /Files/images/DSC_0237.JPGХореографічний колектив "Первоцвіт"

________________________________________________________________________________

Занюк Анастасія та Куран Ярослав - переможці обласної естафети зі спортивного орієнтування

/Files/images/Фото1406(1).jpgЯрослав Куран та Анастасія Занюк

________________________________________________________________________________

Подробиці нагородження переможців конкурсу "ПероДактиль" в відеосюжеті

/Files/images/з іриною кузьменко.jpg

________________________________________________________________________________

В "Містечку майстрів" та на концерті художньої самодіяльності: на фестивалі позашкілля

/Files/images/P_20180516_145807.jpgНа відкритті фестивалю

Освітяни району долучилися до святкування 100-річчя позашкільної освіти, який проходив 16-18 травня в м. Луцьку.

/Files/images/P_20180517_114551.jpgМайстер-клас крапковим розписом/Files/images/P_20180517_142534.jpgГуморист Олег Голядинець

_______________________________________________________________________________

Родинне свято

/Files/images/P5110498.JPGВихованці гуртка "Пішохідний туризм"

Гуртківці "Пішохідного туризму" привітали своїх найрідніших людей зі святом - Днем матері

________________________________________________________________________________

Вокально-розважальний батл

/Files/images/IMG_20180515_111417.jpgВихованці гуртка "Бемолька"

День матері

/Files/images/IMG_20180511_141542.jpgТравень - місяць квітів і свят. Одним із найдушевніших і найтепліших є День матері.
Напередодні свята вихованці гуртків «Світ фантазій» та «Умілі руки» з керівником Світланою Скірак вирішили привітати своїх найрідніших за їх любов, турботу, підтримку і самовідданість і зробити приємний подарунок. Виготовляючи своїми маленькими рученятами «солодкі букетики», вони зворушливо розповідали про мам:

- Ніхто так не порадіє і не поплаче з нами, як мама, - Вона - сонце й небо, - Мати – найрідніша і найближча кожному з нас людина, - Вона дарує нам життя. І з цих слів відчувалася невичерпна любов дітей до мами, почуття вдячності , шанобливе ставлення, повага, гордість за рідну матусю.
Вітаємо всіх матерів з їхнім Днем. Нехай ваші діти цінують та люблять вас!

Ангеліна Зубач - переможниця "ПероДактиля"

/Files/images/Ангеліна Зубач з Лесею Мудрак та Іриною Кузьменко.jpgНагороди від Лесі Мудрак та Ірини Кузьменко/Files/images/imgonline-com-ua-AutoContrast-TKsqmsqfebnGANvl.jpgАгеліна Зубач з керівником Ніною Корець та Олегом Рибалкою (Олегом Чаклуном), письменником, видавцем "Фонтану казок" та "Легенди"

Ангеліна Зубач, вихованка гуртка «Журналістика» Шацького Будинку дитячої та юнацької творчості, стала переможцем всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «ПероДактиль». Разом з керівником Ніною Корець вона побувала в місті Біла Церква на церемонії нагородження переможців, яке проходило в Будинку органної та камерної музики в неділю, 6 травня. Диплом за І місце в номінації «Поезія» в середній віковій категорії, відзнаку «ПероДактиля» та грошовий сертифікат на суму 2000 грн — такі високі нагороди отримала талановита шачанка.

_______________________________________________________________________________

Софія Гінайло та Владислав Козак відзначені на всеукраїнському та обласному рівні

/Files/images/P_20180419_130159.jpgСофія Гінайло/Files/images/P_20180416_135356.jpg

________________________________________________________________________________

Ірина Мартинюк вкотре перемогла у всеукраїнських конкурсах

/Files/images/image-0-02-04-c3783b5a0a25592ba43353afca1246bbc96bd598f67a7b75d6eab479de79b877-V.jpgІрина Мартинюк

________________________________________________________________________________

Ніхто не може стати майстром, не тренуючись в майстерності

/Files/images/IMG_20180331_111103.jpg

Вихованки гуртка "Світ фантазій" Орися Мелюх та Катерина Демчук побували на обласному конкурсі учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання

________________________________________________________________________________

Колектив екологічної просвіти "Діти Землі" взяв участь в обласному конкурсі "Земля - наш спільний дім"

/Files/images/IMG_20180403_133615.jpg

30 березня вихованці гуртка "Квітникарі-аранжувальники" побували в смт Ратне, де змагалися в конкурсі колективів екологічної просвіти.

________________________________________________________________________________

Іванна Денисовець здобула перемогу у всеукраїнському конкурсі "Птах року 2018"

/Files/images/image-0-02-04-00d6e68d99cc34e702eb71d80326f821b86b514f6cc724952c688295aa90ebdc-V.jpgІванна Денисовець - в центрі біля птаха

________________________________________________________________________________

21 березня - всесвітній день поезії

/Files/images/поезія.jpeg

Поезія - справа красивих людей!

Поетам-початківцям радить Іван Андрусяк - поет, дитячий письменник, прозаїк, літературний критик, перекладач.

Поради юним поетам від Івана Андрусяка

________________________________________________________________________________

Марина Полюх - переможець обласного конкурсу "З цілющого джерела рідної землі черпаємо наснагу"

/Files/images/original-1105868714.jpg

/Files/images/М. Полюх.jpgМарина Полюх з натюрмортом в українському стилі

____________________________________________________________________________________

20 березня - день ЩАСТЯ

/Files/images/22_img_6947-min.jpgА ми щасливі на Землі!

http://www.shatsk-bdut.edukit.volyn.ua/news/id/87

____________________________________________________________________________________

Фітобар "Цілющі рослини нашого краю"

/Files/images/imgonline-com-ua-Resize-jfKnQ85YAZ.jpg Під такою назвою 27 лютого відбулося заняття гуртка «Світ навколо тебе», в незвичайній, дуже затишній атмосфері – біля самовару, за чашкою чаю. Та це не випадково, тому, що розмова йшла про здоров’я, про те, як зберегти його, щоб бути веселим та радісним.
Велику допомогу в цьому людині надає природа, навколишні рослини. Під час зустрічі вихованці також ознайомилися з цілющими властивостями лікарських рослин України, навчилися складати чайні суміші трав, ознайомилися з традиціями та ритуалами чаювання в різних країнах світу, а ще пригадали пісні, в яких згадуються квіти.
Люди за здоров'я платять великі гроші. А тут природа подбала: бери даром, лікуйся, будь здоровим. Але віддай плату - любов. Люби природу, шануй її дари, оберігай, ощадливо користуйся нею.
Під кінець заняття всі присутні пригощалися цілющими чаями з лікарських рослин та солодощами, - розповідає Світлана Скірак, керівник гуртка.

Подбайте взимку про пернатих друзів!

/Files/images/Фото1321.jpgПтахи – найкращий біологічний захист садів, лісів, парків та скверів від шкідників – гусені, різних личинок та короїдів, які зимують на гілках дерев та кущів, залишках плодів та торішньому листі. - Підготуйте для пернатих годівнички з кормом, розвісьте шматочки несолоного сала для веселих зграй жовтогрудих синиць. - У зимовий період найкраще підгодовувати пташок поживним кормом: трохи розчавленим качалкою соняшниковим та гарбузовим насінням, пшоном, просом, залитими смальцем чи олією вівсяними пластівцями, несоленим салом, маслом, маргарином. - Пташкам будуть до вподоби зіпсовані крупи, сухофрукти та сушені гриби, в яких завелися жирні личинки. - Слід пам’ятати, що сіль для птахів - страшна отрута. Тому солоні чіпси, сухарики та солоне сало - не для них.- Не можна згодовувати пернатим чорний хліб! Він набухає в зобу, через що живе створіння може загинути. Полегшить травлення пташкам жменя піску чи товченої яєчної шкаралупи, змішана з зерном, крупою, білими хлібними крихтами. - Найпростіша годівничка для синиць – вирізана з прямокутного літрового пакета з-під молока чи соку. Можна вирізати «хатку» з 5-літрової пляшки з-під питної води або просто нанизати на гілки кусні сала чи жирного м’яса. - Але якщо ви беретесь підгодовувати снігурів, синиць, дроздів, вівсянок, горлиць чи горобців, не полишайте цю добру справу до кінця морозної та сніжної зими. Бо пташки звикнуть прилітати на це місце й отримувати їжу, і якщо там довго не буде корму, голодні пернаті можуть загинути. - Найважче їм діставати їжу у періоди снігопадів, ожеледиць і морозів після відлиг, коли все вкривається міцною льодяною кіркою. Упродовж зими гине 80-90% популяції великих синиць. І лише висока плодючість рятує їх від повного вимирання. Матеріал підготувала Наталія Німець, кер. гуртків

РІЗДВЯНИЙ АНГЕЛ: МАЙСТЕР-КЛАС

ВІД СВІТЛАНИ СКІРАК

Напередодні новорічно-різдвяних свят відвідувачі клубу «Срібний вік» взяли участь у майстер-класі з виготовлення ангела-оберега. Провела заняття керівник гуртків Шацького БДЮТ Світлана Скірак, яка розповіла, що з давніх часів, за традицією на свята було прийнято прикрашати приміщення маленькими янголятками. Вони були не тільки елементом декору, а й гарною дитячою іграшкою. Ангел може стати справжньою окрасою ялинки, а також гідним подарунком для ваших близьких.

В основному, ангели-обереги виготовляли з натуральних матеріалів - соломи, паперу і тканини, а відвідувачі клубу робили його з ниток. Вони з нетерпінням чекали цього творчого процесу. Отримавши заздалегідь підготовлені заготовки з картону та інші матеріали, усі завзято поринули в роботу. В процесі виготовлення ангелика учасники проявили свої творчі ідеї, креативність та індивідуальне бачення виробу.

Всім учасникам майстер-класу дуже сподобалося своїми руками виготовляти подаруночки-обереги, тож усі залишилися задоволені результатами своєї праці. Учасники заходу висловили побажання, щоб таких заходів було більше і що вони з нетерпінням чекатимуть наступної зустрічі з працівниками БДЮТ.

P.S. Соціальний педагог Шацького територіального центру обслуговування громадян Марія Сидорук та слухачі «Університету третього віку» хочуть висловити слова вдячності за плідну співпрацю та розуміння працівникам БДЮТ. Ваша підтримка - свідчення вашого небайдужого ставлення. Від усього серця бажаємо вам здоров’я, злагоди, взаєморозуміння, душевного спокою та натхнення у вашій праці.

БАРВИСТИЙ СВІТ МАЛЮНКІВ

/Files/images/23884_b0.jpg"Веселкова палітра" - гурток образотворчого мистецтва, поєднаного з творчістю, натхненням, фантазією, уявою. Під час роботи вихованці під керівництвом Наталії Штандер вчаться естетично відображати малюнок на папері, пізнаючи світ кольорів. Довгоочікуваний сніг діти з радістю переносять в свою творчість.

ЗИМОВІ ЗМАГАННЯ

"СРІБНИЙ КАРАБІН"

/Files/images/Фото1298.jpg

9 січня відбувся Кубок Вишнівської об’єднаної-територіальної громади серед юнаків з пішохідного туризму «Срібний карабін» на базі ЗОШ І-ІІІ ст. с. Штунь Любомльського району для дітей 11- 12 років. У змаганнях брали участь дві команди від нашого району – учні ЗОШ І-ІІ ст. с. Підманове та вихованці гуртка «Спортивне орієнтування» БДЮТ, учні ЗОШ І-ІІІ ст.. с. Пульмо.. Діти змагалися на дистанції І класу: долали навісну переправу, переправу по паралельних мотузках, підйом та спуск спортивним способом, траверс схилу, умовне болото по купинах, в’язали вузли. Учасники змагань побували також в шкільному музеї, де багато дізналися про історію села Штунь, легенди краю , історію школи, видатних жителів села. Дякуємо Цвиду Миколі Васильовичу, голові Світязької сільської ради, та підприємцю Деркачу Андрію Анатолійовичу за наданий автобус і пальне, - інформує Наталія Німець керівник гуртків БДЮТ.

З НОВИМ 2018 РОКОМ!

/Files/images/З-новим-роком.gif

НЕЗВИЧАЙНІ ЯЛИНКИ НА "СВЯТВЕЧІР"

/Files/images/DSCN8450.JPGТрадиційна виставка-конкурс різдвяно-новорічної атрибутики «Святвечір» цьогоріч відбулась в номінації «Новорічна ялинка», зібравши в Шацькому Будинку дитячої та юнацької творчості два десятки традиційних та найнеочікуваніших головних атрибутів свята. Не менш цікавими були й назви: новорічна ялинка «Голубий вогник», креативна ялинка з дерева, «Ялиночка! Ось така! І висока, і струнка», «Зимова фантазія», «Різдвяна красуня», «Білосніжна красуня», «Зимова красуня», кілька «Новорічних красунь» та «Новорічних ялинок» та навіть патріотична ялинка «Україна єдина».

/Files/images/P_20171215_142627(1).jpgСписок переможців очолила срібляста «Диво-ялинка» з мініатюрними прикрасами в стилі тістопластики, виконана Анною Пісачук, вихованкою гуртка «Майстри-чарівники» БДЮТ, ученицею НВК «ЗОШ І-ІІІ ст-гімназія» смт Шацьк (керівник Олена Козак). Фентезійна ялинка-дівчинка в біло-рожевому вбранні «Ялинка-малинка» (автор Анастасія Орищук, вихованка гуртка «Світ фантазій» БДЮТ, учениця НВК «ЗОШ І-ІІІ ст-гімназія» смт Шацьк, керівник Світлана Шумук) також беззаперечно отримала перемогу. Завершила трійку переможців традиційно зелена, однак в цікавому геометричному рішенні «Новорічна красуня», над якою чаклували Каріна Михальчук, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. с. Піща та керівник Галина Яльницька. Вказані роботи перебувають на обласному етапі конкурсу в Волинському державному центрі естетичного виховання учнівської молоді, а на районному рівні їх виконавці нагороджені грамотами відділу освіти, молоді та спорту.

За високу виконавську майстерність виділено «Волинську красуню» учениці ЗОШ І-ІІ ст. с. Підманове Соломії Прокопчук (керівник Лариса Сацюк) та колективну роботу учнів ЗОШ І- ІІ ст. с. Острів’я «Новорічна красуня» (керівник Галина Хацько). Решту шкіл-учасниць відмічено за активну участь в конкурсі.

ПІДГОТОВКА ДО РІЗДВЯНО-НОВОРІЧНИХ КОНКУРСІВ

/Files/images/IMG_3555.JPGНа гуртку "Майстри-чаріввники"

Солоне тісто – один із багатьох матеріалів, що дає змогу творити дива власними руками. Для цього не треба бути видатним художником – досить бажання і фантазії зробити щось незвичайне.

/Files/images/IMG_3544.JPGНа гуртку "Диво-намистинки"Виготовляти різноманітні іграшки, обереги для дітей та всієї сім’ї із тіста – це стародавня українська традиція, яка збереглась і понині.

Вихованці гуртків «Майстри-чарівники» та «Диво-намистинки» виготовляли новорічні та різдвяні іграшки із екологічно чистого матеріалу – тіста, які можуть стати справжніми прикрасами на ялинці, а також гідними подарунками для близьких, - повідомляє керівник гуртків Олена Козак.

ДЕНЬ СВ. МИКОЛАЯ

/Files/images/P_20171220_153615.jpgДо вихованців закладу завітав св. Миколай з подарунками. А діти в свою чергу вітали його піснями та віршами. Не обійшлося без вредного Чортика та добрих Ангелочків.

/Files/images/P_20171220_160608.jpgАтмосфера свята була веселою і радісною.

Захід для дтей організували керівники гуртків Наталія Штандер та Галина Хомяк.

В ПЕРЕДЧУТТІ НОВОРІЧНИХ СВЯТ

/Files/images/DSCN8453.JPGРайонна виставка-конкурс «Новорічний подарунок» щорічно об’єднує найбльшу кількість експонатів. З майже всіх освітніх закладів до Шацького Будинку дитячої та юнацької творчості мчали чарівні сани з Дідом Морозом та Снігурочкою, мерехтливими ялинками, казковими будиночками, веселими дзвіночками, дивними рукавичками, чарівними скриньками з прикрасами. І все це притрушене тендітними сніжинками та сяючими вогниками. А за кожним з 45-ти виробів ховалась дитяча майстерність, а ще світле передчуття справжнього новорічного дива.

З поміж цього мереживно-грайливого, хвойно-зеленого, мерехтливо-бісерного, пахучо-кавового, паперово-витинанкового, золотисто-сріблястого, невагомо-повітряного добра надзвичайно важко визначитися з найкращим. Однак переможцями стали «Символ 2018 року» — песик-сувенір, майстерно створений з духмяного сіна Анастасією Крат та «Різвяні дзвоники» Орисі Мелюх. А працювали над ними дівчата на гуртку «Світ фантазій» БДЮТ під керівництвом Світлани Скірак. «Різдвяний вінок», прикрашений фігурками з солоного тіста Анастасією Гловацькою на гуртку «Майстри-чарівники» БДЮТ (керівник Олена Козак), також зайняв достойну нішу серед переможців. А ще сюди потрапили 2 роботи ЗОШ І-ІІІ ст. с. Пульмо: пляшкові «Дід Мороз і Снігурочка» Борислава Курана й Богдани Марчук (керівник Лідія Кот) та зваблива «Скринька з новорічними іграшками» Дарини Марчук (керівник Оксана Занюк); 2 роботи ЗОШ І-ІІІ ст. с. Піща: лозяний «Новорічний оберіг» Іванни Слободян (керівник Лариса Бакун) та «Казковий будиночок» для котика й собачки Марини Качан (керівник Галина Яльницька). Виконавці будуть нагороджені грамотами відділу освіти, молоді та спорту, а самі роботи на даний час знаходяться на обласному етапі конкурсу в Волинському еколого-натуралістичному центрі.

Окрім цього, журі конкурсу відмітило «Космічну ялинку» Діани Короць (ЗОШ І-ІІІ ст. Прип’ять, керівник Світлана Демих), «Святковий будиночок» Тетяни Сидорук (ЗОШ І-ІІ ст. смт Шацьк, керівник Людмила Лагодич), «Рамку для фото» Вероніки Юзепчук (ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь, керівник Олена Федун), «Корзинку» Хацько Аліни (ЗОШ І-ІІІ ст. с. Пульмо, керівник Лідія Кот) та «Хатинку новорічної казки» учнів ЗОШ І-ІІ ст. с. Підманове (керівник Лариса Сорока). Вказані школярі будуть нагороджені грамотами за високу майстерність виконаних робіт, а решта шкіл-учасниць — грамотами за активну участь в районній виставці-конкурсі «Новорічний подарунок».

Ніна Корець

ЗМАГАННЯ НЕ ДЛЯ СЛАБКОДУХИХ

1-2 грудня 2017 року в загальноосвітній школі I-III ступенів села Штунь Любомльського району Центр туризму, спорту та екскурсій провів Кубок Волинської області серед юнаків з пішохідного туризму. 18 команд із Володимир-Волинського, Камінь-Каширського, Луцького, Любомльського, Шацького районів та міст Луцька, Ковеля і Нововолинська брали участь у змаганнях.

Команду нашого району представляли вихованці гуртка «Спортивний туризм» Будинку дитячої та юнацької творчості, учні ЗОШ І-ІІІ ст. с. Пульмо: Хацько Михайло, Мазурок Віталій, Кінах Віталій, Никонюк Марія. Близько восьми десятків спортсменів змагались на дистанції «Смуга перешкод» ІІ класу складності, облаштованій у спортивній залі загальноосвітньої школи села Штунь. Команди долали навісну та крутопохилу переправи, вертикальний підйом та спуск, в’язали вузли , демонстрували свої вміння та навички з техніки пішохідного туризму.

Наталія Німець, керівник гуртків

ЛІТЕРАТУРНА ВІТАЛЬНЯ

/Files/images/нагороду отримує Вікторія Штандер.jpg

Нещодавно обдарованих дітей з усіх куточків Волині зібрала “Літературна вітальня”. Імпреза, організована в читальній залі обласної бібліотеки для юнацтва, об’єднала переможців та лауреатів обласного конкурсу “Юні літератори Волині”, їх наставників, батьків, гостей.

Привітати початківців, тих, хто шанує літературне слово, прийшли імениті українські письменники, серед яких голова та члени Волинської обласної організації Національної спілки письменників України – Ольга Ляснюк, Ніна Горик, Петро Коробчук, Валентина Штинько, Олена Пашук, Софія Стасюк, Олеся Ковальчук.

Саме з рук Петра Коробчука нагороду отримала Вікторія Штандер, вихованка Шацького Будинку дитячої та юнацької творчості, учениця НВК “ЗОШ І-ІІІ ст.-дитячий садок”с. Мельники (керівник Ніна Корець). Також приємним додатком до диплому лауреата управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА стала презентована збірка “Перли в глибинах казки”, в якій серед інших розміщена й поезія дівчини. Журі обрало кращі з-поміж семи сотень творчих робіт в чотирьох номінаціях — поезія, проза, журналістика і казка. Юних літераторів області 2017-го року відзначено двадцять другий раз.

Ще один лауреат серед школярів нашого району — Ірина Редько, учениця НВК “ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія” смт Шацьк (керівник Світлана Сорочук), якій також передали грамоту та збірку.

“Бажаємо молодим поетам і прозаїкам творчого неспокою, радості від кожного прожитого дня, гордості від здійсненого, втілення задуманого, Божого благословення у всіх ваших добрих починаннях. Успіхів вам та віри у себе!” — зичать працівники Волинської МАН на своєму сайті.

Ніна Корець



ПАМ'ЯТЬ ПРО ЄВРЕЇВ НЕ ПОВИННА ЗНИКНУТИ

/Files/images/IMG_20171115_160259.jpg

Могила розстріляних євреїв у Шацьку була споруджена у 1990 році та реконструйована у 1995 році.

З початку навчального року вона закріплена за Будинком дитячої /Files/images/IMG_20171115_161151.jpgта юнацької творчості. Вихованці гуртка «Світ навколо тебе» відвідали її та як справжні господині швидко й вправно навели лад біля споруди. Повимітали опале осіннє листя на доріжці та в квітниках, повитирали пам’ятник, ще й насіння чорнобривців назбирали. Вирішили, що посадять квіти навесні, щоб було гарно для тих людей, що схочуть прийти й помолитися над душами загиблих. Адже на чорному мраморі споруди великими буквами викарбовано «Тут були замордовані у жовтні у 1942 році німецько – фашистськими окупантами понад 1000 євреїв мешканців селища Шацька і навколишніх сіл». І це частинка нашої історії, про яку ми не повинні забувати.

Після завершення прибирання стало помітно, що дівчата були у піднесеному настрої та почувались задоволеними. Вже у такому віці вони всім серцем відчували, що зробили дуже хорошу і гідну справу.

Світлана Шумук

Творимо казки

/Files/images/4_dscn8027.jpgКазка — невід’ємна частина дитинства. Міняються діти — міняються й улюблені персонажі. Спочатку вайлуватий веселий Вінні-Пух, красуня Білосніжка, невтомна Попелюшка, довірливий Буратіно, всемогутня Золота Рибка, згодом пустотливий Карлсон, загадкова Аліса з країни Чудес, непередбачувана Мері Попінс... Здається, світ казки безкінечний.

Для тих, хто залюблений в казки, Волинським державним центром естетичного виховання надавалась унікальна можливість стати казкарем (літературна номінація «Казкова країна»), ілюстратором (номінація образотворчого мистецтва «Казковий художник») або творцем іграшкових персонажів (номінація /Files/images/Автор Софія Гінайло.мал. до казки Івасик-Телесик.jpgМалюнок до казки "Івасик-телесик". Автор Софія Гінайлодекоративно-прикладного мистецтва «Золоті ручки»), взявши участь в фестивалі-конкурсі дітей та юнацтва «Урок казки». Вихованці Шацького Будинку дитячої та юнацької творчості та школярі загальноосвітньої школи с. Світязь долучилися до районного, а згодом і до обласного етапу цього Всеукраїнського конкурсу , здобувши хороші результати. Так, Єлизавета Порховата, учениця Світязької школи (керівник Тетяна Пономаренко) в молодшій віковій групі здобула ІІ місце за казку «Лісова дівчинка», Ангеліна Зубач, вихованка гуртка «Журналістика» БДЮТ (керівник Ніна Корець) також отримала ІІ місце в середній віковій групі за казку «Світанок в Аквамаринії». Софія Гінайло, вихованка гуртка «Ми малюємо світ» БДЮТ (керівник Ірина Вензловська) здобула ІІ місце за ілюстрацію до казки «Івасик-Телесик».

Осінь надихає…

/Files/images/IMG_20171020_144127_HDR.jpgОсінь - унікальна пора року. Зелене листя літніх дерев перетворюється до невпізнання. Невідомо звідки в ній беруться всі відтінки жовтого і червоного. Політ такого листя, що поволі опадає з осінніх дерев можна спостерігати годинами. Покриваючи поступово всю землю навколо дерев, осіннє листя утворює на ній різнокольоровий килим, гуляти по якому одне задоволення.

/Files/images/IMG_20171025_155156_HDR.jpgВихованців гуртка «Світ навколо тебе» ця чудова пора року надихнула на творчість. Жовтогарячі кленові листочки під звуки осінньої мелодії у руках дітей вміло перетворювались на чарівні троянди. А створені з них композиці, будуть зігрівати юним майстриням домівку і тішити прекрасними спогадами довгими зимовими вечорами, - повідомляє керівник гуртка Світлана Скірак.

КОНКУРС ЮНИХ ГУМОРИСТІВ

/Files/images/переможці.jpg

Традиційний конкурс «Посміхнемось щиро Вишні» знову зібрав поціновувачів творчості Остапа Вишні — юних гумористів. На сцені Шацького лісового коледжу 17 жовтня змагалися школярі району (організатор — відділ освіти, молоді та спорту, БДЮТ).

Ведуча Світлана Шумук, керівник гуртків БДЮТ, звернулася до присутніх словами Максима Рильського:

Скільки доброти було в обличчі,

Скільки мудрості в очах було,

Як дивився приятелю в вічі

Любий наш Михайлович Павло!

Ну а вмів же бути і суворим,

І безжальним бути Вишня міг,

Як назустріч чорним поговорам

Підіймав свій праведний батіг!

З творів «Лист із села», «От вам і жарт!», «Геометрія», «Як ми колись учились», «Короп», «Ага, будеш?!», «Що таке є свиня», «Ділов, ділов...», «Отака мати», «Перший диктант» та ін. лився іскрометний гумор, знайомий кожному ще зі шкільної лави.

Переможці номінації «Вишневі усмішки» в молодшій віковій групі: Діана Бондар (Піща) — І місце , Руслана Слива (НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія» смт Шацьк) та Орест Терещук (Світязь) розділили ІІ місце, в Ольги Степанюк (Положеве) — ІІІ.

В старшій віковій групі І місце здобув Андрій Короць (Прип’ять), ІІ місце розділили Ольга Гірич (ЗОШ І-ІІ ст. смт Шацьк) та Тетяна Жучик (Пулемець), ІІІ місце в Михайла Тімошкіна (Підманове).

А в Ольги Гірич — подвійна радість, тому що вона як вихованка Шацького Будинку дитячої та юнацької творчості здобула ще й перемогу в номінації «Веселий пензлик». Ірина Лукашова здобула грамоту за активну участь в конкурсі.

Грамоти відділу освіти, молоді та спорту вручила Тетяна Ціпошук, методист РМК.

Готували переможців педагоги Людмила Бондар, Світлана Сорочук, Майя Мельничук, Галина Положевець, Ніна Пащук, Ольга Носуліч, Галина Коваль, Валентина Марчук, Ірина Вензловська, Ростислав Багнюк.

ДО ДНЯ КОЗАЦТВА

/Files/images/IMG_20171013_134900_HDR.jpg13 жовтня в БДЮТ відбувся захід «Свято мужності і відваги» приурочений українському козацтву та Дню захисника України. Вихованці гуртків «Світ фантазій» та «Умілі руки» виготовляли вітальні 3 D листівки своїм батькам та дідусям. Вкладали в них частиночку своєї щирої душі та бажали мирного неба і світлого майбутнього.

Як відгукнулись останні події держави в серцях вихованців нашого /Files/images/IMG_20171013_122303_HDR.jpgзакладу можна було побачити під час конкурсу малюнків та плакатів на патріотичну тематику.

/Files/images/IMG_20171013_120904_HDR.jpgВсе частіше ми звертаємось до наших витоків: історії нашої країни, рідної мови, козацької вольниці... Звертаємось до минулого, щоб зрозуміти сучасне.


НАША ГОРДІСТЬ

/Files/images/image-0-02-05-4b7df09e023617a2d40cdb53228376d2d7a65c679029add530fd33e6aac37e0d-V(1).jpgНещодавно відмічалось професійне свято працівників Міністерства надзвичайних ситуацій України — День рятувальника. Серед вихованців позашкільних навчальних закладів Центром науково-технічної творчості учнівської молоді спільно з державною службою України з надзвичайних ситуацій у Волинській області щорічно організовується конкурс «Юні рятувальники очима дітей», який детально розкриває особливості цієї складної професії засобами дитячого мистецтва. Роботи гуртківців Шацького Будинку дитячої та юнацької творчості постійно серед кращих. Влітку Ірина Мартинюк, вихованка гуртка «Ми малюємо світ», учениця ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь, здобула перемогу в конкурсі в номінації «Малюнок або плакат».

Також разом з іншими вихованцями Ірина долучилася до обласного конкурсу-марафону Волинського мальованого рушника «І на тім рушникові...», отримавши грамоту управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА за активну участь.

Диплом І ступеня у вихованки в обласній виставці-конкурсі декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край!» за картину «Тиха ніч». В обласному конкурсі малюнка на асфальті «Дитинства світ чудовий» — І місце, ІІ — в обласному конкурсі «Таланти ІІІ тисячоліття» в номінації «Декоративно-ужиткове мистецтво».

А ще Ірина Мартинюк стала дипломанткою ХХХ ювілейного всеукраїнського конкурсу «Нові імена України», який щорічно проводиться на підтримку обдарованої молоді у галузях музики, літератури, образотворчого мистецтва і народної творчості. Цьогоріч він проходив в Києві 19-21 квітня. Картини юної художниці «Венеція», «Юні чоботарі», «Тиха ніч»(на фото), «Ісус Христос та Іван Хреститель» були представлені в цьому мистецькому проекті завдяки співпраці БДЮТ з головою обласної організації УФК Генадієм Сарапіним.

Нині здобуваючи спеціальність дизайнера в Луцькому НТУ, Ірина з особливою теплотою згадує навчання в БДЮТ:

— Ще з дитинства мріяла пов’язати майбутню професію з образотворчим мистецтвом. Гурткові заняття під керівництвом Ірини Павлівни Вензловської спрямували мене в потрібне русло. Розвиваючи свої природні здібності в безперервних заняттях улюбленою справою протягом 5 років, відчувала неабияку вимогливість свого наставника. Це дало хороший результат, адже в моєму арсеналі — не один десяток обласних та всеукраїнських грамот, якими горджуся. Я усвідомлюю, що мій успіх — результат співпраці з керівником гуртка, за що їй щиро дякую.


ФОТОКВЕСТ "Мій рідний Шацьк"

/Files/images/image-0-02-04-63894adda8d2b9a09defbaf95f5a714106265992536ec7724406752eb1501ab7-V.jpgВ рамках святкування дня селища Шацьк 21 вересня педагогами БДЮТ було проведено фотоквест «Мій рідний Шацьк».Цей мікс спортивних змагань з фотоконкурсом, іннтелектуальною вікториною й орієнтуванням сподобався учасникам. Приз переможця — 300 грн — дістався команді «База» на чолі з капітаном Юрієм Чудійовичем. Всі теми фотооквесту викладені в їхніх світлинах, за які вони /Files/images/image-0-02-04-ffc539406952ae906349ec7a0d268e5578716b2a9d07f5f72094a8a149c08f41-V.jpgотримали 53 бали з 60 можливих.

Хлопці зізнались, що найлегшою була тема про старовинну архітектурну пам’ятку, якою виявивилася церква Різдва Пресвятої Богородиці, а найзаплутанішим з завдань була купівля слона у тьоті Моті.

Друге місце у команди «Трійка дівчат» (45 балів), /Files/images/image-0-02-04-dfe36f8873e88823b52f6c1e82e7db833a4e3ddc60cbf4ee3dbc3426d0df310a-V.jpgтретє — в команди «Смайл» (44 бали). Максимальний час, який діти могли потратити на виконання завдань — 1, 5 год.

/Files/images/image-0-02-04-6f14387cdc5e68545ec322d88ad2ad691dfbf2dea5bf998330fdedaaada7c0c8-V.jpg

/Files/images/image-0-02-04-9a5cf8293f74d2c0b31f13e8c050171fc7c999d0202b5bb654e3e79592f7b03c-V(1).jpg

/Files/images/image-0-02-04-f384d44697ffb9fda9272d92a482f862ac833048721939e997d2f7360458c449-V.jpg

/Files/images/image-0-02-04-9c291bb0b7b914186327a4fa68cb720744712bd8142127c1e9839ab34faeb6f8-V.jpg

/Files/images/image-0-02-04-1e9d1b0ac746071397b109fa1a6daf4aac172bd653583c46451fe23b4e681ec9-V.jpg

СТАРТУВАВ НОВИЙ 2017-2018 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

/Files/images/DSCN7621.JPGЦікаві змістовні канікули залишилися позаду. А Будинок дитячої та юнацької творчостві засумував без дзвінкоголосих артистів, невтомних туристів, беручких майстрів, допитливих журналістів, запальних танцюристів, тобто без наших вихованців. Ми чекаємо на вас, дорогі діти. В позашкільному закладі можна знайти гуртки за своїми уподобаннями та здібностями.

Заняття гуртків розпочинаються 15 вересня

Стежками туристського зльоту

/Files/images/imgonline-com-ua-Resize-MwHna55zCstCcL.jpgЗ 13 по 17 червня 2017 року на турбазі «Юний турист» поблизу с.Лище Луцького району відбувся 62 обласний туристсько- краєзнавчий зліт серед учнівської молоді Волині, який організував Волинський обласний Центр туризму, спорту та екскурсій за сприяння управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації. Понад 200 спортсменів з 19 команд брали участь в змаганнях. Наш район представляли вихованці гуртка «Спортивний туризм» БДЮТ, учні загальноосвітньої школи І- ІІІ ст. с. Пульмо.Три дні команди долали різні маршрути комбінованого туристсько-краєзнавчого походу, довжиною від 12 до 15 кілометрів та виконували різні завдання на етапах, які включали елементи туризму, орієнтування на місцевості та краєзнавства.

/Files/images/imgonline-com-ua-Resize-XOO4rXsWQKUfCx.jpgНа старті команди отримували карту із зазначеними спеціальними етапами на маршруті та картку із завданнями, які кожного дня були різними. Із собою в похід обов’язково брали воду, їжу, аптечку, компас та необхідне туристське спорядження для подолання технічних етапів з туризму. Під час проходження маршруту діти долали навісну переправу через яр, траверс схилу, підйоми та спуски з наведенням страховки, демонстрували свої вміння та навички в топографічній зйомці місцевості, визначали азимут та відстань, виконували завдання та тести з історії рідного краю, природи, медицини, транспортували умовного потерпілого, долали водну перешкоду на човнах, застосовували різні прийоми з орієнтування на місцевості. За три дні юні туристи подолали понад 40 кілометрів. А вечорами діти брали участь у конкурсах: «Туристської самодіяльності», «Туристського побуту», «Кашоварів». На конкурсі кашоварів наш «Куліш по-пульмівськи» судді оцінили найвищими балами – І місце. Перемогу команда здобула також в конкурсі «Туристського побуту». Всі дні дітям сприяла гарна сонячна погода, яка дала можливість добре відпочити на природі в колі друзів.

Особлива вдячність Василю Печуку та Олені Лікіних за спонсорську допомогу в організації поїздки, - повідомляє Наталія Німець

____________________________________________________________________________________________________________

/Files/images/Фото1183.jpg

Вихованці гуртка «Пішохідний туризм»-- переможці Міжнародного інтерактивного конкурсу «Колосок» : Галух Роман – 2 срібних сертифікати, Дубій Дмитро – 1 срібний сертифікат , Куліш Юліана, Пона Вікторія, Мазурок Андріана, Ціпошук Уляна – 2 срібних сертифікати, Трухонь Ангеліна та Кот Анна одержали сертифікати учасників, - повідомила Наталія Німець, керівник гуртків.

______________________________________________________________________________

Вікторія Штандер, вихованка гуртка “Журналістика” Шацького Будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Ніна Корець), визнана лауреатом обласного заочного конкурсу “Юні літератори Волині”.

До конкурсу, проведеного Волинською Малою академією наук, долучилося 180 учасників зі шкіл та позашкільних навчальних закладів області. В номінаціях «Поезія», «Проза», «Казка», «Журналістика» вони представили 705 творів.

Вікторія розкрила свої емоції та сприйняття навколишнього світу через поетичні рядки. Вона вперше випробувала власні сили в конкурсі такого рівня, як виявилось — вдало. Дівчина навчається в 9 класі НВК «ЗОШ І-ІІІ ст - дитячий садок» с. Мельники, тож ще має час для вдосконалення своєї творчості.

За підсумками конкурсу буде видано збірку кращих поетичних і прозових творів юних літераторів Волині, а опісля проведено її презентацію та нагородження переможців і лауреатів, тож на вихованку чекають приємні миті спілкування з юними обдаруваннями, працівниками творчої лабораторії МАН відомими літераторами краю. Ця збірка учнівских талантів стане вже 23-ою.

«Мені наснився дивовижний сон...» — одна з поезій Вікторії Штандер, представлених на «Юні літератори Волині».

МЕНІ НАСНИВСЯ ДИВОВИЖНИЙ СОН...

Мені наснився дивовижний сон:

Душа і музика звучала в унісон,

І ніжні звуки чарівних симфоній

Лились, як аромат п’янких півоній.

Я вдалині почула ніжний голос —

Зі мною розмовляв травиці колос.

Своєю музикою чарувала річка,

І бігла вдалину тоненька стрічка.

Про щось бриніли верболозу віти,

Що над рікою колисались вітром.

Усе по-своєму, у дивині звучало,

Лиш тінь моя стояла і мовчала.









НА ФЕСТИВАЛІ ХУДОЖНЬОЇ ТВОРЧОСТІ

В ЛУЦЬКУ

Наш заклад долучився до обласного фестивалю художньої творчості загальноосвітніх та позашкільних закладів «Дитинства веселковий світ», що проходив 19 травня в Луцьк

Відповідно до програми заходу була оформлена виставка декоративно-прикладного мистецтва, на яку представили свої кращі роботи БДЮТ та загальноосвітні школи сіл Піща, Пульмо, Прип’ять, Світязь, Ростань, Підманове. Площа театрального майдану зібрала велику кількість шанувальників та прихильників дитячих талантів. Цьогорічна виставка нашого району вирізнялася з поміж інших та вражала багатством творчої уяви, різножанровістю доробків та майстерністю їх виконання.

Також вихованці гуртка «Ми малюємо світ» Артем Гайовий та Софія Гінайло (керівник Ірина Вензловська) долучилися до містечка майстрів «Для вас, захисники, наша творчість і любов». Майстер-клас декоративного розпису керамічного й дерев’яного посуду у їх виконанні зібрав навколо себе багатьох зацікавлених. Всі учасники цього містечка отримали подяки управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА.

А юні художники «Ми малюємо світ» Ольга Гірич та Ірина Мартинюк взяли участь в конкурсі малюнків на асфальті «Дитинства світ чудовий», за який отримали грамоту за I місце ( робота «Ми — майбутнє»)

Маскувальну сітку, попередньо сплетену вихованцями закладу в рамках благодійної акції «Патріотів юних рученята захистити хочуть тата» передадуть у зону АТО.


/Files/images/imgonline-com-ua-Shape-YpzsRKqxNgZVfq.jpg


Вже літо

Сьогодні перший день літа — чудової пори, яка приходить з першими літніми дощами й громовицями, пахощами квітів та трав, короткими зоряними ночами.

Що може бути кращим за літо? Таке тепле й бажане, воно позбавляє школярів важкого тягаря – підсумкових контрольних робіт. Тепер я не мушу вставати о 7-й ранку, тягти за спиною наплічник з тонною підручників і вчити таку важку й незрозумілу англійську. Ще стільки мені потрібно зробити: пролежати у ліжку в навушниках до обіду, сходити до озера в компанії подружок, написати казку, прочитати сотню цікавих книг, погуляти з подругами Настею й Іванкою, з братиками. І, звісно, не забути заглянути в чарівний світ через сни.

Хочу в Аквамаринію – до безкрайого моря, в Золотопію – до вічного сонця, в Сапфірію – до сяючих зірок. Так, ті королівства десь в уяві, але там завжди літо. Нехай ця пора триває вічно, як літня казка…

Ангеліна Зубач, вихованка “Студії творчості”


1 червня в селищі Шацьк відбувся районний фестиваль дитячої творчості «Дитинство скликає таланти», приурочений до Дня захисту дітей.

Яскраве свято організував Шацький будинок дитячої і юнацької творчості, допомогли провести – Шацький районний будинок культури, загальноосвітні навчальні заклади району та Шацький дитсадок.

Від імені керівництва району привітала дітлахів з гарним літнім святом Лариса Демакова, керівник апарату Шацької райдержадміністрації. На території, де відбувалося святкування, діяла виставка декоративно-прикладного та художнього мистецтв, на якій були представлені кращі роботи викладачів та вихованців Шацького БДЮТ.

Програма заходів розпочалась виступами на сцені юних учасників фестивалю, які приємно здивували глядачів своїми талантами і багатожанровою яскравою творчістю. Вокальний колектив «Бемолька» (БДЮТ), вокальна група «Дивосвіт» ДНЗ №1 смт Шацьк, Іванна Пиленко (с. Положево), тріо «Мрія» (с. Піща), Марина Рабчевська (с. Пулемець), Людмила Демчук (с. Прип’ять), Аліна Саковець (с. Світязь), Софія Цюп’ях, Катерина Хвисючик, ансамбль хлопчиків (смт Шацьк), Вікторія Лобова (с. Ростань), ансамбль «Барвінок» (санаторій «Лісова пісня»), Яна Ушарук, Вікторія Сорока (с.Самійличі), Світлана Чернякова (с. Світязь), Світлана Личманюк (с. Смоляри-Світязькі), Оксана Падалюк (с. Мельники), Яна Пех (с. Пехи) – юні вокалісти порадували мелодійними українськими піснями.

Гумор зі сцени читали Захар Шепеля (смт Шацьк) та Юлія Цвір (с. Підманове). А маленькі скрипалі з ансамблю «Кришталеві смички» під керівництвом Олени Мосійчук виконали «Черемшину».

Закінчився концерт танцювальним флеш-мобом – до танцю заохочували публіку учасники колективу «Міксденс».

Діток привітали зі сцени Людмила Єрофєєва, начальник відділу освіти, молоді та спорту, та провідний спеціаліст Людмила Сидун, яка ще й вручила грамоти всім учасникам фестивалю. Наталія Постернак, директор Будинку дитячої і юнацької творчості, побажала дітворі гарного відпочинку влітку і нагородила вихованців закладу, які перемогли в конкурсі «Великодня писанка»: Дарину Стаднік (1 місце). Ангеліну Дибалюк (2 місце), Ірину Мартинюк (3 місце).

Усіх дітей, які прийшли на свято, організатори пригостили морозивом – від спонсорів Ольги Романюк і Світлани Шум.

Наприкінці відбувся конкурс малюнка на асфальті «А вже канікули…», перемогу в якому здобули: Дарина Федчишин і Дарина Стаднік – 1 місце, Дарина Забродоцька та Анастасія Гловацька - 2 місце, Ольга Положевець та Іванна Натальчук – 3 місце.

Мирослава Цюп’ях (за матеріалами сайту Район. Шацьк)

Знайомство з канюком звичайним

/Files/images/Фото1222.jpg

Символом цього року Товариство охорони птахів України обрало канюка звичайного (Buteo buteo).

Це поширений та один з найбільш помітних хижих птахів у нас. Канюки живляться переважно дрібними гризунами, яких ловлять на відкритих просторах, а гнізда влаштовують у лісах. Раніше канюки звичайні щорічно відлітали від нас зимувати на південь, але в останні десятиліття все більше птахів залишаються на сільськогосподарських полях по всій території країни.
Канюк розміром приблизно з крука, з досить широкими крилами. Частіше за все їх можна побачити ширяючими над полями, або сидячими на опорах ліній електромереж вздовж полів. Характерною є звичка зависати на одному місці, нечасто змахуючи крилами.

Вихованці гуртка «Пішохідний туризм», подорожуючи Луцьким зоопарком, познайомилися з цим птахом року.

Заохочуємо всіх у 2017 році долучитися до акції «Птах року» й провести власне спостереження за канюком звичайним у природі. В ході спостережень з’ясувати: де і як мешкає птах, яким середовищам надає перевагу, які особливості поведінки й життя притаманні видові в природі, які загрози можуть мати вплив на існування цих птахів у природі.

Наталія НІМЕЦЬ


/Files/images/Фото1223.jpgЕкскурсія до Луцька

24 травня вихованці гуртків «Пішохідний туризм» та «Спортивне орієнтування» учні Пульмівської ЗОШ І-ІІІ ст.. здійснили подорож до Луцька. Діти побували в замку Любарта, в зоопарку, відвідали музей Військової техніки та розважалися в «Адреналін сіті».

/Files/images/Фото1220.jpg



Квіти засіваємо - землю звеселяємо

/Files/images/imgonline-com-ua-Resize-UtBzda4jeX14CVPN.jpgВесняні місяці - оптимальний час для посадки рослин. Ця робота зазвичай викликає неабиякий інтерес у дітей, розширює їх природничі знання, навчає бачити красу навколишнього світу, любити та берегти його.

Те, що квіти - це красиво, згодні, напевно, всі. Квіти дарують красу і надихають на творчість, і це, як ніхто, знають вихованці екологічних гуртків БДЮТ, які з задоволенням засівали квітники біля закладу.


На Чемпіонаті зі спортивного орієнтування

/Files/images/Фото1178.jpg19-21 квітня відбувся 45-тий відкритий Чемпіонат Волині зі спортивного орієнтування в смт Маневичі. Понад 230 орієнтувальників три дні змагались за першість.

Команду нашого району представляли вихованці гуртка «Спортивний туризм» БДЮТ, учні ЗОШ І-ІІІ ст.. с. Пульмо та с. Світязь. Цікаві та насичені дистанції, сплановані організаторами змагань, давали можливість спортсменам проявити всі свої вміння та навички з орієнтування на місцевості. Електронна система відмітки, яка застосовувалась на змаганнях, дозволяла учасникам відразу побачити свій результат та рейтинг у групі, а також характеристику руху по дистанції.

/Files/images/Фото1177.jpgУ перший день спортсмени змагались на спринтерських дистанціях на території місцевого парку. Всі наші учасники вдало їх здолали і принесли бали для команди.

Найскладнішими були дистанції другого дня, облаштовані в лісовому масиві поблизу Маневичів. Спортсмени долали понад 6 км в старших групах та близько 2 км в молодших. Складності додавала і сама місцевість, для подолання якої велике значення відігравало вміння орієнтуватись по рельєфу, визначати азимут та рухатись за ним. І від того, наскільки вміло та грамотно діти застосовували свої вміння на змаганнях, залежав їх результат. Кращими були Мартинюк Ірина, Базилюк Ярослав, Куран Ярослав, Никонюк Марія, Німець Андрій, Мазурок Віталій, Куран Віталій.

На третій день відбувся старт 2-х етапної естафети. Три вікові команди зайняли четверті місця, а дівчата середньої групи вийшли в лідери і зайняли третє місце. Переможців Кот Аліну та Ковальчук Іванну нагородили дипломами Волинського обласного центру туризму, спорту та екскурсій та медалями.

Особлива вдячність батькам вихованців за допомогу в організації поїздки, - повідомляє Наталія Німець


Олійний живопис та графічний рисунок - улюблене мистецтво Богдана Костюка/Files/images/imgonline-com-ua-Resize-RECC6zzOJkQ.jpg

/Files/images/z87LnHzYZOc.jpgВенера (графічний рисунок)/Files/images/q356Zq1bKSQ.jpgпортрет (олія)

З чималим багажем за плечима і величезним бажанням поділитися тонкощами власної /Files/images/qJU18XcjQTw.jpgскульптура (глина)майстерності завітав колишній випускник нашого закладу Богдан Костюк. З задоволенням відвідуючи гуртки інформатики та образотворчого мистецтва, удосконалював свої природні здібності та в 2012 р. вступив в Луцьке ВПУ будівництва та архітектури. На завершальному етапі навчання обрав місцем проходження практики наш Будинок дитячої та юнацької творчості. Демонструючи свої прекрасні роботи, хлопець зізнався, що найбільше йому до вподоби олійний живопис та графічний рисунок. А наскільки йому це вдається, судіть самі.


Незвичайна зустріч у лісі

/Files/images/Фото1150.jpgЛЕЛЕКА ВАНЯ

/Files/photogallery/Фото1149.jpgВідмітка на КП Хацьком Михайлом

Вихованці гуртка «Спортивне орієнтування» провели тренування в лісі зі спортивного орієнтування. Діти орієнтувалися в заданому напрямку. Долали дистанцію з компасом і картою. А на фініші їх зустрічав лелека Ваня. Він повернувся з вирію і як справжній господар оглядав /Files/photogallery/Фото1144.jpgПерепочинок біля Світязягалявину та поцікавився тренуванням, - ділиться Наталія Німець, керівник гуртків


Діана Жур - серед фаворитів ДАРИ КОРНІЙ

Діана Жур, вихованка гуртка "Журналістика", керівник Ніна Корець - учасниця ІV міжнародного відкритого літературного конкурсу фентезі і фантастики "ФантФест". Він проходив в рамкахVІІ Міжнародного фестивалю мистецтв «Гоголь-фентезі імені Рудого Панька». Дара Корній,відома письменниця, багаторазовий переможець, лауреат, голова журі конкурсу, про дитячі твори "ФантФесту": /Files/images/videoplayback.jpg

Відео за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=9GnjGfecsoE


Мандрівка «Світязянкою»

/Files/images/DSCN8258.JPG

Найважливіші умови виховання бережливого ставлення до природи - це пізнання та вивчення рідного краю, розвиток в дітей позитивних емоційних виявів до навколишніх об’єктів, активна практична діяльність. Пізнання та вивчення природи краю слід починати зі спостережень у природі.

Саме з цією метою /Files/images/DSCN8236.JPGвихованці екологічних гуртків здійснили подорож до весняного лісу, по екологічній стежці «Світязянка». Вони спостерігали за змінами, що відбуваються з приходом весни в неживій природі. Також, спостерігали за змінами в житті рослин. Оглядали дерева, який у них зовнішній вигляд, які з них цвітуть.

Ще вихованці уважно слухали розповідь про Шацький національний природний парк, легенди Шацьких озер та відгадували загадки про природу, за що найактивніші отримали горішки від лісової красуні – білочки.

Після мандрівки діти мали змогу відпочити на ігровому майданчику на відпочинковій базі «Супутник», поділитись цікавими враженнями та емоціями - ділиться керівник гуртка Світлана Шумук


З чого починається дружба?

Саме під такою назвою на весняних канікулах було проведено виховну годину на гуртку "Бемолька" керівником гуртків Галиною Хомяк.

У кожній порі року свої звуки і своя особлива і неповторна музика. І саме перші промені весняного сонечка надихнули вихованців вокального гуртка «Бемолька» провести виховний захід на тему: "З чого починається дружба?"

«Маючи друзів, вважай, що ти володієш скарбом.»Г. С. Сковорода

Саме про це говорили за круглим столом з гарячим чаєм та солодощами вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості. Вихованцям було представлено безліч цікавого матеріалу, учні переглядали презентацію, з задоволенням співали в караоке та дивилися короткометражні фільми.

Приємні хвилини естетичної насолоди подарували для керівника гуртка Г. Хомяк вихованці: Савчук Моніка, Гацюк Богдана, Савчук Анастасія, Бондар Ірина, Савчук Артем, Забродоцька Дарина, Литвинчук Анастасія, Гловадська Анастасія.


Знайомство з екологічною стежкою

«Три озера»

/Files/images/Фото1140.jpg

/Files/images/Фото1138.jpgВихованці гуртка «Пішохідний туризм» здійснили екскурсію до озера Пулемецьке, де ознайомилися з інформаційними щитами про екологічну стежку « Три озера» та правилами поведінки під час подорожі стежкою.


Перший весняний старт

/Files/images/Фото1137.jpgВихованці гуртка «Спортивне орієнтування» орієнтувалися на подвір’ї школи. Для юних орієнтувальників це була гра, у якій дві команди «Азимут» і «Компас» долали дистанцію за легендою. Перемогла дружба, - повідомляє Наталія Німець


Туристські тренування

/Files/images/Фото1118.jpg

Вихованці гуртків «Пішохідний туризм» та «Спортивне орієнтування» тренувалися долати умовне болото з допомогою жердини та ознайомилися з в’язкою вузлів.


Дитинства веселковий світ

Відбувся творчий звіт учнівської молоді району. Читайте у розділі "Новини"- "Дитинства веселковий світ: огляд художньої самодіяльності-2017".


Весна всміхається квітами

(фото Наталії Німець)

/Files/images/Фото0489.jpg


Початкове технічне моделювання:

від теорії до практики

/Files/images/DSCN8213.JPG15 квітня в Волинському центрі науково-технічної творчості відбувся конкурс-змагання учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання. Наш район з поміж 32 учасників представляли вихованці гуртка ''Світ фантазій'' Будинку дитячої та юнацької творчості, учні ЗОШ І-ІІІ ст. Іванна Шумук та Катерина Демчук під керівництвом Світлани Шумук. Конкурс проводився з метою підвищення ролі технічної творчості у системі навчально-виховної роботи навчальних закладів.

Серед завдань, які виконували діти — виготовлення моделі транспортної техніки (вантажного автомобіля), теоретичний залік та виконання композиції за допомогою об’ємних геометричних фігур (створення робота або на власний розсуд).

Наші вихованці найбільш вдало справилися з теорією. Іванка Шумук виявилася в трійці найкраще підкованих теоретиків з початкового технічного моделювання, за що була нагороджена грамотою Центру НТТУМ за досягнуті успіхи в цьому конкурсі-змаганнях в номінації ''Теоретичний залік''.


1 березня - всесвітній день котів

/Files/images/Фото1073.jpg1 березня — всесвітній день котів (фото керівника гуртків Наталії Німець). Багато хто з нас навіть не уявляє свого життя без цих пухнастиків. Діти завжди емоційно розповідають про своїх улюбленців, присвячують їм свою творчість.

КОТИК

Що робити, що робити,

Як нам котика відмити?

Впав в болото наш Муркотик,

Забруднив собі животик.

Ми його в воді помиєм,

Потім висушим пушок,

Стане чистим, стане гарним,

Стане білим, як сніжок

Аня Цюп’ях

(вірш з архіву 2012 р.)

МІЙ ДРУГ

В мене кіт є трьохколірний,

Мій друг — добрий і надійний,

А ще хоробрий захисник.

Зі мною котик спати звик.

Вікторія Пона (інформація гуртка ''Студія творчості")


/Files/images/2017-02-23 20.49.32.jpgВихованці гуртка "Оксамит" виступили на звітному концерті НВК "ЗОШ І-ІІІ ступеня - дитячий садок" с. Мельники


А вже весна!

/Files/images/image.jpeg"Приходить весна. Кожен її крок — це один сніговий намет, який перетворюється на веселу калюжу. У такій калюжці я бачу не тільки себе, a й відображення блискучого сонечка. А земля починає вкриватися м’яким зеленим килимом. Це схоже на тисячі пір’їнок, які складені одна за одною. На цих пір’їнках є крапельки водички, в які деколи заглядає зима" - ділиться Вікторія Пона, вихованка "Студії творчості"


Вихованці гуртка «Пішохідний туризм» -- активні учасники міжнародного природничого інтерактивного конкурсу ,,Колосок''

(фото Наталії Німець)

/Files/images/п4п4п4п4333.gif

/Files/images/оооо.gif



Роботи художниці Лілії Стельмах

Виставка полотен української художниці, члена національної спілки художників України Лілії Стельмах відкривали голова Волинського обласного відділення Фонду культури Геннадій Сарапін (ініціатор виставки), директор Шацького лісового коледжу Ігор Жмуркота його заступник з навчальної частини Андрій Панасюк, голова Шацької селищної ради Сергій Віннічук. Виставка, організована в стінах коледжу, це чудова можливість для місцевих творчих людей та прихильників художнього мистецтва ближче пізнати твори українських митців. Ірина Вензловська, керівник гуртків образотворчого мистецтва нашого закладу, також завітала на відкриття виставки разом зі своїми вихованцями.


Підсумки обласної

новорічно-різдвяної виставки

"Новорічний подарунок"

/Files/images/image-0-02-05-5f2cf480eeb245a8e88a0486c309184cb0a6807d32753df7f2bc79f00469e354-V.jpg Нещодавно стали відомі результати обласної заочної новорічно-різдвяної виставки ,,Новорічний подарунок''. Понад 450 представили 370 експонатів, 7 з яких — від учнів нашого району. Презентовані на виставку роботи були виконані у формі стилізованої ялинки, новорічного букету, композиції, вінка, картини, колажу, подарунка. Грамотами управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА за художній рівень виконаних /Files/images/image-0-02-05-40e88f66cc5bb8277a9d2ec5b27479f8a0ae9f44e4fb730d44bb07c6c33fa199-V.jpgробіт, активну участь відмічені Богдана Положевець (фото внизу), учениця загальноосвітньої школи І-ІІ ст. с. Положеве за роботу ,,Новорічна казка'' (керівник Світлана Дударчук), учні 5 класу цієї ж школи(фото вгорі) за роботу ,,Різдвяний вінок'' (керівник Людмила Васютич), учнів 5-7 класів загальноосвітньої школи І-ІІ ст. с. Підманове за роботу ,,Красуня-ялинка'' (керівник Оксана Мельничук). Учнівський колектив загальноосвітніх та позашкільного закладів Шацького району здобув почесне ІІІ місце.


Танцювальна вікторина

/Files/images/2017-02-16 14.27.30.jpg Заняття вихованців гуртка "Сонячні промінчики" відбулося у вигляді змагань.Діти взяли участь у танцювальних конкурсах: "Ми підемо всі праворуч", "Зайчик", "Танцюй, як я", "Лісові тварини".У веселих розвагах вихованці демонстрували артистизм, почуття гумору, винахідливість та свої танцювальні вміння.Переможцями вікторини стали такі учні: Данилюк Людмила, Матющенко Віктор та Шульга Анна.Діти були в захваті та отримали багато позитивних емоцій, -- ділиться керівник гуртка Ірина Корнелюк.


Тренування на смузі перешкод

/Files/images/Фото1088.jpgВихованці гуртка «Спортивне орієнтування» під керівництвом Наталії Німець провели тренування на смузі перешкод.

Діти відпрацьовували навики долати підйом та спуск по колоді, умовне болото по купинах, траверс, маятник. На фото -- підйом здійснює Михайло Хацько


Весна надихає на творчість

/Files/images/P_20170220_152145.jpgВ повітрі вже відчуття весни. І на серці від цього світліше. А ще весна надихає на творчість. Вихованка "Студії творчості" Вікторія Пона написала:

Я дивлюся у віконце —

там сія весняне сонце.

І радіють всі хлоп’ята,

і зовуть весну дівчата.


Незвичайні тортики

/Files/images/IMG_20170207_122942.jpgТорт, виготовлений з паперу — оригінальний і цікавий спосіб привітати дорогу вам людину. У сучасному світі стають популярними /Files/images/IMG_20170207_123033.jpgподарунки, зроблені своїми руками.

Вихованці гуртка «Світ фантазій» завершили виготовлення паперових ласощів. Процес оформлення показав, що дитячій фантазії немає меж. Кожен зумів проявити творчість, надавши своєму подарунку оригінальність та індивідуальність, -- повідомляє Світлана Шумук, керівник гуртка.


Розваги до Дня святого Валентина

/Files/images/Фото1116.jpgВихованці гуртка «Пішохідний туризм» (ЗОШ І-ІІІ ст. с. Пульмо) на День святого Валентина брали участь в розвагах та конкурсах. На початку провели бесіду про це свято. А далі були конкурси для двох команд: перший конкурс «Вітання з Днем святого Валентина». Діти привітали один одного з святом, виготовили і подарували валентинки (конкурс «Малюємо ножицями» ), на швидкість складали валентинку, в’язали бантики, передавали кульку, ходили як місяцеходи.

В кінці свята всі діти одержали в подарунок валентинки, -- повідомляє Наталія Німець, керівник гуртка.


Пташина їдальня

(фото Світлани Шумук)

/Files/images/DSCN8149.JPG




Чарівний світ музики

/Files/images/Галя.jpg16 лютого вихованці закладу вирушили в мандрівку та пізнали чарівні стежки музики. Музика, її ритм і мелодія завжди має великий вплив на людину. Діти вокального гуртка «Бемолька» під керівництвом Хомяк Галини танцювали, співали та активно брали участь в музичних іграх «Весела лялька» та «Музична драбинка».


Рятуймо пташине життя

/Files/images/DSCN8131.JPGЛютий – найважчий для птахів місяць. Місяць лютого холоду і голоду. Зима відчуває, що скоро їй доведеться поступитися своїми правами, ось вона і злиться: то морозом вдарить, то замете буревій.

Тому вихованці гуртка «Світ навколо тебе» вирішили допомогти вижити пернатим друзям взимку, а саме виготовити годівниці і піклуватися про те, щоб вони не залишалися порожніми. Дуже приємно, що до цього долучилися ще й їхні батьки. Це були годівнички із дерев’яних дощечок, із порожніх пластикових пляшок, та /Files/images/DSCN8125.JPGнайпростіші – із картонних упаковок. Також діти проявили свою фантазію та прикрасили «пташині будиночки» штучними квітами, листочками та кольоровими нитками, --повідомляє Світлана Шумук, керівник гуртків закладу.


Цікаве дозвілля

/Files/images/66666.jpgВихованці гуртка «Пішохідний туризм» грали в цікаву гру «Дванадцять записок». Діти орієнтувалися на місцевості, розгадували загадки, визначали назви дерев. Переможці гри -- Дубій Дмитро, Галух Роман, Кот Анна, Трухонь Ангеліна (на фото) -- повідомляє Наталія Німець, керівник гуртків Будинку дитячої та юнацької творчості при ЗОШ І-ІІІ ст. с. Пульмо.

/Files/images/п4п4п4п4.jpg


Краса дитячих полотен

/Files/images/image-0-02-05-4b7df09e023617a2d40cdb53228376d2d7a65c679029add530fd33e6aac37e0d-V(1).jpgПостійнодіюча виставка робіт образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва БДЮТ поповнилася новими роботами.

Ірина Мартинюк завершила картину "Маленькі чоботарі"(на фото 1), а Софія Гінайло -- "Сніданок їжачків"(фото 2). І хоча полотном слугував звичайний папір, однак роботи, виконані аквареллю, вражають своєю глибиною, виразністю та витонченістю. Дівчата працювали над ними близько місяця, відвідуючи гурток "Ми малюємо світ" БДЮТ не лише у визначені дні, а й додатково. Ірина Вензловська, керівник гуртка, пишається майстерністю своїх вихованців, радіє, що може передати їм свої вміння.

Роботи вихованок оцінені не лише на обласному, а й на всеукраїнському рівні. Так, на початку навчального року Ірина отримала диплом І ступеня Міністерства освіти та науки України у виставці-конкурсі декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва за картину "Україночка", а Софія здобула ІІ місце за малюнок на склі "Родина" . Попередньо дівчата отримали ІІ-і місця в обласному етапі цієї виставки-конкурсу./Files/images/image-0-02-05-c25f381a43558da6d1df5e98224fd9dfad93789adeba7ebc59e42ea5d46c9d88-V.jpg

Ірина Мартинюк, навчаючись в 11 кл ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь, готується пов’язати своє подальше навчання з образотворчим мистецтвом.

Софія Гінайло навчається в 9 класі ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназії смт Шацьк, і тому ще має достатньо часу для вдосконалення своїх вмінь, також мріючи про художню освіту.


Турбота про птахів

/Files/images/р7р7.gifЗима – традиційна пора для підгодівлі птахів, адже саме в цей час природні запаси корму починають зменшуватися. З настанням холодів частина комах гине, частина впадає в зимову сплячку, а тому птахи поступово переходять на поїдання урожаю насіння й плодів. У періоди нестачі корму найбільш уразливими стають дрібні садові птахи. Процес травлення в птахів відбувається швидко й енергійно, а тому вони постійно потребують їжі. Взимку, не встигнувши протягом короткого дня добути собі необхідну кількість поживи, птахи залишаються на ніч напівголодними і, не дочекавшись дня, гинуть. Тому не полінуйтеся підкинути пернатим зимувальникам корму, щоб полегшити їх існування впродовж довгої зими. Операція «Годівничка» в дії -- повідомляє керівник гуртка «Пішохідний туризм» Наталія Німець

/Files/images/ч2.jpg

» .


Вихованці гуртка"Світ навколо тебе" радіють білосніжній зимі.

(фото Світлани Шумук)/Files/images/IMG_20170206_142121.jpg


На конкурсі декламаторів оживали Лесині слова

/Files/images/P_20170203_103023.jpg3 лютого в Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся районний конкурс юних читців, присвячений 146-ій річниці від дня народження Лесі Українки.

Лесині поезії, які оживали з дитячих вуст, наповнювали зал атмосферою непідробної щирості, мелодійності слова, справжнього ліризму.

В середній віковій групі (11-14 р.)переможцями стали:

Яна Пех, уч. ЗОШ І-ІІ ст. с. Пехи (кер. Руслана Пех) — І місце,

  • Людмила Демчук, уч. ЗОШ І-ІІІ ст. с. Прип’ять (кер. Вікторія Демчук) — ІІ місце,
  • Софія Цюп’ях, уч. ЗОШ І-ІІІ ст.- гімназія смт Шацьк (кер. Оксана Данилюк) — ІІ місце,
  • Валерія Пех, уч. ЗОШ ст. с. Підманове (кер. Валентина Марчук) — ІІ місце,
  • Вікторія Штандер, вихованка БДЮТ, уч. НВК ''ЗОШ І-ІІІ ст.-дитячий садок’’ с. Мельники (кер. Ніна Корець) — ІІІ місце,
  • Ольга Степанюк, уч. ЗОШ І-ІІ ст. с. Положеве (кер. Галина Положевець) — ІІІ місце,
  • Богдана Ключук, уч. ЗОШ І-ІІ ст. с. Смоляри Світязькі (кер. Катерина Бойко) — ІІІ місце.
  • Грамотами відділу освіти, молоді та спорту за активну участь відмітили Тетяну Жучик, уч. ЗОШ І-ІІ ст. с. Пулемець (кер. Галина Коваль) та Вікторію Сороку, уч. ЗОШ І-ІІ ст. с. Самійличі (кер. Валентина Положевець).
  • В старшій віковій групі (15-18 р.) переможями стали:
  • Іванна Клекоцюк, уч. ЗОШ І-ІІІ ст. с. Ростань (кер. Олена Остапук) -- І місце,
  • Дана Базилюк, уч. ЗОШ І-ІІІ ст. с. Пульмо (кер. Тамара Галух) -- ІІ місце.
  • В загальному в конкурсі взяли участь 15 декламаторів.
  • /Files/images/P_20170203_103936.jpg

В ритмі танцю

На гуртку хореорафії "Оксамит" під керівництвом Ірини Корнелюк готуються до звітного концерту. Вихованці відточують рухи українського танцю та флешмобу. На фото діти вдосконалюють такі якості рухів як легкість, спритність, точність, швидкість, енергійність. Заняття гуртка проходять при НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. - дитячий садок" с. Мельники.

/Files/images/20170130_151157.jpg


Музика ХХІ століття

/Files/images/MS7aRMz52n4.jpeg 30 січня успішно відбулося творче заняття «Музика ХХІ століття» за участю вихованців гуртка «Карусель мелодій» (керівник Галина Хомяк) . Діти підготували безліч інформації, презентацій, творів, фотографій про композиторів, співаків, виконавців української музики. Характерною особливістю цього заходу стало новаторство в його проведенні. Чудова святкова атмосфера обернулась для гуртківців приємними хвилинами естетичної насолоди і навіть сценічними несподіванками.

Найактивніші учасники заходу -- Оксана Курчак, Соломія Сахарук, Єлизавета Макарчук, Вікторія Купира, Вікторія Мокіна, Вікторія Богуш

/Files/images/lcVG0KKKbvQ.jpeg


Літературне кафе

11 січня вихованці гуртка ,,Студія творчості’’ закладу зібралися на засідання літературного кафе (до речі, відбулось воно в справжньому кафе ,,Водограй’’) під керівництвом Ніни Корець.

В ході заходу відбулося ознайомлення з творчістю гуртківців Діани Жур (ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія смт Шацьк) та Юлії Карамач (НВК ,,ЗОШ І-ІІІ ст -дитячий садок’’ с. Мельники) та інтелектуально-розважальна гра «Інтелектуали слова». Команди ,,Снігурі’’ та ,,Сніговики’’ мали змогу показати свої здібності в ,,Розминці’’, конкурсах ,,Простіше простого’’, ,,У рідному краї і серце співає’’, ,,Народ скаже як зав’яже’’, ,,Вгадати письменника’’, ,,Видатні українці’’. Під час гри, яка завершилася внічию, діти показали найкращі знання прислів’їв та приказок, а також відомих українців, а от з піснями ситуація була набагато гірша. Музична пауза — пісня ,.Новий рік’’ від Вікторії Мокіної — була хорошим доповненням програми. Всі учасники отримали солодкі призи.

Діана Жур розповіла про власну участь у всеукраїнських конкурсах ,,У пошуках літературних талантів’’ та ,,ПероДактиль’’. Щодо останнього конкурсу, її оповідання ,,Історія однієї перерви’’ та казка ,,Веселкова пригода на лісовій галявині’’ пройшли в фінал. Діана отримала від ,,Перодактиля’’диплом учасника від. Зараз працює над творенням фантастичної повісті. А ще робить перші кроки в поезії. Цей вірш написаний в зв’язку з воєнними подіями в Україні — ,,Олігархи, президенти...’’:

Олігархи, президенти

Завжди мають аргументи,

На всьому наживаються

Й героями вважаються.

Розпочали загарбницьку війну,

Дає їм влада силу осяжну

В людські життя вриватися,

Й собою ще й пишатися.

А матері удома плачуть, моляться,

Й не знають, бідні, що з їх дітьми коїться,

І просять, щоб вернулися живими,

Не покаліченими й не слабими.

І молять їм здоров’я й сили,

Щоб у полон не захопили,

Щоб гідно справились з облогою

Й вернулись радо з перемогою.

Найбільше із віршів Юлії Карамач слухачам сподобався ,,А знаєш...’’ (уривок):

А знаєш... Коли правда на вустах,

Ти не боїшся і сказати ані слова,

Але ж буває, і в людині бачиш страх,

Коли у ній живе невірна мова.

Коли ж у неї очі безсоромні,

Душа черства, а серце кам’яне,

Ти знаєш, що вона і гарна зовні,

Але усередині все пусте...

Наприкінці діти поділилися цікавими історіями, які стались під час канікул (провал в ополонку, катання на ковзанах) та пригостилися піцою.


Обласні нагороди за творчі роботи конкурсу "Святвечір"

/Files/images/18_img_0199.jpgНаприкінці грудня відбувся обласний конкурс різдвяно-новорічної атрибутики «Святвечір», мета якого -- виявлення, вивчення, збереження та популяризація народних традицій, звичаїв та обрядів, пов’язаних зі святкуванням Різдва Христового, Нового року, Водохреща.

На конкурс було представлено понад 160 творчих робіт учнів загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, інтернатних позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів, в тому числі -- 4 з нашого району.

Грамотами Управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА та подарунками нагороджені Шумук Іванна, вихованка Шацького Будинку дитячої та юнацької творчості (ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія смт Шацьк) -- за ІІІ місце у першій віковій групі – 8-11 років ( різдвяний вінок, кер. Світлана Шумук), та Мельничук Христина, учениця ЗОШ І-ІІ ступенів с. Підманове -- за ІІІ місце в другій віковій групі – 12-14 років (витинанка "Різдво Христове",кер. Ірина Мельничук).


РІЗДВЯНА ШОПКА ДО СВЯТ

Напередодні одного з найвеличніших християнських свят - Різдва Христового - в районному центрі встановили різдвяну шопку.

Ініціатором встановлення вертепу стала Шацька селищна рада, з її бюджету і було профінансовано виготовлення різдвяної композиції.

Фігури Святого Сімейства вирізали з фанери працівники Шацького комунального підприємства "Будинкоуправління", зріз будиночка (печери) створили фахівці ДП "Шацьке УДЛГ". А найбільш тонку і відповідальну роботу - розмальовування біблійних персонажів - виконала керівник гуртка Шацького будинку дитячої і юнацької творчості Ірина Вензловська.

Сьогодні шопка радує шачан, додаючи їм гарного святкового настрою, налаштовуючи їх на духовне. Особливо величною вона є в вечірню пору - в світлі ліхтарика та електричних гірлянд.

Нагадаємо, що шопка – це вертепна скриня, що зображає віфлеємську стайню в ніч Різдва Христового. За легендою, традицію встановлювати різдвяні шопки започаткував святий Франциск Ассізький. Першу шопку він підготував із благословення папи Гонорія ІІІ у містечку Греччо в Італії 1223 року, щоби перенести акцент у святкуванні Різдва Христового зі світського матеріалізму та подарунків на поклоніння Ісусу. Вже через 100 років різдвяні шопки встановлювали у всіх італійських церквах. З Італії традицію перенесли на всю Європу, згодом – у країни Північної Америки. В Україні шопки набули популярності передовсім у західних областях, де традиції їх встановлення успадкувалися від Польщі - інформує сайт район. Шацьк.


БДЮТ долучився до відкриття ялинки району

/Files/images/19_img_0345.jpg"19 грудня, в день святого Миколая, в Шацьку урочисто відкрили головну ялинку району.

Нагадаємо, цьогоріч у селищі започаткували нову традицію: не стали зрізувати в лісі новорічне дерево, натомість прикрасили дві живих ялинки, що ростуть біля пам'ятника Тарасові Шевченку. Вчепили банер «З Новим роком та Різдвом Христовим!», на деревах - вогники, встановили новорічного оленя із саньми, Вийшла святкова новорічна територія для сімейного відпочинку.

Гостей вітали працівники Шацького районного будинку культури, вихованці дитячої музичної школи, не обійшлося без святого Миколая з великим мішком подарунків і солодощів, без мультяшних Маші і Ведмедя. Для шачан співали народний ансамбль "Горлиця", - інформує сайт "Район Шацьк", Вихованці БДЮТ Катерина Хвисючик та Юлія Цвір під керівництвом Галини Хомяк теж подарували передноворічні пісенні вітання. А селищний голова Сергій Віннічук вручив подяку та грошову премію керівнику гуртків Ірині Вензловській за створенняр7іздвяних декор7ацій, які вже незабаром будуть розміщені біля ялинок.

Дітвору зацікавили конкурсами та іграми, переможцям яких вручали подарунки.

Завітали на відкриття ялинки і представники влади, які побажали шачанам і гостям селища гарних свят. Шацький селищний голова Сергій Віннічук після привітань вручив грамоти і подарунки всім тим, хто долучився до організації заходу.

А рівно о 16.00 годині новорічні ялинки і вся територія біля них засяяли вогнями. Шачани слухали виступи аматорів сцени та новорічні мелодії і до пізнього вечора гуляли казковою новорічною територією разом з дітками, фотографуючись біля оленя з саньми.


Вихованці долучилися до акції

"Тепло сердець Волині -

ровесникам на східній Україні!"

/Files/images/DSCN8074.JPG

В день святого Миколая Будинок дитячої та юнацької творчості долучився до названої акції, зібравши новорічні /Files/images/DSCN8071.JPGприкраси та солодощі. Гарні та яскраві атрибути новорічного свята були майстерно виготовлені вихованцями під керівництвом Світлани Шумук. Отець Роман Скірак, настоятель парафії св. Архістратига Михаїла УПЦ КП отримав з рук вихованців ці подарунки, які він з радістю доставить адресатам — учням школи-інтернату міста Щастя. Поспішаймо творити добро!



Святий Миколай

в Будинку дитячої та юнацької творчості

/Files/images/DSCN8055.JPGСвятий Миколай завітав до вихованців БДЮТ. А привели його слухачі «Університету ІІІ віку» (керівники Марія Сидорук та Катерина Шульга). Дитячий заклад гостинно відкрив двері для всіх бажаючих на свято «Ой хто, хто Миколая любить...».

Ох і повеселилися ж всі на ньому! Були тут і яскраві Зірочки, і небесні Ангелята, і вертлявий Чортик, і зла Баба-Яга, й хитра Лисичка та хижий Вовк. Вони й сварилися-сперечалися, /Files/images/DSCN8049.JPGзаважали, але врешті всі порозумілися, і зал наповнився піснями (групи »Бемолька», «Карусель мелодій», солісти Катя Хвисючик, Юля Цвір, Віка Мокіна, Валя Олексенчин, Соломія Сахарук, Оксана Курчак), танцями (колективи «Світанок», «Сонячні промінчики»), розповідями (гість свята Галина Жук) та розвагами.

Святий Миколай був задоволений яскравим дійством, тож всім роздав гарні подаруночки (спонсори Світлана Шум, Неля Сацюк, Ольга Шульга та інші), а от різочки не отримав ніхто.

А підготували таке веселе свято керівники гуртків Галина Хомяк та Ірина Корнелюк, які отримали багато теплих слів вдячності від батьків та гостей.

Це спільне свято — яскраве свідчення того, що в новорічні дива і добро святого Миколая вірять не лише діти, а й люди старшого покоління.

Конкурси "Святвечір" та "Новорічний подарунок "

/Files/images/t_1_img_0192.jpgДесятки талановитих школярів взяли участь у щорічних конкурсі різдвяно-новорічної атрибутики "Святвечір" та конкурсі-виставці "Новорічний подарунок".

- "Новорічна атрибутика учнів шкіл Шацького району має всі шанси здобути перемогу на конкурсах у містах Луцьку і Києві, як це було в минулі роки. Високохудожні і досить складні композиції цьогоріч представили учні Піщанської, Ростанської, Положевської, Пулемецької шкіл, а також вихованці Будинку дитячої і юнацької творчості", - розповіла Наталія Постернак, директор Шацького БДЮТ.

Роботи, представлені на конкурс, вражають розмаїттям, барвами, незвичайними матеріалами та новітньою технікою виготовлення. Папір, стрічки, бісер, тканина, пір'я, гудзики, нитки, солоне тісто, макарони, цукерки - дитяча фантазія тут не має меж. Ексклюзивні ялинки, різдвяні віночки і гігантський Сніговик із пластикового посуду! А чого варта ялинка з іграшками-вишиванками! Чи ялинковий олень з синьо-жовтою стрічкою на шиї, - повідомляє сайт Район. Шацьк.

Роботами-переможцями конкурсу "Святвечір" стали:

1. В молодшій віковій категорїї:

- композиція "Ангелятко" Катерини Ясінської, уч.ЗОШ І-ІІІ ст. с. Піща, керівник Лариса Бакун;

- "Новорічний павук" Вікторії Глушкової, уч. ЗОШ І-ІІІ ст. с. Ростань, керівник Тамара Забродська;

- сувенір "Різвяний вінок" Іванни Шумук, вихованки БДЮТ, уч. ЗОШ І-ІІІ ст. -гімназії смт Шацьк керівник Світлана Шумук.

2. В середній віковій групі:

- витинанка "Різдво Христове" Христини Мельничук, уч. ЗОШ І-ІІ ст. с. Підманове, керівник Ірина МельничукП.

3. В старшій віковій групі

- сувенір "Ялинка-оберіг" творчої студії "Перевесло" учнів ЗОШ І-ІІІ ст. с. Піща, керівник Лариса Бакун;

- композиція "Різдво на порозі" Ангеліни Омельчук, уч. ЗОШ І-ІІ ст. с. Підманево, керівник Ірина МельничукП;

- картина "Різдвяна ніч" Лілії Кулачук, вихованки БДЮТ, уч. ЗОШ І-ІІІ ст. - гімназії смт Шацьк, керівник Світлана Шумук.

Роботами-переможцями стали в конкурсі "Новорічний подарунок" стали:

В номінації "Флористика"

1. В молодшій віковій групі:

- сувенір "Зимовий гість з Арктики" Софії Яльницької, уч. ЗОШ І-ІІ ст. с. Положеве, керівник Світлана Дударчук;

- сувенір "Різдвяний вінок" уч. 5 кл. ЗОШ І-ІІ ст. с. П;оложеве, керівник Людмила Васютич.

2. В середній віковій групі:

- сувенір "Ялинка" Тетяни Жучик та Дарини Нагорної, уч. ЗОШ І-ІІ ст. с. Пулемець, керівник Олександра Суходол.

В номінації "Сувенір"

1. В молодшій віковій групі:

- "Сніговик" Іванни Денисовець, вихованки БДЮТ, уч. ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь, керівник Світлана Шумук;

- "Новорічна красуня" учнів 4 кл. ЗОШ І-ІІ ст. с. Острів’я, кер7івник Галина Дацик;

- сувенір "2017 - рік Півня"Борислава Курана, уч.ЗОШ І-ІІІ ст. с. Пульмо, керівник Лідія Кот.

- "Ангелятка" Діани Вабіщевич, вихованки БДЮТ, уч. ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназії смт Шацьк, керівник Світлана Шумук.

2. В середній віковій групі:

- сувенір "Новорічна казка" Богдани Положевець, уч. ЗОШ І-ІІ ст. с. Положеве, керівник Світлана ДударчукП;

- сувенір "Красуня-ялинка" учнів ЗОШ І-ІІ ст. с. Підманове, керівник Ірина Мельничук;

- "Новорічна ваза" Аліни Штемпель, вихованки БДЮТ, уч. ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь, кер7івник Світлана Шумук;

- "Новорічна рукавичка" Богдани Богути та Іванни Слободян, уч. ЗОШ І-ІІІ ст. с. Піща, керівник Лариса Бакун;

- "Рукавичка" Хацька Михайла, уч. ЗОШ І-ІІІ ст. с. Пульмо, керівник Оксана Занюк;

- сувенір "З Різдвом" Вікторії Кузьмічової та Катерини Дорош, уч. ЗОШ І-ІІІ ст. с. Ростань, керівник Тамара Забродська.


Світлана Чернякова та Юлія Цвір - учасники обласного конкурсу "Ми діти твої, Україно!"

/Files/images/image-0-02-05-5ff897960dca10974c9b9fc68bd54d05cd1ab570aa59c25709e0a4a2d0c19399-V.jpg 10 грудня вихованці нашого закладу взяли участь в обласному конкурсі вокальних ансамблів малих форм " Ми діти твої, Україно!", який відбувався в Луцькому педагогічному коледжі. Дует "Елегія" у складі вихованців гуртка "Бемолька" Світлани Чернякової (ЗОШ с. Світязь) та Юлії Цвір (ЗОШ с. Підманове) під керівництвом Галини Хомяк виконали пісню "Ми щасливі діти". Журі відмітило виступ грамотою Управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА за активну участь.Тож бажаємо дуету подальшої співпрації та високих досягнень!


Ялинка-оберіг та чарівна рукавичка

/Files/images/P_20161207_103644.jpgНаближаються новорічні свята, а з ними конкурси "Новорічний подарунок" та "Святвечір". Гарні роботи прибувають зі шкіл с. Піща, Світязь, Ростань, П;ульмо, Положеве, Підманове, Смоляри-Світязькі. Вихованці закладу також створюють цікаві вироби. Ось таку ялинку-оберіг та чарівну рукавичку (на фото), в якій оселилось новорічне свято привезла керівник цих робіт Лариса Бакун, заступник директоора з виховної роботи ЗОШ І-ІІІ ст. с. Піща


Рудий гість

/Files/images/P_20161206_140241.jpgВчора, 6 грудня, вихованці підібрали маленьке змерзле й голодне кошеня. Таке пухнасте й руденьке, Воно відігрілось й наїлось, стало сміливе й смішно гралося. А потім згорнулось в клубочок і дрімало на коврику, злившись з ним по кольору.



Подорож до Івано-Франківська

/Files/images/image-0-02-05-62a36aeb2df6dab6761e19e5e2ff86f2e45cfb9b9d29e09fd3ddadb389d8f14d-V.jpgНещодавно група вихованців нашого закладу відвідала ошатне місто Івано-Франківськ та поближні міста Коломию і Косів. Трьохденна поїздка всім дуже сподобалася і вразила.

Спочатку ми здійснили оглядову ексурсію Івано-Франківськом, який заворожував своєю архітектурою. Побували на площах Міцкевича, Шептицького, пройшлись затишними вуличками до так званої ”стометрівки” з цікавими кованими скульптурами та золотими вуличними ліхтарями, які викликали захоплення, полюбувалися символом міста — міською ратушою. Пройшлися залишками фортеці, де облаштували торгівельні точки та галереї під назвою ”Бастіон”, вийшло дуже цікаво.

Далі на нас чекав славнозвісний музей Писанки, що в Коломиї. В ньому зібрано понад 15000 писанок з усієї України! Також /Files/images/image-0-02-05-c65ca1fcae5d03253092116056d5d66efafffa43d5bf10cafa55ed54455112df-V.jpgдосвідчений екскурсовод Романа Романівна розповіла про секрети їх творення. Усі яйця були гарно та по-різному розмальовані, але їх об’ єднувала одна особливість: на кожному з них зображений павук, який символізує терпіння. А в музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського ми побачили старовинний одяг гуцулів, їхні знаряддя праці, предмети побуту та інтер’єру, картини. З-поміж побаченого найбільше сподобалася та вразила картина-ілюзія, на якій зображено трьох невмирущих гігантів української поезії: Тараса Шевченка, Лесю Українку та Івана Франка, кожен з яких проглядається під певним кутом. Вечірня екскурсія містом додала йому якоїсь таємничості.

Цілий день ми виділили для чудового міста Косів. Спершу поїхали на великий Косівський ринок, де закупилися сувенірами та високогірним чаєм. Потім відвідали музей визвольної боротьби імені Степана Бандери, в якому дізналися чимало цікавого про історію нашого та, зокрема, гуцульського народів. Під час екскурсії зробили цікаві фото зі зброєю. Найбільше вражень отримали хлопці, але й дівчатам було цікаво послухати про тих, хто захищав свою Вкраїну.

Ще ми відвідали резиденцію Святого Миколая в селі Пістень. Побували в його кабінеті, спальні, кімнаті іграшок. А під чарівними подушками знайшли солодкі подарунки від цього улюбленця дітей. А скільки листів, написаних йому дітлахами, ми побачили! На території садиби зустріли 12 місяців, рідкісне дерево модрину, галявинку 12 християнських чеснот, хатинки, в яких живуть казкові персонажі і навіть справжнє весілля.

В селі Тюдів , неподалік Косова, вилізли на Тюдівську скелю, побачили бурхливу та стрімку річку Білий Черемош. А потім слухали, як шумить вода, стоячи на на хиткому підвісному мосту.

/Files/images/image-0-02-05-3bda103e57c2046800f091187547312975f76431aea067908a53a08af8707c8e-V.jpg Побачили місцеву Замкову гору, в затишній кав’ярні спробували смачної кави та гарячого шоколаду, а потім потрапили на обійстя Козаків, які виготовляють справжню гуцульську кераміку за секретами п’яти поколінь своєї родини. Вразив всіх майстер-клас чоловіка керамістки Іванни Козак-Ділети, який зі шматочка глини вміло створив виріб. Жінка займається розписом, вона відома далеко за межами Косова. Їхня майстерня вмістила велику кількість гончарних виробів, найдорожчі з яких вартували більше 7 тисяч гривень.

Під кінець дня всі були зморені, але задоволені, тому що день приніс багато вражень.

Міцно поспавши та добряче поснідавши в садибі «Писанка», ми знову рушили до Івано-Франківська. За ніч випало близько півметра снігу, природа навкруги була гарна й казкова, а от дорога — важка. Та благополучно доїхавши, ми розділилися на дві групи: перша поїхала в аквапарк ”Цунамі”, а друга в торгово-розважальний центр ”Велес” з крамничками та розвагами, де ми покаталися на роликах, попоїли поп-корну, пограли в боулінг.

Вражень було надзвичайно багато, але зі спілкування з учасниками мандрівки стало ясно, що особливо сподобався аквапарк та музей Писанки.

Незважаючи на те, що додому потрапили пізно, всі були веселі. Поїздка вийшла цікавою і насиченою, тож ми всі вдячні викладачам за цю чудову екскурсію.

Діана Жур, вихованка "Студії творчості”


Знайомство з волонтером Корпусу Миру Геретом Вольфом

/Files/images/P_20161107_151519.jpgСвітлана Силюк, вчитель іноземних мов ЗОШ І-ІІІ ст-гімназії завітала в наш заклад разом з волонтером Корпусу Миру Геретом Вольфом. Ми ознайомили його з діяльністю нашого закладу, а він, в свою чергу, розповів про себе і свою майбутню діяльність як волонтера. Гер7ет Вольф виявився цікавим співбесідником, тож надіємось на співпрацю в майбутньому.


На старті "Волинської осені"

/Files/images/P_20161027_144653.jpg

27 жовтня відбулися змагання зі спортивного орієнтування "Волинська осінь".Вихованці закладу, учні ЗОШ І-ІІІ ст. с. П;ульмо, взяли участь в них на території Старовижівського району в лісовому масиві с. Буцин.

/Files/images/P_20161027_144642.jpg

Випробувати свою мастерність в особисто-командному орієнтуванні заданого напрямку мали змогу 25 спортсменів.

Найкраще подолали дистанцію і приесли бали для команди Настя Занюк, Марія Никонюк, Віталій Мазурок, Таня Петрина, Андрій Німець та Марія Положевець.


Подорож осінньою "Світязянкою"

/Files/images/IMG_20161025_123410.jpgНа прохання керівників гуртків Донецького Центру туризму та краєзнавства для них була організована екскурсія екологічною стежкою "Світязянка". Позолочений фарбами осені ліс, чисте повітря, гарні краєвиди узбережжя Світязя, таємнича затока Бужня та безліч цікавої інформації про природний світ ШНПП вразили вихованців та їх наставників.

Група відвідала музей фауни Шацького ЛК, який також вразив своїм різноманіттям

Гості висловили бажання неодмінно завітати ще раз в наш гостинний край, особливо в літню пору, щоб не лише побачити, а й відчути воду чарівного Шацького поозер’я.


Знову звучав гумор Остапа Вишні

/Files/images/P_20161012_111642(1).jpg

В БДЮТ відбувся традиційний районний конкурс юних гумористів "Поміхнемось щиро Вишні". Яскраві сценічні костюми та незабутній гумор оживив атмосферу колишнього життя, яке оспівував український письменник, гуморист та сатирик Остап Вишня (1889-1956).

/Files/images/P_20161012_111556(1).jpgПереможцями молодшої вікової групи стали Андрій Короць (ЗОШ І-ІІІ ст. с. Прип’ять), Орест Терещук (ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь), Дмитро Сидорук (ЗОШ І-ІІ ст. смт Шацьк). Грамотами за активну участь відзначені Анастасія Орищук та Святослав Жмурко (ЗОШ І-ІІІ ст смт Шацьк).

В середній віковій групі перемогу здобули: І місце - Олег Голядинець (ЗОШ І-ІІ ст. с Смоляри Світязькі), ІІ - Тетяна Жучик (ЗОШ І-ІІ ст. с. Пулемець).


Вітання в День ветерана та людей похилого віку

/Files/images/DSCN7688.JPGДо святкової програми з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку та дня ветерана, організованого територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шацького району, долучилися вихованці нашого закладу.

Захід пройшов 29 вересня у приміщенні їдальні Шацького лісового коледжу .Світлана Шумук, керівник гуртків, привітала всіх від імені педагогів та дітей, а гуртківці подарували власноруч виготовлені листівки. Побажання

/Files/images/IMG_20160929_115126.jpg

здоров’я, безхмарного неба, сил, наснаги, щастя, благополуччя та добра були зустріті посмішками та вдячністю.

Хочеться вірити, що шана старості буде не лише в святковий день, а завжди й повсякчас.


День селища

/Files/images/imgonline-com-ua-resize-9gt2WjVIeC.jpgна сцені - Віка Мокіна

21 вересня відбулося святкування Дня селища, до якого долучилися й вихованці БДЮТ. До концертної програми, яка складалася з виступів жителів Шацька та району, гостей з Білорусі та Польщі, долучилися й сольні номери Вікторії Мокіної, Катерини Хвисючик та керівника гуртків Галини Хомяк.

Також заклад долучився до виставки-продажу, представивши вироби

/Files/images/11_img_7578.jpgвихованців та керівників гуртків з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва. Роботи привертали увагу не лише шачан, а й гостей, які фотографували або купували найбільш вражаючі.

Завершальним подарунком для глядачів став виступ народного артиста України Степана Гіги, а також фаєр-шоу та дискотека.


Михайлу Гнатовичу Гіричу - 90!

/Files/images/IMG_5998 (копия).jpg

6 вересня завітав життєвий ювілей до нашого славного односельця, ветерана ІІ світової війни, товариша, батька, дідуся та хорошої людини Михайла Гірича. Це незвичайний чоловік, який викликає почуття поваги й захоплення, бо він живий свідок історії. Людина, яка святкує свій 90-річний ювілей, вже гідна стати легендою. Крім цього, ювіляр знаменитий своїми славетними вчинками під час ІІ світової війни. Він є одним з тих героїв-визволителів, який, переживши стільки горя, залишився сповненим сил та оптимізму.

Михайло Гнатович прожив таке величезне й таке непросте життя з тернистими стежинами, на яких були злети й падіння, зустрічі й розлуки, смерті й народження, сльози й радості. Однак він вражає життєвою стійкістю, невичерпним оптимізмом, любов’ю до життя, привітністю, почуттям гумору, готовністю завжди допомогти в скрутну хвилину.

Теплі слова, подарунки, пісенні вітання від вихованок Світлани Чернякової та Вікторії Мокіної, світлини життєвої історії, відображені на екрані, святковий пиріг на вишитому рушнику створили піднесений та по-справжньому святковий настрій.

До вітань педагогів та вихованців долучилися голова районної ради ветеранів Адам Дударчук, голова Шацької первинної ради ветеранів Єва Ярошук, односельці Костянтин Чесноков, Василь Семенюк, Ніна Верешко, Іван Терета.

Іменник та гості заходу подякували організаторам за вдале свято.


Акустична система

від фонду Ігоря Палиці "Тільки разом"

/Files/images/P_20160830_123859.jpg

Представник фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» в смт Шацьк Наталія Корінь завітала в наш заклад з приємною місією — врученням акустичної системи. Цей подарунок — результат спільних дій ініціативної групи батьків вихованців, дирекції БДЮТ та фонду. Проект, метою якого є підвищення рівня якості освіти в позашкільному навчальному закладі, переміг в конкурсі, однією з умов якого є співфінансування та сприяння ефективному впровадженню.

Вихованці гуртка «Бемолька» Вікторія Мокіна та Катерина Хвисючик, учениці ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк (керівник Галина Хомяк) подарували присутнім пісенні вітання, водночас продемонструвавши якість звучання придбаної апаратури. Директор закладу Наталія Постернак розповіла про здобутки та розвиток позашкілля, подякувала всім, хто долучився до проекту, зокрема фонду Ігоря Палиці за підтримку дитячої творчості.

Наталія Корінь наголосила, що БДЮТ є першим закладом району, якому вдалось реалізували свій проект. Вона також запросила до співпраці по втіленню нових важливих задумів.


Майстер-клас від Ірини Мартинюк та Софії Гінайло

/Files/images/8_img_6547.jpg

Під час святкування Дня незалежності України вихованці гуртка "Ми малюємо світ" (керівник Ірина Вензловська) Ірина Мартинюк та Софія Гінайло провели майстер-клас з бодіарту. З-під їхніх вмілих рук оживали квіти та символи, фантазійні візерунки та витвори. Творчі задуми сподобалися і учасникам, і майстрам.

Також керівником гуртків Іриною Вензловською було проведено конкурс малюнку на асфальті "Моя країна - Україна". Призами були відмічені переможці: Валерія Наумич - І місце, Ірина Федьчишина - ІІІ місце.

/Files/images/18_img_6568.jpg

Вже традиційно доповнила свято виставка робіт образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва вихованців,

/Files/images/7_img_6546.jpg


Незабутні враження із сонячної Одеси

/Files/images/P_20160716_202855 (копия).jpg

Літні канікули — довгожданий час для відпочинку. Станіслав Козак, вихованець гуртка «Студія творчості» Будинку дитячої та юнацької творчості, учень ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк, не пропустив нагоди провести табірну зміну в «Молодій гвардії». Цей український дитячий центр розташований на березі Чорного моря на двох плато — верхньому та нижньому, висота між якими 18-20 м. На дітей чекають постійнодіючі табори «Зоряний» та «Сонячний», влітку відкривається «Прибережний», а ще один — «Морський» знаходиться на реконструкції.

Пільгову путівку на VI зміну «Творче літо» Станіслав отримав як переможець всеукраїнського та обласних конкурсів. Табір «Зоряний», в якому він перебував, об’єднав дітей Волинської, Рівненської, Луганської та Донецької областей. Цікаві заходи та конкурсно-розважальні програми, щоденні дискотеки, а також безкінечні морські купання, оглядові екскурсії міста, відвідування циркового шоу та безліч приємного спілкування з новими друзями та вожатими — все це залишило незабутні враження про «Молоду гвардію». Велика кількість заходів проходила на літньому концертному майданчику на 1500 чоловік. Ще на території центру знаходиться автомістечко, в якому проходять всеукраїнські та обласні зльоти юних інспекторів дорожнього руху, а також музей історії авіації та космонавтики. Кіноконцертний зал на 1000 чоловік може вмістити відпочиваючих відразу трьох таборів. Також в таборі працює морська рятувальна служба, беручи всіх вихованців під свій пильний контроль.

Тематична зміна була спрямована на розвиток творчих здібностей дітей, створення умов для їх самореалізації. Приємно, що Стас не був стороннім глядачем, а з головою поринув у світ творчості, за що й був нагороджений грамотою УДЦ «Молода гвардія» Міністерства соціальної політики України за активну участь у житті та роботі табору під час VI тематичної зміни «Творче літо».

Окрім вихованця, в «Молодій гвардії» відпочивали за пільговими путівками Оксана Крат, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк та Яна Мельничук, учениця ЗОШ І-ІІ ст. с. Підманове. Вони перебували в 10 загоні табору «Зоряний» разом з дітьми Волинської, Харківської, Івано-Франківської, Луганської та Донецької областей. Найбільше дівчатам, зі слів Оксани, подобалися купання в морі. А ще вразив концерт до 20-ї річниці Конституції України «Україна — єдина родина», зустріч із зірковим гостем Василем Бондарчуком, гала-концерт міжнародного дитячого фестивалю «Світ талантів» та оглядова екскурсія на судні «Хаджибей». Одеса зачарувала своїми розмірами та архітектурою. Найбільше запам’яталися славнозвісні Потьомкінські сходи. До речі, Аня Мельничук перебувала в дитячому центрі вже вдруге.

30 липня «Молода гвардія» святкуватиме поважний ювілей — 60-річчя. Тож вітання цій справжній країні дитинства на чолі з веселими, креативними, відповідальними, компетентними знавцями педагогічної роботи!

Цікаві справи літнього відпочинку: День бодіарту (24.06.16.)

/Files/images/DSCN7610.JPG

Днем бодіарту завершилася табірна зміна. Веселі ліричні та комічні малюнки на обличчі вихованців розкривали внутрішній стан та доповнювали вигаданий образ. Кольори фарб лягали не тільки на лице, але й на настрій, який також у всіх став веселковий. Перемогу здобули Марина Полюх, Віка Мокіна, Мар’яна Цекот, Влад Козак, Юра Терета, Ангеліна Горова, Іванна Шумук, Микола Голубчук, Ліля Кулачук, Софія Романович. Кожен з них отримав приз за свою творчість.

/Files/images/DSCN7614.JPG

Хто не став переможцем, випробував свої здібності у малюнку на асфальті "А вже канікули". Яскраві малюнки відображали сонце, озеро, море, морозиво - найпотаємніші бажання дітей. Грамоти за І місце оотримала Дарина Стаднік, за ІІ - Олена Золотова, Дарина Забродоцька та Богдана Гацюк, за ІІІ - Анастасія Романюк, Оксана Курчак, Кіра Сидорчик та Яна Данилюк.

/Files/images/DSCN7616.JPG

/Files/images/DSCN7621.JPG

Віка Мокіна, Оксана Курчак та Дарина Бондар подарували пісенне вітання працівникам їдальні за смачні обіди та приємне обслуговування.

Також було проведено опитування вихованців про роботу табору з денним перебуванням "Ромашка". За його результатами найцікавіші дні - День бодіарту, День краси та День спорту і здоров’я. А ще - День музики, День відкриття скарбів. Серед бажань дітей - про очікуване проведення Дня сміху, Дня води, Дня феї, Дня птахів, Дня космосу і космонавтів, Дня радості і навіть Дня президента.

Серед вражень, отриманих в таборі, переважали розповіді про те, що було дуже весело, цікаво, все сподобалося, було багато цікавих днів, багато цікавих пригод, кожен день було щось нове і ніколи не сиділи на місці, а ще були добрі вчителі, які водили на різні екскурсії, грали з дітьми ігри та допомагали в різних ситуаціях.

А завершити хочеться емоціями від Лілі Кулачук :" Мені дуже сподобався табір "Ромашка". Там було дуже весело, я дізналася багато цікавого, багато веселих вихованців. Я хотіла б, щоб цей табір "Ромашка" був ціле літо!!! Це були найкращі літні канікули в таборі!!!"


Цікаві справи літнього відпочинку: День рекордів (23.06.16.)

День рекордів допоміг /Files/images/DSCN7566.JPG /Files/images/DSCN7580.JPG створити своєрідну Книгу рекордів вихованців табору, в яку попали: Гулівери - Ліля Кулачук та Марина Полюх, Дюймовочки - Дарина Забродоцька та Дарина Бондар, туфелька Попелюшки - в ДариниЗабродоцької, чоботи-скороходи - в Юри Терети та Лілі Кулачук.

Конкурси з видів легкої атлетики показали кращі вміння дітей: стрибки на скакалці, віджимання, вправи на гнучкість, вибивання м’яча, метання

/Files/images/DSCN7560.JPG

м’яча, спортивну ходьбу.

Ще цікавинкою дня став "домбайський" бокс. Весела гра захопила всіх дітей

А ще вихованці та педагоги привітали Костянтина Чеснокова, ветерана ІІ світової війни, почесного жителя Шацька та просто хорошого друга закладу з 92-річчям. Теплі слова, пісні, квіти та подарунки зворушили його до глибини душі.


Цікаві справи літнього відпочинку: День господарочки

/Files/images/Фото0991.jpg(22.06.16.)

Розкрити свої кулінарні здібності і виготовити якийсь їстівний шедевр зміг кожен з вихованців в конкурсі веселих кухарів.Розмаїття зелені та прикрас до своїх витворів використали діти. З-під їхніх рук оживали їжачки, качки з яблуками, озера з лебедями та ще безліч цікавинок.

Окремо переможці не визначалися, адже всі старалися.

/Files/images/Фото1015.jpg

Ще весело пройшли конкурси ""Господарочка", "Жартівливе меню".


Цікаві справи літнього відпочинку: День лісу

(21.06.16.)

/Files/images/DSCN7555.JPG

Екскурсією в ліс, конкурсами лісових модельєрів та науково-фантастичних проектів з охорони природи був насичений День лісу. А ще вихованці ознайомилися з рекреаційними куточками о. Люцимир,

Крім цього, назбирали смачних суничок. І, як завжди, отримали море радості від спілкування з природою.

/Files/images/DSCN7537.JPG


Цікаві справи літнього відпочинку: День спорту і здоров’я

(17.06.16.)

/Files/images/Фото0977.jpg

/Files/images/Фото0978.jpg

День спорту об’єднав гуртківців навколо конкурсів, які дали змогу випробувати власні сили та помірятися ними з суперником. Естафета "Веселі старти", яка включала купини, перенесення вантажу, хащі, маятник, паралельні мотузки, стрибки в мішку, дала можливість взяти жетон за кожне з виконаних завдань. Команди набрали 157 та 175 жетонів кожна. Перемога дісталась сильнішим, як і призи. Але в програші не лишився ніхто, бо веселі емоції і вир швидкісного прискорення ще довго витав над вихованцями.

А ще вихованці грали спортивні ігри та випробували себе в козацьких розвагах. І, звичайно ж, День спорту став також днем здоров’я, бо спортивні люди за здоров’ям в аптеку не ходять.


Цікаві справи літнього відпочинку: День музики

(16.06.16.)

/Files/images/DSCN7521.JPG

Вихованці БДЮТ - неабиякі меломани. Вони люблять музику, люблять і слухати, і співати пісні. Музична програма "Послухай музику землі" допомогла проникнутись піснями рідного краю, а музичний конкурс "Караоке в таборі" дав змогу кожному відчути себе в ролі співака. Пісні, що лунали з уст

/Files/images/DSCN7528.JPG

вихованців, були про гарну природу

Переможцями стали Ангеліна Горова, Іванка Шумук, Богдана Редько, Дарина Стаднік, Віка Мокіна, Оксана Курчак, Віка Богуш, Марина Полюх, Кіра Сидорчик. Вони були нагорожені призами. Також заохочувальний приз

/Files/images/DSCN7531.JPG

отримав Микола Голубчук.

Концерт-блискавка включив в себе улюблені пісні вихованців, допоміг їм розкрити власні таланти.

Також діти переглянули відомі пісні з мультфільмів, посміялися разом з їх головними героями. Українські пісні, які прозвучали, не залишили байдужими нікого. Пісенний день видався веселим, емоційним і насиченим.


Цікаві справи літнього відпочинку: День краси

(15.06.16.)

/Files/images/DSCN7488.JPG

День краси дав змогу втілити найсміливіші ідеї в одязі та зачісці. Кращими модельєрами стали Богдана Редько, Віка Богуш, Мар’яна Цекот, Яна Данилюк, Моніка Савчук.

Також чудовий образ української дівчини вдалось втілити Софії Романович. Кращі перукарі - Віка

/Files/images/DSCN7490.JPGМокіна, Віка Богуш, Яна Данилюк, Настя Яльницька, Мар’яна Цекот, Вікторія Богуш. В конкурсі дефіле всі учасники були на висоті, тож окремо не виділяли нікого.

Конкурсна програма показала, що кожен з дітей вміє помічати та створювати красу, починаючи з себе. І навіть працівники їдальні помітили, що діти цього дня напрочуд гарні.


Цікаві справи літнього відпочинку: День танцю

(14.06.16.)

/Files/images/DSCN7430.JPG

День танцю складався з конкурсно-розважальної програми "Давайте потанцюємо", яка допомогла перевірити танцювальну грамотність дітей за допомогою тестів, а також пройти ряд цікавих конкурсів "Знайди собі пару", "Оригінальний танець", "Картопляний фокстрот", "Танець на крижині", "Сучасний танець".

/Files/images/DSCN7441.JPG



Цікаві справи літнього відпочинку: День скарбів

(13.06.16.)

/Files/images/DSCN7390.JPG

У пошуках скарбів вихованці команд "Веселі пірати" та "Залізна рука"здолали безліч перешкод: переправу через річку, рух по чарівному листку, пошук відповідей піратської вікторини, пошук ключа до замку піратів, розгадування головоломок.

Команда "Веселих піратів" здолала першою всі труднощі і, знайшовши скарб, стали переможцями дня. Кращі учасники - Ліля Кулачук, Кіра Сидорчик, Ярослава Шепеля, які віднайшли скарби, отримали їх у дарунок. А веселий сміх та гарний настрій дістався всім учасникам.

/Files/images/DSCN7399.JPG



Цікаві справи літнього відпочинку: День книги

(10.06.16.)

/Files/images/P_20160610_112819.jpg

Екскурсія в бібліотеку допомогла відразу виявити найактивніших читачів, а бібліотекар Тетяна Редько записала новачків, яких також захопив світ книги./Files/images/P_20160610_100607.jpg

Конкурс "Моя улюблена книга" допоміг зрозуміти, що є найбільш цікавим для дитячого світу, а також визначити, як читання книг вплинуло на розвиток інтелектуальних, комунікативних здібностей наших вихованців.Цікаво те, що велика кількість читачів цікавиться дитячими енциклопедіями.

Кращі розповіді про книгу прозвучали з уст Редька Назара, Полюх Марини, Богуш Вікторії, Редько Богдани, Данилюк Яни, Сидорчик Яни, Цекот Мар’яни, Шепелі Ярослави, Яльницької Анастасії, Золотової Олени, Бондар Дарини, Курчак Оксани та Вікторії Мокіної

Конкурс інсценізованої казки розкрив мистецтво перевтілення в різноманітні персонажі.

/Files/images/P_20160610_101400.jpg



Цікаві справи літнього відпочинку: День друзів

(09.06.16.)

/Files/images/DSCN7384.JPG

В Міжнародний день друзів вихованці розкрили зміст істинної дружби, а також поділилися цікавинками про своїх відданих друзів - собак.

Усний журнал "Собака - наш справжній друг і помічник", проведений з дітьми, перегорнув інформаційну, художню, поетичну, співчутливу, презентаційну сторінки, допоміг не лише дізнатись багато нового про чотироногих тварин, а й розвинути дитячі здібності.

Вразили всіх розповідь Іванни Шумук і малюнки Насті Яльницької, Ангеліни Горової та Мар’яни Цекот.


Цікаві справи літнього відпочинку: День капелюшків і краваток

(08.06.16.)

/Files/images/DSCN7353.JPG

Конкурси "Найкращий капелюшок", "Найоригінальніша краватка", конкурс малюнків "Капелюшки та краватки майбутнього"дозволили вихованцям сповна проявити власні уяву і фантазію. А оригінальним дівчачим капелюшкам могла позаздрити навіть Катя Осадча. Хлопці теж проявили неабияку фантазію. Конкурси забезпечили веселий сміх та позитивний настрій.

Журі відмітило переможців конкурсу Влада Козака, Лілю Кулачук, Віку Мокіну, Богдану Редько, Дарину Стаднік, Юру Терету, Ярославу Шепелю та Мар’яну Цекот.


Цікаві справи літнього відпочинку: День квітів

(07.06.16.)

/Files/images/DSCN7324.JPG

Екскурсія до о. Чорне, конкурс "Природа, творчість і фантазія", оформлення виставки робіт з природнього матеріалу - всі ці заходи допомогли подивитися на оточуючий світ очима природолюба, вміти помічати прекрасне в буденному, намагатися захистити та зберегти навколишню красу.

/Files/images/DSCN7307.JPG



Табір "Ромашка" розпочав свою діяльність

/Files/images/DSCN7388.JPG

/Files/images/DSCN7339.JPG

В Будинку дитячої та юнацької творчості з 6 червня розпочав свою діяльність табір з денним перебуванням "Ромашка", який налічує 30 вихованців пільгових категорій та обдарованих дітей.

День відкриття табірної зміни став Днем знайомств. Конкурсно-розважальна програма "Літо - радісна пора" пройшла весело.



Cвято літа і дитинства

/Files/images/imgonline-com-ua-resizeN6dJbW8xgXMV.jpg

Довгоочікуване літо разом з теплом і барвами приносить для дітей безліч дарунків — радісні канікули з веселими безтурботними днями, гарну засмагу, приємну прохолоду чарівних озер нашого краю та море цікавих справ. А ще свято — День захисту дітей. Традиційно в цей день Будинок дитячої та юнацької творчості спільно з відділом освіти проводить районні заходи: фестиваль «Дитинство скликає таланти», конкурси малюнків та ігри й розваги.

До фестивалю долучилися Діана Жур та Тарас Шепеля. солісти Світлана Чернякова, Вікторія Мокіна, Катерина Хвисючик (БДЮТ), Ярослав Матяшук (с. Положеве), Марія Черевко, Дарина Куліш (с. Пульмо), Яна Пех (с. Пехи), Вікторія Лобова (С. Ростань), гумористи Анастасія Орищук (Шацьк), Юлія Цвір (с. Підманове), вокалісти групи «Каданс» (с. Мельники), танцюристи колективу «Деніза» (с. Світязь). А готували їх педагоги Галина Хомяк, Наталія Моісеєва, Тетяна Божук, Аліна Пех, Василь Жук, Марія Герман, Оксана Цвид, Микола Регещук, Світлана Гурова.

Виступи учасників на літній сцені у сквері Шевченка переплелися зі звуками грому та дощових крапель, бо ранкова сонячна погода плавно переросла в полудневу грозу. Тож кінцева мелодія пісні «Господи, помилуй нас» з палаючими свічками в тендітних дівчатах руках та громовим доповненям була загадково-величною кодою концерту.

Привертала увагу довершена виставка робіт декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, де були представлені кращі витвори вихованців БДЮТ та їх педагогів.

/Files/images/imgonline-com-ua-resizeyJAcuSL21FuV.jpg

Попередньо проведений конкурс малюнків «А вже канікули...» визначив переможців — Карпук Вероніку (с. Прип’ять) та Юлію Карамач (с. Піща), а Юліана Куліш, Катерина Пух (с. Пульмо), Богдана Богута (с. Піща) відмічені грамотами відділу освіти та молоді за активну участь.

Завершилося свято вітанням методиста відділу освіти та молоді Галини Янчук, яка нагородила грамотами учасників фестивалю. Долучилася до поздоровлень начальник у справах дітей Людмила Єрофеєва. Окрім теплих слів, вона вручила всім присутнім дітям морозиво (спонсори — Світлана Шум, Валентин Шумик), а учасникам — подарунки.

На жаль, злива завадила проведенню запланованого конкурсу малюнку на асфальті «Щасливе дитинство», але аж ніяк не влинула на веселий настрій винуватців свята, яке вдалося на славу.

01.06.16. Ніна Корець


Обласний фестиваль "Квітуй, мій краю, у вінку барвистім України"

/Files/images/P_20160521_125854.jpg

21 травня в Луцьку проходив обласний фестиваль художньої творчості “Квітуй, мій краю, у вінку барвистім України”, який включав в себе конкурси духових оркестрів “На марші миру”, малюнків на асфальті “Ми діти твої, Україно!” , акцію на підтримку воїнів АТО “Для вас, захисники, наша творчість і любов”, флеш-моби “Сонце України в наших руках”, містечка майстрів та заключний концерт кращих колективів художньої самодіяльності учнів ЗОШ, позашкільних навчальних закладів. Наш Будинок дитячої та юнацької творчості також долучився до цього заходу. Вихованці гуртка “Ми малюємо світ” Ірина Мартинюк (уч. ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь) та Софія Гінайло здобули ІІ місце в конкурсі малюнків за роботу “Ми — Україна” і були нагороджені управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА та подарунком. Педагоги і вихованці мали можливість почерпнути корисне та цікаве для своєї діяльності, а також переглянути довершені номери концертної програми на сцені драматичного театру ім. Лесі Українки.


Нагородження переможця конкурсу

"Рятувальники очима дітей"

/Files/images/P_20160520_161854.jpg

20 травня Софія Гінайло, вихованка гуртка «Ми малюємо світ» БДЮТ (уч. ЗОШ І- ІІІ ст. смт Шацьк), спільно з керівником гуртка Іриною Вензловською та провідним інспектором Шацького РС УДСНС Романом Слюсом, взяли участь в урочистому зібранні переможців та призерів конкурсу “Рятувальники очима дітей”, яке проходило в Державній пожежно-рятувальній частині № 4 м. Ковеля. Конкурс проходив з метою вивчення правил пожежної, екологічної безпеки та основ безпеки життєдіяльності, популяризації серед юнацтва професії пожежника-рятувальника, різностороннього розвитку дітей, розкриття у них художніх, образотворчих та інших творчих здібностей, прищеплення учням бережливого ставлення до природи та довкілля. Серед 166 робіт, представлених на конкурс, малюнок Софії здобув ІІ місце. Окрім грамоти управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА та Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області, вихованка отримала ще й призи. Та найприємніше — визнання її здібностей до образотворчого мистецтва на обласному рівні.


ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

/Files/images/imgonline-com-ua-resizee16QtlhCUFx2.jpg

19 травня в Шацькому лісовому коледжі відбулася святкова програма з нагоди Дня вишиванки, організована Будинком дитячої та юнацької творчості. Гості заходу поринули у світ вишивки, її історію та сучасність, насолодилися піснями у виконанні учнів ЗОШ І-ІІІ ст. с. Пульмо Марії Черевко та Дарини Куліш (кер. Тетяна Божук), вихованців БДЮТ, учнів ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк, Катерини Хвисючик, Ірини Бегас, вокальної групи «Веселі малята», ведучої Вікторії Мокіної та їх керівника Галини Хомяк.

Парад вишиванок дав змогу детально роздивитися кожного учасника, який одягнув головний атрибут свята. Яскравість кольорів, різноманітність візерунків та витонченість ансамблів одягу вражала, тож журі нелегко було визначитися з переможцями. А ними стали Ірина Бегас, вихованка БДЮТ та Арсен Куява, гість заходу. Окремо було виділено Ілону Янчук, вихованку БДЮТза оригінальну вишиванку. Переможці параду вишиванок отримали грамоти відділу освіти та молоді, а наймолодші учасники — солодощі.


Любим мамам

Мама — найрідніша, найпрекрасніша в світі людина, яка непомітно входить в наше життя. Нам не дано запам’ятати цей момент. Але з цієї миті вона завжди поруч, якщо і не біля нас, то точно в нашому серці.

Коли звучить слово “мама”, я уявляю прекрасну, усміхнену неньку, відчуваю її обійми. В них я почуваюсь, як-то кажуть, як в Бога за пазухою.

Вона ніколи не насварить, тільки пожурить чемно. Поруч мене завше її любов та турбота, розрада та допомога. І тільки вона вміє знайти правильні слова для пояснення моїх помилок.

Вона розуміє мене з пів-слова, і я її теж. Ми можемо розмовляти годинами, як кажуть, ні про що. Я стараюсь допомагати їй, а вона вчить мене куховарити-вишивати-доводити все до ладу. Також передає мені традиції нашого роду. А я намагаюсь радувати її своїми успіхами, а до свят дарую квіти та цікавинки, виготовлені власноруч, які так їй подобаються.

Я знаю, мама — найдорожча людина, яка не зрадить і не викаже. І навіть коли я виросту, для неї все одно залишусь маленькою, лагідною дитиною.

Мама... В цьому слові вмістився цілий світ. І перші весняні краплини, стікаючи з бурульок під лагідним сонцем, тихенько дзеленькочуть: “Ма-ммм”. І перші жовті кульбабки на лузі, і запашні фіалки, і лісові проліски, пробиваючись крізь холодну землю, теж на своїй квітковій мові нечутно шепочуть : “Ма-ма”. Мені здається, що це слово знає і мовчазне каміння, і шумоплинна вода, і багатоголосі птахи, і безмовне небо. Вона є у всіх як невидима охорона і опора в житті — мати.

В світлий День матері всі теплі слова, всі помішки, лагідне тепло травня — для вас, матері!

Діана Жур


Ніколи знову...

/Files/images/DSCN7193.JPG

Під такою назвою 5 травня в Будинку дитячої та юнацької творчості відбулася святкова зустріч з ветеранами ІІ світової війни, присвячена Дню Перемоги. Також на захід були запрошені працівники Територіального центру та їх підопічні — учасники бойових дій та діти війни.

Ведучі Діана Жур та Станіслав Козак, вихованці закладу, майстерно провели всіх через тривожні спогади воєнних років та світлі миті Перемоги.

Доповнили їх виступи шановних гостей.

Костянтин Чесноков привітав всіх зі святом, яке наближається, подякував за організацію зустрічей, звернувся з настановами до вихованців.

Степан Королюк пройшов віхами воєнних спогадів, трудової діяльності. Наголосив, що найцінніше в життті — це знання, адже через них відкривається шлях до здійснення будь-яких мрій. На жаль, держава не ставить на високий щабель професії вчителя та лікаря, які є першоосновою гідного буття.

Михайло Гірич з властивою йому емоційністю також звернувся до гуртківців, наголошуючи, як добре їм живеться сьогодні. Не бажаючи говорити про війну, так як все сказано-пересказано, мимоволі пригадав, як попав на навчання в 1944 році в так званих вуличних боях під польською Любавою. Як пройшов до кінця воєнні жахіття, однак не попав додому після 9 травня 1945 р., тому що продовжував воювати з Японією, попавши в Манчжурію. Вже й не сподівався побачити Україну, однак незадовго після американських атомних бомбардувань відбулося довгоочікуване повернення в рідний край. З гордістю розповів, що має звання підполковника та безліч нагород. І знову звернувся до вихованців з проханням поважати, любити та слухати вчителів, як тата й маму.

Микола Данилюк висловив вдячність за організацію свят, виступи вихованців. Пригадав, що в воєнні часи пройшов «і Крим, і Рим», і роботу на німців, і фронт, і післявоєнну армію, але залишився живий. Пожалкував, що мало лишилося ветеранів, і знову подякував, що про них пам’ятають.

На святі звучали пісні про війну, материнське чекання, рідний край з уст школярів с. Пехи, Самійличі, Світязь, смт Шацьк, вихованців закладу: Яни Пех, Оксани Цвинкилевич, Світлани Чернякової, Катерини Хвисючик, Вікторії Мокіної, Ірини Бегас, вокальної групи «Веселі малята». Хвилюючий зміст пісень майстерно розкрився виконавцями, захоплював, тривожив, чарував. Слухаючи виступи, не зміг всидіти на місці Михайло Гірич. Підійшовши до мікрофона, прочитав слова стрілецької пісні:

Чи то буря, чи грім,

Чи гуде хмаролім,

Що земля за сто миль грає грізно.

Від Карпат по Кубань

Чути: Струнко встань

Брат, вставай, щоб не було запізно!

В ряд ставай, готовись,

Ні на що не дивись,

Чи до пекла підеш, чи до неба...

А далі плавно перейшов на «Вставай, страна огромная», і зірвав аплодисменти глядачів./Files/images/DSCN7171.JPG

Також на святі для присутнього жіноцтва прозвучали пісенні поздоровлення з нагоди Дня матері.

Наприкінці Ніна Верешко розповіла про складне дитинство, яке випало на долю всіх дітей війни.

З вітальними словами виступив заступник директора Територіального центру Ярослав Маркович.

Теплі вітання, дзвінкоголосі пісні, барвисті тюльпани, яскраві листівки, виготовлені власноруч символи перемоги маки та спецвипуск газети закладу «Сходинками творчості» отримали і ветерани, і гості свята. Газету з темою «Перемоги День ясний» напередодні створили вихованці гуртка «Студія творчості», де об’єднали інформацію про зустрічі та пам’ятні дати.

Завершилося свято традиційним круглим столом з чаюванням. Ветерани подякували за привітання та частування напередодні Великодніх свят. А педагоги вкотре висловили глибоку вдячність за здобуту перемогу.

Ніна Корець

Біль Чорнобиля

Аварія сталася в ніч на 26 квітня 1986 року - в результаті вибуху був повністю зруйнований реактор четвертого енергоблоку і в довкілля потрапила велика кількість радіоактивних речовин.

/Files/images/малюнок0002.jpg

/Files/images/малюнок0001.jpg

/Files/images/1.jpg

Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічними збитками.

В нашому закладі проводиться конкурс малюнків "Біль Чорнобиля" та бесіди в зв’язку з 30 роковинами Чорнобильської катастрофи./Files/images/14122013_00 (1).jpg


День Землі

Щорічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності.

Вихованці та педагоги закладу взяли активну участь в заходах, спрямованих на покращення навколишнього середовища, здійснили прибирання та озеленення території.

Майстер-клас із писанкарства

Красиво розмальовані писанки завжди були окрасою великодніх кошиків із харчами, які дбайливі господині несли до церкви в одне з найбільших християнських свят. Розмалювати ж яйце – споконвічний символ воскресіння і нового життя -- є справою не з легких.

/Files/images/444.jpg

Ірина Вензловська та Світлана Шумук,керівники гуртків Будинку дитячої та юнацької творчості спочатку провели майстер-класи писанкарства на гуртках «Веселкова палітра» і «Світ навколо тебе», розкривши особливості створення волинської писанки.

А пізніше, на запрошення працівника Територіального центру Марії Сидорук, ще раз був даний шачанкам, слухачам університету ІІІ віку факультету «Народна творчість» . Педагоги навчали, як це зробити правильно, професійно і до свята здивувати своїх рідних рукотворним шедевром.

В кімнаті, де зібралися писанкарі, було тепло від весняного сонця, що заглядало у вікно, від свічок, вогонь яких топив віск, і від щирих жіночих усмішок. Дарма, що вперше взяли в руки писачки і щойно ознайомилися зі складною технікою розпису. Вправні руки жінок вже виводили на поверхні яєць чудернацькі воскові візерунки, занурювали майбутні писанки у фарбу і знову малювали.

Те, що стало результатом кількагодинної роботи, усіх порадувало. Прості курячі яйця перетворилися на витвори мистецтва: з яскравими рослинним і геометричним орнаментами, з правильними симетричними деталями, насиченими кольором, теплом і світлом.

Кожна жінка понесла додому маленький символ великого свята Воскресіння Христового. І незабутні враження від організованого для них заходу, від щирого спілкування, від спільної роботи, яка об’єднала і зблизила.
/Files/images/рис.1_o.jpg

Великодня волинська писанка

/Files/images/DSCN7147.JPG

На гуртках під керівництвом Світлани Шумук та Ірини Вензловської вихованці опановували мистецтво великодньої волинської писанки. Виготовлення писанки - завжди надія на краще, адже вона несе в собі добро, у ній втілені найкращі думки людини, її сподівання. Писанка - маленька модель Всесвіту, безмежний простір для творчої уяви.

Заняття надзвичайно сподобалося і молодшим, і старшим гуртківцям. В Будинку дитячої та юнацької творчості відчувався дух Великодня. А ще діти поділилися розповідями про особливості свята Великодня в своїх сім’ях.

Створені власноруч писанки діти забрали додому в якості пасхального сувеніру.

/Files/images/DSCN7159.JPG


Всесвітній день птахів

День птахів відзначається щорічно у рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і не випадково саме в квітні. Адже 1 квітня 1906 була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів.

Птахи існують на планеті понад 150 мільйонів років. Немає на землі такого куточка, де б їх не було. Птахів можна побачити та почути скрізь: у парках, скверах, садах, лісах, на полях, біля водойм, у містах і селах. Птахи — це пісня і політ, вони піднімаються вище гір і хмар, перелітають пустелі, моря та океани.

Безцінну користь приносять птахи людині. Вчені підрахували, що на території одного квадратного кілометра птахи знищують не менше 25 кілограмів комах. Наприклад, пара синиць може «обробити» за день близько 40 яблунь, збираючи з них шкідників. Дятли знищують короїдів, сіра мухоловка – летючих комахах, іволга годується волохатою гусінню. Окрім цього птахи знищують не тільки шкідливих комах, але й багато шкідливих гризунів та бур’янів, які завдають суттєвих збитків урожаю сільськогосподарських культур. Зокрема, сови та більшість денних хижих птахів з’їдають величезну кількість мишей-полівок та інших гризунів. Завдяки птахам здійснюється перенос насіння на великі відстані, що в значній мірі сприяє розселенню дерев та кущів. Є птахи-лікарі, санітари, співаки і, зрештою, багато з них мають велике естетичне та декоративне значення.

На жаль, люди не завжди належним чином віддячують своїм пернатим друзям. Хоча саме від їх поведінки дуже часто залежить пташина доля. Маленькі тендітні створіння лякаються та тремтять навіть від голосної людської розмови. Присутність людини може примусити пташку покинути місце, де вона жила не один рік, а знайти нове досить складно. Не буде місця для гнізда - не з'являться пташенята. Відомо, що саме через цю причину зникли цілі види. Особливо болісно впливає господарська діяльність людини: розорювання земель, осушування боліт, застосування міндобрив і отрутохімікатів, вирубування лісів, викошування трав… Усе це для багатьох птахів - екологічні катастрофи...

День птахів – це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель. За традицією в цей час в очікуванні повернення птахів розвішуються шпаківні, дуплянки та інші «пташині будиночки». Цей день святкується також як прихід весни. Вперше цей день, як масове дитяче свято, стало проводитися у Сполучених Штатах Америки. Організатором виступив педагог з містечка штату Пенсільванія. Незабаром його підтримала одна з популярних газет «Пітсбургська телеграфна хроніка», яка стала популяризувати це свято. За звичаєм цього дня випікають «жайворонків» з тіста і співають веснянки.

Ми повинні пам’ятати, що птахи страждають від абсолютно мирного впливу людини на довкілля. Список пернатих, що зникають, поповнюється із сумною сталістю. Сьогодні з обличчя Землі зникло понад 160 їх видів і підвидів. У Європі під загрозою зникнення понад 50% птахів. Тому нам необхідно зберегти крилатих друзів, щоб надати можливість майбутньому поколінню побачити їх красу не тільки на яскравих малюнках книжкових сторінок та комп’ютерних сайтах, а й у природних умовах рідного краю.

Потрібно пам’ятати про те, що птахи мають на цю планету такі ж права як і ми, люди. Тому ми закликаємо всіх прислухатися до думки екологів і підтримувати наших пернатих братів. Давайте будемо намагатися створювати зручні умови співіснування людства із пташиним царством. І пташина вдячність буде просто безмежною!

Вихованці БДЮТ також допомагають птахам, беруть участь в акціях, конкурсах. У Всеукраїнському конкурсі "Птах року2015 - пелікан рожевий" вихованці гуртка "Екологи-краєзнавці" Діана Жур та Станіслав Козак здобули перемогу. Вони спільно з керівником Ніною Корець створили спецвипуск газети "Сторінками позашкілля", який повністю присвятили птахові пелікану.


Повертаючись до концертної програми

"Квітуй, мій краю, у вінку барвистім України "

Недавно я разом з батьками вихованців вокальної групи «Карусель мелодій» Будинку дитячої та юнацької творчоості побувала на звітному концерті. Він проходив в Шацькому лісовому коледжі під назвою «Квітуй, мій краю, у вінку барвистім України». Виступи дітей були на високому рівні, цікаві, різноманітні, захоплювали глядачів. Порівнюючи з минулим роком, рівень концерту зріс. Я й не думала, що в нашому районі є так багато талантів. Особливу подяку хочеться висловити керівнику гуртків Галині Хомяк, за те, що результативно працює з нашими дітьми. Я й не підозрювала, що в моєї доньки є талант до співу. Вчитель відкрила і розвиває це вміння. І, головне, що є перші результати.

Ірина Савчук

Концерт мене надзвичайно вразив. Урочиста атмосфера, патріотичні пісні про рідний край, Україну зачаровували, навіть викликали сльози. Вразили приємно ведучі, гарні поетичні рядки, які прозвучали з їхніх вуст, схвилювали, пізніше крутилися в голові, надихали на ліричний настрій.

Роботи виставки були просто чудові. Різноманітні матеріали робіт, кольори, техніки виконання перехоплювали подих. Помітно, що в кожний виріб вкладена величезна праця.

Мене переповнює гордість за талановитих дітей, які є в нашому селищі, районі. Велика подяка керівникам та організаторам заходу за величезний вклад в розвиток юних талантів. Окреме спасибі педагогам Будинку дитячої та юнацької творчості, які створили це свято і займаються з нашими дітьми.

Оксана Голубчук

Виставка в фойє лісового коледжу була дуже гарна. Роботи вражали своєю довершеністю і красою.Я як педагог і керівник гуртків декоративно-прикладного мистецтва, які вела в школі, розумію, скільки сил, часу та майстерності потрібно було докласти в кожен виріб. Особливо вразили портрети, створені Іриною Мартинюк. Також чудово виглядали різноманітні вироби з бісеру, соломки, а також оригамі, окрасою серед яких був великий паперовий торт. Оглядати виставку було дуже цікаво.

Щодо концерту, то при згадці про нього ще й досі не вивітрилися трепетні емоції та відчуття. Від звучань пісень про Україну, про війну, голодомор перехоплювало подих та викликало сльози, пронизувало тіло аж до мурашок. Мелодії звучали проникливо, глибоко.

Коли співали діти Галини Хомяк, то ми відразу вловлювали знайомі нотки, відчували схожу манеру виконання до їхнього керівника, вбачали її рухи.

Особливо хочеться відмітити ведучих заходу. Їх вміння вражали і зачаровували глядачів. Нас переповнює гордість за таких обдарованих дітей. Мені здається, що вони так достойно могли підкорити навіть і Київську сцену.

Свято вдалося на славу. Хочеться подякувати і учасникам, і організаторам цього чудового заходу, педагогам, які вміло підготували дітей. Окрема подяка керівнику гуртків наших вихованців Галині Хомяк. Хочеться побажати всім нам, щоб на землі був мир. А ще щоб частіше радували діти такими змістовними концертами.

Олена Гацюк

Найстарішій жительці селища виповнилося 95 років

/Files/images/DSCN7059.JPG

Життя майже у століття промайнуло, наче декілька років. Здається, лише вчора дитиною безтурботно бігала босими ногами по безмежному полю, раділа кожному дню. А вже тепер, 22 березня, життя подарувало Федорі Дем’янівні Бегас, жительці селища Шацьк, 95-й життєвий ювілей.

Щирою, життєрадісною, непосидючою залишається й сьогодні найстарша берегиня родини. Жила при трьох державах: коли край був під владою Польщі, потім – при СРСР, а вже тепер – у вільній та незалежній Україні. Тяжко було простій сільській родині, в якій зростала Федора Бегас, виживати. До праці звикла з раннього дитинства, тож і тепер, проживши стільки років, жодної хвилини в хаті не посидить без неї: то дровець наносить, то потай від свого соціального працівника Любові Буз, яка доглядає стареньку, візьме сокиру та скалок нарубає.

-- Ще жодного року без нашої баби Федори картопля не садилася і не викопувалася, -- говорять внуки. – Скрізь вона має заглянути – у льох, клуню, на город, подивитися, що, де і як робиться та росте. Вона мусить знати усе: що в державі робиться, які в області новини та в районі. Часто просить почитати їй газети, уважно радіо слухає. А от телевізор наша баба не дивиться, не любить.

Категорично не хоче Федора Дем’янівна розповідати про найстрашніші роки в історії не лише краю, а й мабуть, кожної місцевої родини зокрема -- роки війни, під час яких вона, ризикуючи своїм життям та рідних, подалася партизанити у кропивницькі ліси разом із загоном Степана Шковороди.
Після війни Федора Бегас вийшла заміж, разом із покійним чоловіком виховували дітей, тепер же тішиться внуками та п’ятьма правнуками.

У цей день в оселі Федори Дем’янівни двері не зачинялися: з ювілеєм бабусю приходили вітати не лише найрідніші -- діти та внуки, а й сусіди. Долучилися до численних вітань Сергій Карпук, голова Шацької районної ради, Людмила Цевух, секретар Шацької селищної ради, Єва Ярошук, голова первинної організації ветеранів, а також почесний голова районної ради ветеранів Костянтин Чесноков.

Вручивши поважній ювілярці квіти та подарунки, гості щиро бажали Федорі Дем’янівні міцного здоров’я, благополуччя та обов’язково запросити ще на столітній ювілей!

Яскраві та незабутні хвилини вітань ювілярці подарували вихованці та викладачі Шацького БДЮТ, котрі піснями та вітальними словами зичили у доброму здоров’ї дожити до столітнього ювілею!
Віта ШЕПЕЛЯ.(за матеріалами газети "Шацький край")


Єднаймо душу словом Кобзаря

В березневі дні ми вшановуємо пам’ять відомого українською поета та художника, борця за вільну Україну — Тараса Григоровича Шевченка.

Ця людина зробила великий внесок в життя українського народу. Тарас Шевченко все свій час творив для людей, а не для себе. І навіть коли заборонялось розмовляти чи писати українською, він не зраджував своїй мові. Як художник, здебільшого малював пейзажі, а також ілюстрації до своїх поезій.

Тарас Григорович відомий також як громадський діяч, патріот. Його тягали по тюрмах, намагаючись вибити думки про Україну, яка була підвладна Російській імперії і придушувала все українське. Шеченко з незламною силою духу боровся за сободу рідного краю, переживши багато мук і страждань за свій патріотизм, але так і не відмовившись від любові до Батьківщини.

Ми всі з глибокою повагою вшановуємо пам’ять людини, вірші якої і досі живуть в наших серцях, людини, яка навчає нас боротися за рідну землю, любити та захищати її.

В Будинку дитячої та юнацької творчості 9 березня відбулася літературна година «Єднаймо душі словом Кобзаря», під час якої звучали невмирущі поезії Шевченка, пригадався його нелегкий життєвий шлях.

Діана Жур, вихованка гуртка «Студія

творчості» БДЮТ,

учениця ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк


Успіх у "Срібних дзвіночках" на обласному рівні

Третьокласниця ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь Світлана Чернякова стала призером обласного конкурсу «Срібні дзвіночки» і отримала грамоту управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА за зайняте ІІІ місце. Конкурс української сучасної патріотичної пісні, який проходив в педагогічному коледжі Луцька 24 січня, скликав найталановитіші співочі таланти з усієї Волині. Світлана змагалася в молодшій групі віком від 6 до 10 років, яка налічувала більше 20 учасників. Хочеться вірити, що її перемога — це перший невеличкий крок до вершини мистецької майстерності, і на цьому шляху будуть нові здобутки та звершення.

Про враження та відчуття від поїздки діляться педагоги та головна винуватиця успіху.

Світлана Чернякова:

— Насправді перемога для мене стала приємною несподіванкою. Я була налаштована виступити так, щоб журі помітило, що учасниця з Шацька вміє гарно співати. Я дуже люблю виступати, незалежно від результату. Сцена коледжу мене не злякала. Але хвилювання було набагато більше, й крім цього, виступала майже на самому початку — другою. Багато пісень, які виконували учасники, я знала й підспівувала. Помітила, що були і кращі за мене солісти, і гірші. Коли журі підводило підсумки, а ми з хвилюванням чекали результату, я познайомилася з учасником з Горохова Олегом Бойком. Ми зробили компліменти один одному про гарне виконання. А потім виявилось, що в нього також грамота за ІІ місце.

Тетяна Чернякова, педагог ЗОШ І-ІІІ ст. Світязь, мама конкурсантки:

- Я хвилювалася набагато більше за Світлану, підтримувала її своєю присутністю на виступі. Звичайно, я задоволена першим вдалим результом обласного рівня. Здібності до співу я помітила в доньки в надзвичайно ранньому віці, тож намагаюсь їх розвивати. Перший публічний виступ відбувся, коли Світлана в 5 років виконала пісню «Країна дитинства» на випускному в свого брата. Вдома переглядає відеокліпи і співає разом з відомими виконавцями, також любить караоке. Зараз є постійним учасником шкільних концертів, зустрічей, брала участь у святі до Дня села. Світлана відвідує заняття в музичній школі, почала займатися в гуртку БДЮТ.

Галина Хомяк, керівник гуртка БДЮТ:

—Участь в конкурсі «Срібні дзвіночки» для мене, як і для учасниці, відбувалась вперше. Світлана віднедавна стала відвідувати гурток «Карусель мелодій», але прийшла до нас з величезним творчим потенціалом. Хоча й часу на підготовку до виступу на обласній сцені було небагато, однак виконання пісні відбулось на високому рівні, було майстерним і артистичним. Мені відразу здалося, що журі також це помітить, тож на перемогу я надіялась.

/Files/images/fNCmo7WWLbU.jpgНіна Корець


ДЕНЬ СОБОРНОСТІ

22 січня ми святкуємо важливе для України свято-День Соборності.В цей день ми всі згадуємо ті події, як наші предки боролися за незалежність своєї Батьківщини. Вони всіма своїми силами боролися, і таки домоглися свого - Україна стала незалежною і об’єдналася.
Та навіть зараз, в такий непростий для України час, ми віримо і надіємось, що Україна переможе — східна,західна частини і Крим об’єднаються, і українці знову будуть жити в одній цілісній та незалежній країні. Ми всі є патріотами своєї держави, ми готові віддати життя за неї, аби лиш наші нащадки жили у вільній країні. Всі українці хочуть, щоб Україна знову стала вільною, не залежала від нікого, і щоб як колись об’єдналася!
В цей день бажаємо вам міцного здоров’я, мирного неба над головою, щастя й достатку. Нехай береже вас Бог! Слава Україні! Героям Слава!

Діана Жур,вихованка

гуртка “Студія творчості”

«Срібні дзвіночки» з піснями про Україну

12 грудня в Шацькому лісовому коледжі зібралися кращі вокалісти району на конкурс української сучасної патріотичної пісні «Срібні дзвіночки». Дзвінкі голоси учасників прославляли красу рідного краю, ділилися з ним своєю любов’ю, хвилювалися за майбутнє.

Яскраві сценічні костюми, висока виконавська майстерність та артистизм виконавців забезпечили яскраве та неповторне свято. В молодшій віковій групі І місце здобула Світлана Чернякова, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь (керівник Олена Федун), ІІ місце дісталось Діані Гурко, учениці ЗОШ І-ІІ ст. с. Підманове (керівник Євгенія Сіжук), а ІІІ розділили Іванна Пиленко, учениця ЗОШ І-ІІ ст. с. Положеве (керівник Олена Чак) та Соломія Сахарук, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк (керівник Валентина Васик).

Учасники середньої вікової групи показали надзвичайно високий рівень виконавської майстерності. Оксана Цвинкилевич, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь (керівник Світлана Цвінкилевич) стала переможницею в даній категорії — І місце, Катерина Хвисючик, вихованка БДЮТ, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк (керівник Галина Хомяк) та Яна Пех, учениця ЗОШ І-ІІ ст. с. Пехи (керівник Аліна Пех) розділили ІІ місце, Ользі Степанюк, учениці ЗОШ І-ІІ ст. с. Положеве (керівник Аліна Дзядук) дісталось ІІІ місце.

В старшій віковій групі переможці визначилися таким чином: І місце в Зоряни Заяць, учениці НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. - дитячий садок» с. Мельники (керівник Микола Регещук), ІІ — в Ірини Куран, учениці ЗОШ І-ІІІ ст. с. Пульмо (керівник Тетяна Божук), ІІІ — в Анастасії Степанюк, учениці ЗОШ І-ІІ ст. с. Положеве (керівник Олеся Матяшук).

Журі відмітило високу сценічну майстерність Юлії Цвір, учениці ЗОШ І-ІІ ст. с Підманове (керівник Марія Терещук), решта учасників отримала грамоти відділу освіти Шацької РДА за активну участь.

Світлана Чернякова, Оксана Цвинкилевич та Зоряна Заяць представлятимуть Шацький район в обласному коннкурсі «Срібні дзвіночки», який відбудеться в м. Луцьку 24 січня.

Ніна Корець

СВЯТО МИКОЛАЯ

/Files/images/DSCN6858.JPGУ грудні довгі ночі і такі короткі дні, але час у передсвятковій метушні летить дуже швидко. Не встигли оглянутись - як уже і Миколая ! А це особливе свято і для малих, і для дорослих. Його однаково чекають діти Франції та Німеччини, Голландії й Італії, Львова і нашого Шацького Будинку дитячої та юнацької творчості, бо усім так хочеться відчути таємничий прихід Святого Чудотворця.

В переддень цього радісного свята для вихованців закладу був проведений захід «Іде святий Миколай». Хоча й сам Чудотворець не зміг прибути на свято, зате без подарунків він дітей не залишив. Він підготував для них привітання та цікавий мультфільм. А також, Миколай прислав своїх помічників, Янголів та зірочок, які допомагали ведучій протягом свята. Захід проходив у вигляді подорожі до Країни Добра, звідки й приходить святий Миколай. Оскільки дістатися туди не можна поодинці, тому було створено 3 команди, які вирушили у дорогу. На шляху учасників зустрічалися різі перешкоди. Першою з них був Паркан Зневаги…Вихованці вирішували конфліктні ситуації з сімейного життя мирним шляхом, складаючи власні продовження історії. Команди були настільки згуртовані, що з легкістю впоралися із завданням і ми пересвідчились, що діти вміють поважати один одного, проявляти дружелюбність та поступливість. Учасники з легкістю подолали швидку та глибоку Річку Злості, побудувавши Міст Дружелюбності з частинок прислів’їв. Зігравши в гру «Малюємо ножицями» діти швидко розсіяли Чорний Туман Бездарності. Ще й встигли потішити Миколая гарними віршами та веселими піснями. Дружно піднялися на Гору Наполегливості, відгадуючи незвичайні зимові загадки . І всі гуртом дісталися до останньої перешкоди –Великої Льодяної Скелі. Під час співу в караоке пісень про Миколая, щирих посмішок дітей, добрих та чуйних їх сердець Льодяна Скеля повністю розтанула, залишивши на підлозі лише великий мокрий слід. Підвівши підсумки конкурсу, диплом переможця отримала команда «Янголи», і була нагороджена невеличкими подарунками.

/Files/images/DSCN6843.JPGСвято закінчилося, всі діти отримали цукерки від Миколая. І віриться, що всі вони виростуть хорошими людьми, які в майбутньому будуть наслідувати добрі вчинки Миколая.

Cвітлана Шумук, ведуча свята

КОНКУРС КОЛЯДОК ТА ЩЕДРІВОК "ОЙ РАДУЙСЯ, ЗЕМЛЕ"

/Files/images/DSCN6805.JPG

Актовий зал Шацького лісового коледжу 10 грудня ледве зміг вмістити учасників та глядачів конкурсу колядок та щедрівок "Ой радуйся, земле". Барвисті сценічні костюми, яскраві атрибути, заворожуючі мелодії виконавців дали змогу поринути в дивовижну атмосферу новорічних та різдвяних свят та прадавніх звичаїв та обрядів.

Порадували та звеселили глядачів виступи наймолодших учасників - вихованців дошкільних навчальних закладів. Перемогу здобув фольклорний колектив "Зірничка"ДНЗ с. Світязь (керівник Оксана Демедюк) - І місце, "Різдвяна зірочка" (керівник Ніна Сорочук) та "Грайлик" (керівник Світлана Корінь) ДНЗ №2 та ДНЗ №1 смт Шацьк отримали грамоти відділу освіти Шацької РДА за високу виконавську майстерність та сценічну культуру.

Серед школярів І місце здобув фольклорний колектив "Різдвяна мелодія"вихованців БДЮТ (керівник Галина Хомяк), ІІ місце - "Джерельце" учнівЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк (керівник Валентина Васик), ІІІ місце розділили "Оберіг" учнів ЗОШ І-ІІІ ст. с. Самійличі (кер. Оксана Цвинкилевич) та "Перевесло"учнів ЗОШ І-ІІІ ст. с. Піща (керівник Лариса Бакун). Решта фольклорних колективів - "Калинонька" учнів ЗОШ І-ІІІ ст. с. Пульмо (керівник Лідія Кот), "Дзвіночки" учнів ЗОШ І-ІІ ст. с. Підманове (керівник Марія Терещук), "Різвдяний передзвін"учнів ЗОШ І-ІІ ст. с. Пулемець (керівник Тетяна Жучик), "Волиняночка" учнів ЗОШ І-ІІ ст. Смоляри Світязькі (керівник Олена Цвид), "Різдвяна зірочка" учнів ЗОШ І-ІІ ст. смт Шацьк (керівник Ніна Сорочук) та "Полісянка" учнів ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь отримали грамоти за активну участь.

/Files/images/DSCN6809.JPG

Конкурс очима глядачів:

Ніна Сорочук: " Добре, що відродження наших українських традицій розпочинається з вихованців садочків. Зростає артистизм дітей, рівень сценічної культури, сценічних костюмів, різдвяно-новорічної атрибутики."

Володимир Гичка: "Підготовка до конкурсів згуртовує дітей, відволікає від комп’ютерів, дає змогу займатися народною творчістю. Виступи фольклорних колективів сподобалися і глядачам, і самим виконавцям."

Надія Роборецька: "Надзвичайно сподобалась атмосфера заходу - то весела, то урочиста. Сценічні костюми колективів вразили, також заворожував артистизм виконавців."

Ніна Губанова: "Виконання щедрівок та колядок я оцінювала з позиції глядача, тож виступи дітей були дуже гарними. Відродження споконвічних традицій в дитячому виконанні вразило мене і розхвилювало душу."

Галина Янчук: "Слід відмітити масовість конкурсу, спільну роботу дітей, керівників та батьків. Приємно, що дошкільні навчальні заклади також приєдналися до участі в конкурсі. Організатори свята, ведуча, педагоги Будинку дитячої та юнацької творчості також доклали зусиль до належного рівня конкурса"

Ніна Корець





НОВОРІЧНИЙ ПОДАРУНОК

Конкурс "Новорічний подарунок" об'єднав яскраві довершені роботи учнів ЗОШ району та БДЮТ.

Величезна кількість робіт вразила своїми композиційними рішеннями, художньою досконалістю та кольоровими барвами.

/Files/images/imgonline-com-ua-resizeC0RT1Q4nJf77.jpg

Стилізовані ялинки, композиції, сувеніри та ялинкові прикраси, виготовлені учнями ЗОШ с. Пулемець, Піща, смт Шацьк та вихованцями БДЮТ, здобули перемогу і прнедставлені на обласну виставку-конкурс в Волинський еколого-натуралістичний центр. Районними грамотами відділу освіти нагороджені Золотова Олена, Шило Інна, Карлюк Інна, Шепеля Ярослава, Богуш Вікторія (БДЮТ), Ясінська Вероніка (Піща), Клекоцюк Анастасія, Мартинюк Ірина (Світязь), учні 7 класу та учні 9 класу за колективні роботи (Пулемець). Разом з переможцями відмічені і керівники, які забезпечили високий рівень робіт - Суходол О.О., Шевчик М. І., Бакун Л. І., Багнюк Р. М., Шумук С. С., Сіжук О. М., Вензловська І. П.

/Files/images/16-11-638.jpg



В рамках акції "16 днів проти насильства" вихованці БДЮТ пройшли тестування, керівники гуртків провели бесіди з вихованцями, круглі столи та інтерактивні занятття.

Вихованці гуртка під керівництвом Світлани Шумук мали змогу прийняти участь в інтерактивному занятті "Творімо серце доброти"/Files/images/DSCN6786.JPG

/Files/images/DSCN6790.JPG


«У ТЕМРЯВІ ВІДЧАЮ ВОНИ НЕ МАЛИ СЛІЗ, БЕЗ КРИХТИ ХЛІБА ЇМ БРАКУВАЛО СЛІВ...»

Картинки по запросу голодомор



У 1932—1933 роках Україна пережила величезну трагедію – Голодомор. Страхітливий масштаб цього геноциду, організований радянським режимом, як і нинішня російська агресія, мав за мету винищення української нації...



Голодомор – це не просто чорна сторінка нашої історії. Це – мільйони згаслих життів, це — гіркі сльози матерів, які клали дітей не до колиски, а в домовини, це – розпач сиріт, це – зламані долі цілих поколінь українців. У темряві відчаю вони не мали сліз, без крихти хліба їм бракувало слів, а тому сьогодні цим невинно убитим голодом душам потрібні наші слова молитви і наша пам’ять…
Щиро просимо вас, шановні земляки, в День пам’яті жертв Голодомору 28 листопада о 16.00 приєднатися до загальнонаціональної хвилини мовчання. За можливості відвідайте цього дня храми, у яких будуть правитися за упокійні служби. На знак скорботи не хай на вікні кожної волинської оселі засвітиться символічна свічка Пам’яті. І нехай нашим загиблим співвітчизникам буде від цього ще світліше в Царстві Небеснім.
Якщо дорожимо пам’яттю про минуле, то маємо відповідальність за майбутнє. Бажаємо вам, любі краяни, здоров’я, щедрого хліба і почутих Богом молитов у мирній незалежній Україні.

Валентин Вітер

(за матеріалами газети "Волинь-нова")



День передплатника газети "Слово Волині"

10 листопада в приміщенні поштового відділення відбулася виставка флори, фауни та філателії з нагоди початку передплати періодичних видань на 2016 рік. Вихованці БДЮТ також приєдналися до неї та представили власноруч виготовлені роботи: сувеніри, картинки, вишивки, буклети, газети, малюнки на згадану тематику. Заступник головного редактора тижневика "Слово Волині" спільно з колегами провели цікаву вікторину. Вихованці та педагоги закладу були активними учасниками і здобули грошові нагороди за правильні відповіді. Крім цього, БДЮТ оформив передплату видання і отримав ще додаткові подарунки. Святкова атмосфера пошти доповнювалася живою музикою викладача музичної школи.


Подорож з ароматом кави


/Files/photogallery/1002/новый коллаж.jpg

Вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості, учні ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк, нещодавно здійснили двохденну подорож в м. Львів.

Спочатку всі були поділені на маленькі групи. Але після відвідування аквапарку наші емоції зашкалювали, і ми швидко згуртувалися. Після прийняття водних процедур всі вирушили в Макдональдс поновити сили.

Далі наша мандрівка продовжилася відвідуванням розважального центру Кіng Kross. Там ми переглянули цікаві та майстерні експонати музею воскових фігур, отримали незабутні враження від перегляду 3Д-фільму та відправилися на ковзанку. Певно, зі сторони цікаво було спостерігати за нами, тому що ковзалися всі — хто вмів і хто не вмів. Більшість вперше стояла на ковзанах і ледве тримала рівновагу.

Наступного дня ми познайомилися з ранковим містом з гори Високого замку. Львів був ще туманним, сонним, але все одно надзвичайно гарним. Спустившись, ми розпочали подорож по Старому місту. Приємною несподіванкою для нас була зустріч біля храму Трьох святих з головним героєм фільму «Останній москаль» Ігорем Скрипком. Це дуже позитивна, приємна, дружелюбна людина. Він росіянин, але має українське коріння. Ігор залюбки сфотографувався з нами і розповів про зйомки ІІ сезону фільму.

Серед всіх побачених цього дня музеїв надзвичайно вразив учасників подорожі палац Бенделіані, особливо виставка золотих прикрас. Це приватна колекція періоду ІІ ст. до н. е.-ІІІ ст. н. е.

Ще одним приємним відкриттям було знайомство з відомою львівською майстернею шоколаду. Звісно, кожен придбав на згадку про цю чудову екскурсію хоча б маленький пакетик кави та шоколад ручної роботи. Крім цього, бажаючі купили пам’ятні сувеніри на ярмарку Вернісаж.

А на завершення ми побували в кав'ярні «Віденська кава», де спробували неперевершений смак львівської кави за віденським рецептом та смачні десерти.

В мене склалося враження, що Львів — це місто старовинних архітектурних пам’яток, привітних людей та великої кількості кав’ярень. Здається, аромат кави розповсюджений по всіх вуличках. І ми повезли його додому у вигляді кавових сувенірів. І не один день, п’ючи каву, будемо згадувати це гостинне місто./Files/images/DSC_1278.JPG

Діана Жур, вихованка гуртка «Студія творчості»


71-а річниця визволення України від фашистських загарбників

Сьогодні, 28 жовтня, педагоги та вихованці закладу приєдналися до церемонії вшанування пам’яті воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.

/Files/images/den_vizvolennya_ukrani_vd_fashistskih_zagarbnikv/DSCN6696.jpg

За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації. На території республіки цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.

В ході Великої Вітчизняної війни бойовими нагородами було відзначено близько 2,5 млн. воїнів-українців.

/Files/images/den_vizvolennya_ukrani_vd_fashistskih_zagarbnikv/3333.jpg


В цей день пригадували своїх співвітчизників, які своєю мужністю і безкорисною любов’ю до Батьківщини, усіма силами, інколи ціною власного життя, наближали день звільнення України від фашистської окупації.

Осінніми хризонтемами діти привітали ветеранів Костянтина Чеснокова, Михайла Гірича та Миколу Данилюка, а також голову Шацької ради ветеранів Єву Ярошук, голову районної ради ветеранів Адама Дударчука та поклали квіти до обеліска воєнної слави. Пізніше завітали в гості до Степана Королюка, який не зміг приєднатися до учасників.



"Волинська осінь"

/Files/images/ор1.jpg

Щороку під час шкільних канікул обласний Центр туризму спорту і екскурсій організовує змагання зі спортивного орієнтування “Волинська осінь”. Цього року 29 жовтня представники десяти команд, 250 спортсменів змагалися в околиці смт. Маневичі. Команду нашого району представляли вихованці гуртків «Пішохідний туризм», «Спортивне орієнтування», «Спортивний туризм» Будинку дитячої та юнацької творчості. Діти змагалися в трьох вікових групах (старшій-16 років, середній-14 років, молодшій-12 років). Учасники змагань зі спортивного орієнтування самостійно, маючи тільки карту місцевості та компас, долають дистанцію з контрольними пунктами. Найкращий результат у Німця Андрія, Порви Віталія (група Ч-16), вдало подолали дистанцію і принесли бали для команди Куран Ярослав( група Ч-14), Петрина Тетяна, Дорошук Маргарита (група Ж-14), Мельничук Максим (група Ч-12).

Наталія Німець

/Files/images/ор.66.jpg


Відмітка на КП .Занюк Анастасія (група Ж-14)


Змагання з велотуризму


12 жовтня між вихованцями гуртка «Пішохідний туризм» були проведені змагання з велотуризму. Фігурне водіння велосипеда включало такі етапи: ворота, гойдалка, змійка, рух по лінії, перенесення предмету, стоп-лінія. Найкраще виконали завдання Хацько Михайло (І місце), Кінах Віталій (ІІ місце), Кадира Богдан (ІІІ місце) серед дівчат Пух Катерина (І місце), Цвид Яна ( ІІ місце)

/Files/images/в. т..jpg

Долає гойдалку Дорошук Маргарита


Акція «Ми – за чисте довкілля».

Вже стало традицією восени та весною проводити день прибирання території школи. Ми також брали участь в цій акції, - повідомляють вихованці гуртків туристсько-краєзнавчого напрямку, учні ЗОШ І-ІІІ ст. с. Пульмо

/Files/images/2222.jpg


/Files/images/IMAG0590.jpg

Гірич Ольга,

вихованка гуртка "Умілі руки" (2014-2015 н.р.),учениця ЗОШ І-ІІ ст. смт Шацьк, отримала подяку Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді за цікаве композиційне рішення роботи "Чарівна скринька", представленої на всеукраїнську новорічно-різдвяну виставку "Новорічна композиція".

Штемпель Аліна,

вихованка гуртка "Юні квітникарі-аранжувальники", учениця ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь, нагороджена грамотою Національного еколого натуралістичного центру за перемогу у Всеукраїнській новорічно-різдвяній виставці "Новорічна композиція за роботу "Ялинка майбутнього" у номінації "Стилізована ялинка".

Чак Катерина,

вихованка гуртка "Студія творчості", учениця ЗОШ І-ІІ ст. смт Шацьк (2014-2015 н.р.), нагороджена грамотою управлвння освіти, науки та молоді за ІІ місце в обласному заочному конкурсі робіт юних фотоаматорів "Моя Україно" за фотографію "На зеленому лугу у барвистому вінку".

Вітаємо Гірич Ольгу, Штемпель Аліну, Чак Катерину та керівників гуртків Цекот Юлію Леонідівну, Шумук Світлану Сергіївну та Корець Ніну Миколаївну!


/Files/images/14.JPG Під гаслом - «Сила нескорених» - наша країна уперше відзначає День захисника України. Це свято започатковане в нелегкі часи для вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України.

Президент наголосив, що захист Вітчизни став справою всіх українців, тому День захисника України, який визначено вихідним днем, має стати всенародним святом, таким же значимим як Різдво, Великдень чи День незалежності.

«14 жовтня, Покрова Пресвятої Богородиці, ще з козацьких часів був святковим днем захисників Вітчизни. Тому, минулого року, свідомо викреслюючи з українського календаря чуже, штучно до нас привнесене свято російської армії-окупанта, я цілком природно зупинив свій вибір на 14 жовтня», - зазначив Петро Порошенко.



ЗМАГАННЯ З НІЧНОГО ОРІЄНТУВАННЯ


8 жовтня відбулися змагання з нічного орієнтування серед вихованців гуртків «Спортивне орієнтування» та «Спортивний туризм», на дистанцію з компасом, картою.і ліхтариком вийшло двадцять п’ять учасників. Перше місце зайняли Мазурок Віталій та Мельничук Максим, друге Німець Андрій, третє Порва Віталій , серед дівчат – Положевець Марія ( І місце), Ковальчук Іванна (ІІ місце) і третій результат у Петрини Тетяни. Приємно, що з кожним роком стає більше учасників нічного орієнтування.

/Files/images/нічне орієнтування 1.jpgПеред стартом


/Files/images/v_gostyah_u_veteranv/DSCN6638.JPG

День ветеранів

1 жовтня - День ветеранів та Міжнародний день людей похилого віку. Вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості привітали наших шанованих ветеранів та головe Шацької ради ветеранів Єву Ярошук з цим днем./Files/images/v_gostyah_u_veteranv/DSCN6636.JPG





Cвято Осені

29 вересня вихованці гуртка « Спортивний туризм» (учні ЗОШ І-ІІІ ст. села Пульмо) взяли участь в шкільному святі Осені. Підготували композицію «Їде осінь на баскім коні». На захист композиції Положевець Марія прочитала вірш про осінь.

/Files/images/111111.jpg


Обласні туристські змагання серед працівників освіти, присвячені 75-й річниці створення Центру туризму, спорту та екскурсій

23-25 вересня на туристській базі ЦТСЕ "Сонячний" відбулися вищезгадані змагання, участь в яких взяла збірна команда нашого району з числа педагогічних працівників БДЮТ, ЗОШ с. Прип’ять, Острів'я, Грабове, Підманево. Туристи мали змогу вдосконалити навички спортивного орієнтування, здолати "смугу перешкод" на командних змаганнях з техніки пішохідного туризму, позмагатися в навичках велосипедного та водного туризму. Крім цього, взяли участь в конкурсі долікарської допомоги та туристської самодіяльності. Кращий результат наших учасників - ІІ місце в спортивному орієнтуванні в Артура Зубчика.

/Files/images/turizm_2015/DSCN6617.JPG

CentrTyruzmyZaproshye

БУДИНОК ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ запрошує школярів в НАУКОВО-ТЕХНІЧНІ, ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНІ, ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНІ ТА ТУРИСТСЬКО-КРАЄЗНАВЧІ ГУРТКИ!


Vitannya

1 вересня 2015

Дорогі діти, студенти!

Шановні керівники навчальних закладів,

педагоги, батьки!

Будинок дитячої та юнацької творчості

щиро вітає Вас з Днем знань

та початком нового навчального року!

Зичимо Вам успіхів та невтомного бажання до відкриття нових горизонтів, цікавих подорожей, пізнання навколишнього світу, своєї Батьківщини, її багатовікової історії, культури і традицій, спортивних, художньо-естетичних, технічних та наукових досягнень, нових здобутків, нестримної волі до перемоги! Нехай світлою та успішною буде Ваша дорога до омріяної мети, а знання та вміння стануть надійними супутниками!


Velopxid1. ЛІТНІЙ ВЕЛОПОХІД ДЛЯ ХОРОШОГО НАСТРОЮ Велопохід до озера Пісочне Шацького району здійснили вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості. Velopxid Velopxid2 Velopxid3 Юні туристи - учні ЗОШ І-ІІІ ст. та І-ІІ ст. смт Шацьк, НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. - дитячий садок» с.Мельники та ЗОШ І-ІІІ ст. с. Пульмо, - мали змогу не лише перевірити себе та свій двоколісний транспорт на витривалість, а й взяти участь в командних змаганнях комбінованої туристської естафети. Завдання, які виконували діти на маршруті, поєднали в собі елементи техіки пішохідного туризму, фігурного водіння велосипеда та тріалу. Кращими стали Марія Никонюк та Віталій Мазурок — І місце, Анна Губанова та Андрій Тимошук — ІІ місце, Ілона Янчук та Ліля Демчук — ІІІ місце. Переможці отримали в подарунок бейсболки, а решті учасників дісталися сонцезахисні окуляри. Та все ж найкращими бонусами подорожі стали хороший настрій та спілкування з друзями на лоні мальовничої природи.

День захисту дітей

У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято - День захисту дітей. Дитинство - це чудова пора сподівань на прекрасне життя та здійснення мрій.

2 червня в сквері біля пам’ятника Тарасові Шевченку відбулася святкова програма з нагоди цього свята. Цьогоріч вона складалася з ІІ районного фестивалю художньої творчості «Дитинство скликає таланти» та конкурсно - розважальної програми. Фестиваль, організований відділом освіти та БДЮТ, зібрав учасників ЗОШ району, будинку РБК, музичної школ, БДЮТ. Яскравими номерами порадували вокальна група вихованців ДНЗ № 1 смт. Шацьк (кер. Антоніна Сакевич), Світлана Чернякова, учениця ЗОШ ІІІ – ст. с. Світязь (кер. Тетяна Мелюх), Ольга Степанюк, учениця ЗОШ І-ІІ с. Положеве (кер. Наталія Моісеєва), Оксана Цвинкилевич, учениця ЗОШ І – ІІІ с. Самійличі (кер. Світлана Цвинкилевич), хореографічний колектив «Деніза» (кер. Світлана Гурова), Олег Пастощук, учень ЗОШ І - ІІ ст. смт. Шацьк (кер. Ольга Носуліч), вокальна група вихованців БДЮТ «Веселі малята» (кер. Галина Хомяк), дитячий фольклорний колектив «Полісяночка» музичної школи (кер. Марія Тішіна), Марія Черевко, учениця ЗОШ І – ІІІ с. Пульмо (кер. Тетяна Божук), Анастасія Степанюк, вихованка музичної школи (кер. Любов Величко). Прикро, що не взяли участь в заході учні ЗОШ І – ІІІ с. Мельники, ЗОШ І –ІІ с. Острів’я, Пехи, Грабове, Смоляри - Світязькі.

Галина Янчук, методист РМК відділу освіти, привітала дітей зі святом та вручила грамоти переможцям районний конкурсів. Людмила Єрофєєва, начальник служби у справах дітей РДА, крім привітань підготувала приємний солодкий дарунок – морозиво від підприємців Світлани Шум, Валентина Шумика та Івана Сергієвича. Анатолій Пех , головний спеціаліст відділу освіти РДА нагородив всіх учасників фестивалю грамотами відділу освіти. Марія Тішина, методист РБК організувала цікаві веселі конкурси «Розіграш призів», «Нагодуй пташок», «Козацькі забави».

У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі, тому турбота про дітей, захист їхніх прав повинен стати одним з найголовніших наших обов'язків.

Закликаємо усіх сьогодні й кожного наступного дня зігрівати теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України.

Світлана Шумук


НАШІ ДОСЯГНЕННЯ

Волинський Центр науково-технічної творчості учнівської молоді гостинно зібрав з усіх куточків області талановитих дітей, роботи яких були відмічені на конкурсі «Рятувальники очима дітей». В числі запрошених виявилися вихованка гуртка нашого Будинку дитячої та юнацької творчості «Ми малюємо світ», учениця НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. -дитячий садок» с. Мельники Вікторія Приставка та керівник Ірина Вензловська. Вікторію нагородили грамотою управління державної служби з надзвичайних ситуацій України у Волинський області та управління освіти і науки Волинської ОДА за перемогу в номінації «Малюнок» , а Ірину Павлівну — подякою управління освіти і науки Волинської ОДА. Крім цього, вихованці вручили корисний для мистецтва подарунок. Церемонія нагородження цікаво переплелася з високохудожніми вокальними номерами та презентаціями гуртківців.

Приємно, що наш заклад вдруге бере участь в такому конкурсі, і вдруге маємо переможця обласного рівня. Ірина Вензловська як справжній професіонал майстерно передає свої мистецькі знання та вміння дітям.

Ніна Корець


Маки пам’яті


Нещодавно в Будинок дитячої та юнацької творчості завітали ветерани Великої Вітчизняної війни Костянтин Чесноков, Михайло Гірич, Микола Данилюк та голова Шацької ради ветеранів Єва Ярошук. Зустрічі з ними — вже давня та добра традиція закладу.

Галина Хомяк, ведуча свята «Маки пам’яті», та її вихованці гуртка «Бемолька» та «Веселі малята» хвилююче та зворушливо пройшлися пам’яттю воєнних лихоліть, з великою вдячністю та любов’ю звернулися до гостей. Дарунками від них стали віршовані і пісенні вітання та червоні маки, виготовлені власноруч, які гуртківці почепили шановним ветеранам. В БДЮТ працювала справжня майстерня по виговленню маків. Вихованці під вмілим керівництвом Світлани Шумук, Оксани Сіжук та Юлії Цекот виготовили близько 200 червоних символів перемоги, які роздали односельцям на День 9 травня. Тканину для створення маків надала районна організація Товариства Червоного Хреста.

Гості свята поділилися тривожними спогадами. Паморозь лягла на їхні скроні, роки проклали зморшки на обличчях, але серця залишилися молодими і свято бережуть пам’ять про шлях до перемоги.

Вихованці пообіцяли, що як справжні українці ніколи не забудуть подвигу своїх дідів та прадідів у Другій світовій війні, а всіх полеглих вшанували хвилиною мовчання та засвітили свічі пам’яті.

Дорогим гостям подарували квіти, альбоми з фотографіями попередніх зустрічей та організували солодкий стіл. З такими ж дарунками завітали додому до Степана Королюка, який не зміг приєднатися до зустрічі.

Ніна Корець


Юні художниці мріють про велике мистецтво

Коли вперше побачила ро­боти двох вихованок Шацького бу­динку дитячої і юнацької твор­чості, не одразу повірила, що їх малювали діти, хоча вже і стар­шокласниці. Картини, насичені ко­льорами веселки чи нама­льо­вані простим олівцем, відк­ри­вають глядачеві мистецький світ двох юних художниць – Вік­торії Приставки та Ірини Марти­нюк, вихованок гуртка обра­зот­­вор­чого мистецтва «Ми ма­лює­мо світ» (керівник Ірина Венз­­лов­ська).

Розмова із дівчатами відбу­валася у БДЮТ, тож і їхні творчі ро­боти змогла роздивитися чи не до дрібниць. Хоч я і не є спе­ціа­лістом з образотворчого мис­тецтва та оці­нюю твори ли­ше інтуї­тив­но, з погляду «по­до­бає­ться – не подобає­ть­ся», та карти­ни дів­чат вик­ли­кали і зди­ву­­вання, і за­хоп­лення.

Вікторія Прис­тавка нав­чається в 11 класі НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитсадок» с. Ме­льники, та лише з почат­ком цього нав­ча­льного року почала відві­ду­вати гурток образотворчого мистецтва в позаш­кіль­но­му закладі. Дів­чина роз­по­­ві­дає, що в ди­­­тинстві до малю­вання не мала особливого потягу, проте уже в старших класах відчула потребу взяти до рук олівця. В де­сятому класі почала малю­вати з перервами, а вже в оди­над­цятому, коли відвідувала гур­ток, малю­ван­ням зайнялась більш серйозно.

Однієї миті зрозуміла, що це – моє, це те, що мені треба в житті, хоч в родині ніхто та­­ланту до малювання не має, – розповідає юна художниця. – Найбільше люблю малювати прос­тим олівцем портрети. Спо­чатку вчилася змальо­ву­вати з кольорових фото­гра­фій, а потім знаходила чорно-білі, писала з них. Перші робо­ти малювала на невеликих аркушах паперу фор­мату А-4, на більшому форматі А-3 – коли почала займатися зі своїм керівником. Техніку ма­лю­вання простим олівцем бі­льш удос­коналила в Ірини Пав­лівни, де­чому вчилася по Інтер­нету. Більше малювати фар­бами (аква­реллю та олійними) почала тоді, коли прийшла на гур­ток. Найбільше люблю малю­вати пейзажі в кольорових то­нах та портрети в чорно-білих.

Перша серйозна робота Вік­то­рії, яку розпочала разом з Іри­ною Вензловською – портрет дів­чинки. Один за одним за ос­танній рік з-під руки юної худож­ниці виходили справжні дитячі витвори мистецтва – пейзажі, на­тюрморти, малюнки з на­ту­ри… В кожному з них – свій зміст, де розкривається життя з власного погляду. Портрети дітей, виконані простим олів­цем, сповнені оптимізму, пере­дають найтонші миті радості, що випромінюють дитячі очі та усмішки.

Ірина Павлівна розповідає, що Вікторія, хоч і відвідує за­няття лише з початку року, та з то­го часу вже намалювала май­же 30 робіт, шість з яких по­дано на обласні (вис­тавка-кон­курс «Знай і люби свій край», «Рятувальники очима ді­тей», «Усміхнемось щиро Виш­ні», «Таланти третього тисячо­літ­тя», «Новорічний подарунок», «Свят­вечір») та всеукраїнські конкур­си. У ми­ну­лому році малюнок Вікторії зай­няв третє місце в облас­ному конкурсі різдвяно-ново­річ­ної атрибутики «Свят­вечір», за що дівчина отримала гра­моту управління освіти Во­лин­сь­кої ОДА, та нещодавно – друге міс­це в обласному кон­курсі «Знай і люби свій край».

Зазвичай на обласні кон­курси можуть подаватися від 5 до 8 творчих робіт з кожного району чи БДЮТ. І от серед такої кількості робіт деко­ративно-ужит­­кового мис­тец­т­ва журі треба вибрати пе­реможців, – розповідає Ірина Вензловська. – Та, незважаючи на це, роботи Віки та Ірини май­же щоразу зай­мають при­зові місця. Бо дів­чата й справді на це заслу­го­вують. На занят­тях пробуємо ма­лювати щось нове, зак­ріп­люємо набуті нави­ки. Разом переглядаємо в Ін­тер­неті майстер-класи відо­мих українських художників, бо ж їздити на такі заходи не має­мо змоги.

За останній рік Вікторія про­­вела у БДЮТ стільки часу, скі­льки інші гуртківці про­водять тут за чотири роки. В період, коли школи були зачи­нені на ка­рантин, вона приїжд­жала о де­сятій ранку та зай­малася до п’ятої години ве­чора.

Своє майбутнє дівчина мріє також пов’язати із мистецтвом та творчістю, активно готує­ться до вступу у Київський на­ціональний університет тех­но­логії і дизайну, навіть їздила зі своїми роботами на консу­ль­та­цію до одного з викладачів уні­вер­ситету з графічного ди­зай­ну. Він же, глянувши роботи дів­чини, порадив більше попра­цювати над деякими момен­тами та зазначив, що після ус­пішного складання іспитів та твор­чого конкурсу вступити до вишу цілком реально.

Три роки в гуртку зай­має­ться дев’ятикласниця ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь Ірина Мартинюк. Здібності до малювання дівчині передалися від бабусі (нині по­кійної) Ніни Юхимівни, вчителя малювання та фізичної ку­ль­тури Шацької середньої школи.

В дитинстві, з років п’яти, про­сила в мами намалювати ля­льку, – згадує свої перші уро­ки малювання Ірина. – За хви­лину-дві я могла намалю­вати точнісінько таку ж саму. Та малювати тоді мене ніхто не вчив і не допомагав.

Спершу дівчина ходила на гурток заради цікавості, а вже за рік у неї дуже розвинулися неа­биякі здібності до ма­лю­вання, – говорить Ірина Венз­ловська. – Ірина стала більш на­полегливо займатися, біль­ше вдос­коналювалася сама, по­чала працювати самос­тій­но. Як і Віка, захопилася малю­ванням портретів у чорно-білому стилі. А взагалі у Віки та Ірини різні стилі малювання портретів: у Віки – штри­ху­вання, в Ірини – ту­шування. Але роботи в них сп­равді гарні.

Ірина зізнається, що ма­лю­ючи портрети, заробляє гроші, на­то­мість за них купує собі олійні фарби, папір, пензлі, бо без об­ра­зотворчого мистецтва вже не мислить свого життя. За­хоп­­­лення дівчини підтримують усі рідні, щодня цікавляться її успіхами та просять показати нові малюнки. Бабуся з дідусем до сліз були розчулені, коли по­дарувала їм їхній спільний порт­рет. Дуже дякувала доньці за портрет і мама.

У своєму доробку Ірина має до 20 портретів: більшість із них – друзів та однокласників. Зазвичай на виконання одного портрету, якого малює з фото, а не з натури, витрачає 4 го­дини. Каже, що з фото малю­вати портрети набагато легше, ніж з натури.

Роботи юної світя­зянки зай­мали лише перші та другі місця на районних твор­чих конкур­сах, неодноразово при­зові місця – на обласних (ІІ місце – в обла­сному конкурсі «Кос­мічні фан­тазії» (2014 рік), вона є пере­можцем обласних вис­тавки-конкурсу «Новорічний по­да­рунок», на яку подавала ро­боту від ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь, та конкурсу «Зооло­гічна галерея», на яку пода­ва­лася робота у співавторстві із Тетяною Се­менчук. А нещо­давно малюнок Ірини зайняв ІІ місце в конкурсі «Знай і люби свій край».

Ірина, як і Віка, мріє май­бутню професію пов’язати із твор­чістю, не лякають її навіть перс­пективи того, що творчим лю­дям завжди важче зароб­ляти на життя. Аби лише улюб­лена сп­рава приносила задо­во­лення.

Хоч іноді й важко дається ке­рівникам гуртків та учням гідно представляти район на облас­них конкурсах, проте стараю­ться, аби в області помітили та­­ла­новитих дітей, а їхні роботи були гідно оцінені відомими в ре­гіоні митцями. Так, є велика проб­ле­ма із офо­р­м­лен­ням картин рам­ками, без яких ма­люнок не ма­тиме повно­цінного ес­те­­тич­ного виг­ляду. В бі­льшості випадків їх ку­пу­ють за влас­ний кошт. А без рамки картину на конкур­сах навіть не бу­дуть оціню­вати, якою б гар­ною во­на не була.

Шкода лише, що одні з найкра­щих наших уче­ни­ць скоро покинуть стіни закладу, де керівники гуртків усі сили спрямо­вують на роз­ви­ток творчості у ді­тей. Чимало надій покладають у бу­динку на під­рос­таюче поко­ління юних ху­дож­ниць – Софію Гі­найло, Софію Шковороду, Ма­рину Полюх, Те­тяну Земську, Юлію Демчук. Ві­римо, що з цих дів­чат в недале­кому майбут­ньому виросте достойна зміна.

А Вікторії та Ірині зичу успіхів та побільше натхнення для твор­­­чості!

Віта ШЕПЕЛЯ.

(за матеріалами газети "Шацький край")


Ми діти твої, Україно!

26 березня в актовому залі Шацького лісового коледжу ім. В. В. Сулька відбувся огляд художньої творчості учнівської молоді Шацького району та районний звіт Будинку дитячої та юнацької творчості відділу освіти райдержадміністрації.

Цього дня зал по-справжньому ожив. Велика кількість талановитих учасників, які презентували діяльність БДЮТ, наповнила приміщення коледжу приємною життєвою атмосферою.

Педагоги Будинку дитячої творчості вміють творити. Про це свідчила виставка творчих робіт у фойє лісового коледжу вихованців гуртків різних вікових груп та роботи учнів загальноосвітніх шкіл району декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва.

Концертна програма була цікавою та насиченою. На сцену вийшли діти різного віку. У програму огляду увійшли кращі пісні про Україну та рідну землю у виконанні учнів навчальних закладів району та вихованців БДЮТ, серед яких – вокальна група «Дивосвіт», «Бемолька», «Дзвіночки».

Насамкінець зі словами привітання та вдячності за підтримку до всіх присутніх у залі звернулися – методист Волинського державного центру естетичного виховання учнівської молоді Таїсія Хайба, начальник відділу освіти райдержадміністрації Анатолій Павлей, директор Будинку дитячої та юнацької творчості Наталія Постернак.

Таїсія Іванівна адресувала теплі слова всім виконавцям та їх наставникам, бо найбільша нагорода для педагогів БДЮТ – це визнання учнями, батьками та громадськістю авторитету того закладу, де вони працюють, якому щодня віддають частинку себе, свого серця.

(За матеріалами сайту Шацької РДА)

/Files/images/03f59fdd2e12085da20c58ca95e46273_XL.jpg


ХАЙ УКРАЇНА ВСЯ ЧИТАЄ, БО КНИГА НАС УСІХ ЄДНАЄ

Щороку хвилююча мить чарівної весни приносить до бібліотек України традиційне і довгоочікуване свято — Всеукраїнський тиждень дитячого читання — час, сповнений дивовижного книжкового розмаїття, свято тих, хто творить книгу і тих, хто любить читати, дні веселих пригод і літературних відкриттів. Це свято залишається найпопулярнішим понад сім десятиліть і проводиться під час шкільних весняних канікул.

Тиждень дитячого читання на Волині у 2015 році триватиме з 18 по 29 березня 2015 року. Відповідний наказ підписав начальник управління культури облдержадміністрації Валерій Дмитрук.

18 березня в приміщенні Шацького лісового коледжу ім. В. В. Сулька відбулося урочисте відкриття Всеукраїнського тижня літературно-музичним святом «Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає».

На заході були присутні : директор Волинської обласної бібліотеки для дітей, поетеса, член Національної Спілки письменників України Наталія Гранич; завідувач організаційно-методичного відділу обласної бібліотеки для дітей Лариса Войтович; волинська поетеса, прозаїк, публіцист, заслужений журналіст України Надія Гуменюк; волинський поет, прозаїк, публіцист, заслужений діяч мистецтв України Василь Гей; керівник апарату райдержадміністрації Лариса Васейчук, в. о. начальника відділу культури райдержадміністрації Оксана Юхимук, директор Шацької центральної бібліотечної системи Валентина Гірич. В знак гостинності діти подарували їм запашний коровай.

З вітальним словом до присутніх звернулася Наталія Гранич: «Ми дуже раді, що відкриваємо тиждень дитячого читання на Волині у вас, на шацькій землі. Хочемо подарувати вашій бібліотеці цікаві книги, серед яких найважливіша – «Кобзар» Тараса Шевченка».

Лариса Андріївна, керівник апарату райдержадміністрації, від районної влади привітала учасників: «Вітаю з відкриттям заходу обласного рівня, наш край завжди радий приймати гостей. Книга об’єднує людей, які хочуть щось пізнати, розвиватися, людей думаючих. Наша держава зараз особливо потребує таких людей, що люблять свій край і хочуть принести йому гарну славу. Бажаємо, аби майбутнє покоління через книгу, через пізнання світу називалося достойним поколінням українців».

В рамках заходу молодші читачі бібліотек району та вихованці БДЮТ декламували вірші волинських поетів, ставили веселі сценки за участю казкових героїв, загадували загадки присутнім дітлахам, виконували патріотичні пісні за допомогою відеослайдів. Королева Книга підготувала книжкову виставку «Барвистий світ дитячої книги».

До виступу запросили волинських поетів Надію Гуменюк та Василя Гея. Вони презентували нові книги для дітей, декламували власні вірші та уривки казок. «Я вітаю всіх із цим мудрим святом. Кажуть: щоб пізнати людину, потрібно повернутися в її дитинство. Але я не погоджуюся із твердженням, що дитинство є безтурботним, бо ви, діти, вчитеся любити, прощати, співпереживати. Це дуже велика робота душі, і книжка допомагає цю роботу провести. В дитинстві закладаються найважливіші цінності, які супроводжують людину протягом усього її життя», - поділилася своїми почуттями Надія Павлівна. З рук волинських поетів найактивніші читачі бібліотек району отримали грамоти та книги завдяки відділу культури райдержадміністрації.

На завершення заходу присутні стоячи аплодували Наталії Паламарук, учениці ЗОШ І-ІІІ ст. селища Шацьк, яка виконувала пісню «Моя Україна».

Учасники заходу також змогли придбати на незабутню пам'ять власні книги Василя Гея та Надії Гуменюк з автографами.

Протягом цього тижня працівники дитячої бібліотеки проводитимуть для дітей майстер-класи, вікторини, конкурси, читатимуть книжки, розповідатимуть вірші.

(За матеріалами сайту Шацької РДА)

/Files/images/DSCN4053.JPG


Пам’яті КОБЗАРЯ

201-у річницю з Дня народження Тараса Шевченка вихованці вшанували літературно-музичною композицією "Пам’яті Кобзаря".

Поет живе. Ми слухаєм його:

Ми чуєм заповіт його священний –

Учитися, кохати край стражденний,

І не цуратись рідного, свого:

І всі ми, скільки є, в душі своїй

Клялись тих дум не зраджувати зроду.

І справдимо ми заповіт святий, -

Поет живе в серцях свого народу!..

(В.Самійленко)

Шевченкова поезія давно стала найважливішим і нетлінним складником духовного єства українського народу. Шевченко – це не тільки те, що вивчають, а й те чим живуть. У чому черпають сили і надії. У глибини майбутнього слав Шевченко свої непохитні заповіти синам рідної землі, і серед цих заповітів перший і останній:

Свою Україну любіть,

Любіть її... Во время люте,

В остатню тяжкую минуту

За неї Господа моліть.


А вже весна...

Весняне свято мамам та керівникам гуртків подарували вихованці гуртка "Бемолька".

Дорогі жінки, дівчата!

Наші рідні і красиві!

Кращого немає свята,

Аніж те, що прийшло нині

Це для вас сніги розтали,

Це для вас весна настала! - розпочали захід ведучі Валерія Наумич та Галина Хомяк. Теплі слова вітання та дзвінкоголосі пісні наповнили зал атмосферою тепла та любові.

Квіти для мам та улюбленої вчительки були приємним доповненням свята.





1 березня - День котів

Кішка — це найближча до людини тварина. Наука, яка займається вивченням цього виду тварин, твердить, що кішки є надзвичайно розумними створіннями, багато в чому перевершують собак. Вважається, що кішки не приносять кинуту їм палицю, як це роблять собаки, лише тому, що вони не вважають цю роботу своїм обов'язком.

Святкування дня котів влаштовують для 36 видів цих тварин, які знаходяться поруч з людиною у всіх куточках землі. Кожна кішка має свій особливий характер. Ці тварини вимагають поваги до себе, оскільки відчувають себе рівними з людиною.

Всесвітній день котів — це ще один привід попестити свого улюбленого домашнього вихованця, адже всі коти без винятку дуже люблять ласку і тепло. Якщо забезпечити їм комфортне життя, повну турботи і ніжності, тоді кішки обов'язково подарують своїм господарям своє приємне муркотанням.

А цей симпатичний котик на фото допомагає господарям продавати свій крам на Шацькому ринку,- діляться вихованці "Студії творчості" Софія Ягодинець та Юлія Демчук

/Files/images/IMAG0494.jpg





ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ

Реквієм «Герої не вмирають» пам’яті Героїв Небесної Сотні відбувся 20 лютого в Будинку дитячої та юнацької творчості. Ведучі Юлія Демчук та Тетяна Земська розповіли історію становлення України, згадавши козацькі полки Богдана Хмельницького та Івана Мазепи; Легіон Січових стрільців Дмитра Вітовського та Українську Галицьку Армію Мирона Тарнавського; Армію Української Народної Республіки Симона Петлюри; організації українських націоналістів Євгена Коновальця та Степана Бандери; Українську Повтанську Армію Романа Шухевича; сотні тисяч рядових українців, які боролись проти німецьких загарбників в рядах Червоної Армії; членів визвольного руху шестидесятників Вячеслава Чорновола; учасників студентського голодування 1990 року; Небесну Сотню, молодих людей, які поклали власне життя за демократичні зміни в нашій рідній Україні.

Небесна Сотня — то в серцях вогонь.

Він гаряче палав за Україну.

Віднині тихим співом заспокой

Ти, земле рідная, свою дитину.

Небесній Сотні шана й молитви

За чисті душі, що злетіли в небо.

Їм шлях високий, Боже, освяти,

І в мирі, Господи, прийми до себе! — тривожно та печально звучали слова, лягаючи смутком в серця присутніх, викликаючи в них співпереживання та сльози. Свічки пам’яті загиблих героїв обпікали душу, а розмірений бій хронометра відчеканював час скорботи, болю та жалю.

Виступи вихованців гуртків «Бемолька»,«Студія творчості» та «Ми малюємо світ», учнів ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк, доповнили гості — заступник голови районної ради ветеранів Василь Семенюк, ветерани Великої Вітчизняної війни Костянтин Чесноков та Степан Королюк. Кожен з них висловив сподівання, що Небесна Сотня полягла немарно, і Україна таки стане вільною, незалежною та процвітаючою країною. А вихованці повинні гартувати в собі моральний та фізичний дух, щоб вирости справжніми захисниками Вітчизни.

Звертанням до кожного стали слова України у виконані Анастасії Захарченко:

Палають серця і стоїть на Грушевського чад,

І стяг український під небом тремтить переможно.

А тих, хто із чорних портретів суворо мовчать,

Навіки герої, яких забувати не можна.

Усе неможливе сьогодні перейде межу,

І доля ще буде до мене і зла, і ласкава,

Але я виходжу на площу, але я кажу:

Слава Україні — Героям слава!


20 лютого - День Героїв Небесної Сотні

/Files/images/images.jpeg

Відзначення цього Дня - знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 р. - лютий 2014 р.), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.


Перемоги різдвяно-новорічних конкурсів

Традиційний конкурс різдвяно-новорічної атрибутики «Святвечір» відбувся в грудні в Будинку дитячої та юнацької творчості з метою збереження та популяризації народних традицій, звичаїв та обрядів, пов'язаних зі святкуванням Різдва Христового, Нового року, Водохреща, а також розвитку духовності, виховання дітей та молоді на зразках традиційної народної культури.

Діти готувались до конкурсів заздалегідь, тому що дуже люблять новорічні свята: Новий рік — час, коли ми всі очікуємо дива, забуваємо старі образи, а Різдво — сімейне свято, свято об’єднання, усмішок, любові, добра та милосердя. Так що ідей для робіт було безліч, тож вироби вийшли гарними та цікавими.

На обласний конкурс в Центр естетичного виховання учнівської молоді з усіх районів надійшло 240 робіт, в тому числі з нашого — 7. Журі відмітило високий художній та технічний рівень та відповідність тематиці поробків вихованців Шацького БДЮТ та учнів нашого району. Грамотами управління освіти і науки ОДА та призами нагороджені Любомира Войтюк, вихованка гуртка «Чарівна соломка», уч. ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь (керівник Світлана Шумук), за І місце та Христина Мельничук, уч. ЗОШ І-ІІ ст. с. Підманове (керівник Ірина Мельничук), за ІІІ місце в молодшій віковій категорії 8-11 р. В середній віковій категорії 12-14 р. Вікторія Приставка, вихованка гуртка «Ми малюємо світ», уч. НВК «ЗОШ І-ІІІст.п — дитсадок» с. Мельники (керівник Ірина Вензловська) здобула ІІІ місце.

Новорічно-різдвяна виставка «Новорічний подарунок», організована Центром екологічного виховання учнівської молоді , про яку я вже повідомляла в газеті «Шацький край», також принесла нагороди нашим учасникам. Серед 450 представлених на ній експонатів грамоти обласного рівня за художній рівень виконаних робіт отримали Ірина Мартинюк, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. смт Світязь (керівник Олена Федун), та Андрій Тимошук, вихованець гуртка «Повітряні змії», уч.ЗОШ І-ІІ ст. смт Шацьк (керівник Оксана Сіжук). Учнівський колектив Шацького району отримав грамоту за оригінальність представлених робіт.

Юлія Демчук, вихованка гуртка «Студія творчості» БДЮТ,

учениця ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк


«Україно, ти для нас єдина!»

Під таким гаслом відбувся районний конкурс української сучасної патріотичної пісні «Срібні дзвіночки», що проходив в ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь. Організатори конкурсу — відділ освіти та Будинок дитячої та юнацької творчості. Безмежна любов до свого краю, його краса та велич, а також біль та тривога за майбутнє вилилися у чарівні мелодії учасників, кожна з яких була по-своєму особлива та прекрасна. Розмаїття вишиванок та сценічних костюмів яскраво доповнювали образ.

Кращими серед конкурсантів молодшої групи журі визнало Соломію Сахарук, ученицю ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк, вихованку БДЮТ (керівник Валентина Васик), яка здобула І місце. ІІ дісталось Світлані Черняковій, учениці ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь (керівник Тетяна Мелюх), а ІІІ — розділили Ольга Степанюк, учениця ЗОШ І-ІІ ст. с. Положеве, вихованка БДЮТ, (керівник Олеся Матяшук) та Павло Галазюк, учень ЗОШ І-ІІІ ст. с. Піща (керівник Тетяна Божук). Учениці ЗОШ І-ІІІ ст. с. Пульмо Яна Цвид (керівник Тетяна Божук) та ЗОШ І-ІІ ст. смт Шацьк Софія Фортуянова (керівник Ніна Сорочук) відзначені грамотами відділу освіти за високу виконавську майстерність.

В середній віковій групі абсолютна перемога в Оксани Цвинкилевич, учениці ЗОШ І-ІІ ст. с. Самійличі (керівник Світлана Цвинкилевич) — І місце, в Марії Черевко, учениці ЗОШ І-ІІІ ст. с. Пульмо (керівник Тетяна Божук) — ІІ, в Олександри Пиленко, учениці ЗОШ І-ІІ ст. с. Положеве, вихованки БДЮТ (керівник Олеся Матяшук) — ІІІ. Також журі відмітило високу виконавську майстерність Марії Гаврось, уч. ЗОШ І-ІІ ст. смт Шацьк (керівник Ніна Сорочук).

Серед учасників старшої вікової групи І місце здобула Зоряна Заяць, учениця НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.- дитсадок» с. Мельники (керівник Микола Регещук), ІІ — Наталія Паламарук, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк, вихованка БДЮТ (керівник Валентина Васик), ІІІ — Ілона Кушнір, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. с. Пульмо (керівник Тетяна Божук). Грамоту за високу виконавську майстерність отримала Анастасія Крат, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь (керівник Тетяна Мелюх).

Соломію Сахарук, Оксану Цвинкилевич та Зоряну Заяць (на фото) чекає нелегке та відповідальне випробування на обласному конкурсі, який відбудеться 28 січня в Луцьку. Тож успіхів вам, дзвінкоголосі патріоти України!

Ніна Корець



Вихованці БДЮТ - учасники благодійного ярмарку

21 грудня на ринку Шацька відбувся другий благодійний ярмарок, в якому були задіяні магазини "Глобус", "Квіти", Шацька бібліотека для дорослих та Будинок дитячої та юнацької творчості. Ціль волонтерської діяльності - допомогам учасникам АТО - воїнам Шацького району. Вихованці БДЮТ виставили власні поробки різдвяно-новорічної тематики. Меленькі сувеніри - ялинки, ангелочки діти передавали в зону АТО як привітання зі святами. Спільно з вихованцями над виготовленням сувенірів працювали керівники гуртків Світлана Шумук, Ірина Вензловська, Оксана Сіжук та Юлія Цекот. Завдяки спільним зусиллям, спрямованим на одну велику справу, результатом ярмаркування стали 5 356 грн.


/Files/images/вавававава.jpg

День святого Миколая — найжаданіше і найочікуваніше свято дітвори. В БДЮТ організувала його для вихованців керівник гуртків Оксана Сіжук. Цікаві конкурси, веселі завдання і, звичайно ж, подарунки сподобалися вихованцям.

/Files/photogallery/778/privitannja_z_dnem_svjatogo_mikolaja.jpg

Семінар керівників гуртків еколого-натуралістичного та туристсько-краєзнавчого напрямків «Внутрішнє та зовнішнє озеленення шкіл та позашкільного закладу в сучасному стилі» відбувся 10 грудня в позашкільному закладі. Педагоги-позашкільники мали змогу переглянути презентації «Галерея кімнатних рослин», «Зовнішнє озеленення територій», «Вони потребують охорони», обмінялися інформацією про проведену роботу за півріччя, участь в акціях, екскурсіях, взяли участь в анкетуванні. Екологічними надбаннями поділилися керівники гуртків Світлана Шумук, Оксана Яльницька, Наталія Німець та методист Ніна Корець.


28 листопада в БДЮТ на гуртку «Чарівні пальчики» проведено заняття у вигляді ігрового експресу «Подорож до країни “Зроби сам». Дуже цікавими були зупинки «Привітання», «Зоопарк», “Острів загадок”, “Кросворди”, “Цікаві запитання”. Найдовшою була зупинка “Метелик” ,на якій вихованці виготовляли фігурку в стилі оригамі з трикутних модулів. Кожна дитина, складаючи яскраву комашку, мала змогу проявити свою фантазію та здібності.

Я зрозуміла, що навчальна гра впливає і на вчителя, сприяє розвитку й особистості, змушує працювати над собою, удосконалювати майстерність.

Вдало проведене заняття принесло хороші результати та позитивний настрій на цілий день, а виготовлений метелик поспішив разом з ними як приємна часточка літа, — повідомляє керівник гуртка Оксана Сіжук.


Екскурсія до Львова

Нещодавно вихованці гуртків «Ми малюємо світ», «Колібрі» та «Екологи-краєзнавці» Будинку дитячої та юнацької творчості здійснили чудову та захоплюючу екскурсію до міста Львова, яка тривала два дні. Першого дня, 28 листопада, в нас була розважальна програма. Спочатку ми завітали в найбільший в Україні критий аквапарк, від якого були в захваті. 9 естремальних гірок ,спортивний, дитячий та розважальні басейни манили нас до себе, тож ми відразу розбіглися на власний розсуд. Після водних процедур ми, зголоднівші, пішли перекусити в МакДональдз. Далі відвідали один з найкращих кінотеатрів України ІМАKS. Після захоплюючого перегляду ми пішли кататись на ковзанку. Там також було дуже весело. Наступного дня наша екскурія була пізнавальною. Екскурсовод Петро Зуб цікаво та змістовно ознайомлював з історично-культурними пам’ятками Львова. Ми піднялися на «Високий замок», заглянули в таємничі вулички Старого міста, пройшлися королівськими палатами та італійським двориком, помилувалися оперним театром, подивилися картинну галерею палацу Потоцьких. В єдиній в Україні майстерні шоколаду мали можливість придбати солодощі незвичайної форми, зварені за особливим рецептом, та львівську каву, а на сувенірному ринку «Вернісаж» купити щось на згадку про подорож. Ми довідались багато нового та цікавого про місто Лева. Під кінець нашої захоплюючої екскурсії ми відвідали затишну кав’ярню і посмакували смачненькою кавою. Коли прийшла пора від’їждати додому, то дуже хотілося залишитися в цьому місті ще. Ця подорож запам’ятається нам на все життя! - діляться вихованці Ілона Савчук та Юлія Приступа.


В рамках Дня БДЮТ «Країна дитинства» була представлена виставка декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва. Глядачі з цікавістю розглядали довершені роботи юних художників, цікаві вироби в стилі оригамі, чудові сувеніри з соломи, різноманітні бісерні дива. Над виставкою працювали вихованці гуртків під керівництвом Ірини Вензловської, Світлани Шумук та Оксани Сіжук.

День БДЮТ «Країна дитинства»

Гарне веселе свято День БДЮТ відбулося 26 листопада в Шацькому ЛК під назвою «Країна дитинства». Гуртківці «Студії творчості» Катя Хвисючик, Юля Демчук та Софія Ягодинець успішно побували в ролі ведучих — Червоної Шапочки, Вовка та Зайчика та вивчали все, що є цікавого в країні творчості. Вовк роздобув чорний ящик, в якому були різноманітні предмети, а Червона Шапочка разом з Зайчиком та глядачами розгадували, до яких гуртків вони належать і яку роль виконують. Головні персонажі також співали пісні, загадували загадки та представляли інших учасників свята. А їх було чимало — вихованці вокальних гуртків «Веселі малята»,«Бемолька», «Дивосвіт», «Перлинки», «Дзвіночки» та «Тоніка», туристи Ніна Дунець та Юля Приступа, лікар Кузько Ангеліна. Пісенне вітання працівникам закладу прозвучало з уст керівника гуртків Олесі Матяшук та її вихованки Ольги Степанюк. Сольні номери виконали Іванка Пиленко, Дарина Куліш, Ольга Степанюк, Олеся Матяшук, Катерина Хвисючик.

Хореографічний колектив «Кристал» учнів ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь під керівництвом Зої Лукащик подарував композиції «Клубок життя», «Ляльки», «Гуцульські витребеньки» та букет гарних осінніх квітів.

Наприкінці свята ведучі нагадали, що гуртки чекають всіх бажаючих дітей.

А на завершення звучала пісня «Країна дитинства»:

Країна дитинства — це берег надії,

Де друзі хороші любов’ю зігріють,

А доля тут щедра на ласку до нас,

Дітей і дорослих у коло єдна.

Хай наша мрія здійсниться,

Зустрічай, країно дитинства,

Просто до успіху двері відкрий

В країну світлих мрій,

В країну світлих мрій.

Над організацією свята працювали керівники гуртків Антоніна Сакевич, Галина Хомяк, Олеся Матяшук, Тетяна Божук, Роман Штандер та методист закладу Ніна Корець.


ПАМ'ЯТЬ СЕРЦЯ

28 жовтня відбулоася зустріч вихованців закладу з ветеранами Великої Вітчизняної війни під назвою «Пам’ять серця», присвячена Дню визволення України від фашистських загарбників.

Хвилююче й тривожно звучали віршовані рядки про пережиті лихоліття, урочисто звучав гімн та злітали ввись патріотичні пісні про Україну, рідний край.

Степан Королюк, гість свята, ветеран, привітав усіх присутніх з святом та дав настанови юним вихованцям.

Після завершення святкової програми відбувся круглий стіл.

Захід підготували керівники гуртків Галина Хомяк, Олеся Матяшук, Антоніна Сакевич, Роман Штандер зі своїми вихованцями.

Школа педагогічної майстерності

21 жовтня в БДЮТ відбулося засідання школи педагогічної майстерності на тему «Методика «Педагогічні ситуації» для визначення рівня сформованості педагогічних здібностей».

Вирішення педагогічних ситуацій — мірило професійної майстерності кожного вчителя. Керівники гуртків мали можливість відчути себе в різноманітних педагогічних ситуаціях, знайти мудре рішення, за допомогою тестування визначити власний рівень сформованості педагогічних здібностей, а також вчилися запобігати конфліктним ситуаціям та знаходити шляхи їх розв’язання.

Як показало засідання, педагоги гідно справляються навіть з найважчими ситуаціями, окремі керівники гуртків мають власні вироблені «рецепти» вміння «вийти сухими з води» і зберегти своє лице перед дітьми.


День українського козацтва — це данина всім козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності. Саме виникнення козацтва допомогло консолідувати українців в боротьбі проти численних ворогів, які в 15-17 століттях неодноразово намагалися завоювати українські землі.

Фундаментом всього українського козацтва була Запорізька Січ. Це був політичний центр республіки. Гетьмани Запорізької Січі мали великі урядові повноваження. Вони захищали землі і народ від зовнішнього ворога, вели міжнародні переговори від імені народу, вирішували глобальні питання, що стосувалися загального розвитку держави.

Президент Петро Порошенко визначив 14 жовтня Днем захисника України.

Відповідний указ № 806/2014 оприлюднено на сайті президента.

"Сьогодні, на Покрову, – день захисника України. Президент підписав відповідний указ. 23 лютого ми більше не відзначатимемо", - написав у Твіттері прес-секретар президента Святослав Цеголко.

Як сказано в указі, це зроблено "з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості".

"Установити в Україні свято – День захисника України, яке відзначати щорічно 14 жовтня", - вирішив Порошенко.

/Files/images/333333333333.jpg

Мал. Вікторії Приставки, вихованки гуртка “Ми малюємо світ” (кер. Ірина Вензловська)

Про те, як святкували цей день вихованці гуртка “”, дивіться в новинах.


День художника — це професійне свято українських художників. Воно з’явилось відносно недавно — в 1998 році, і святкувати його стали щорічно в другу неділю жовтня.
Художник — це дивовижна професія, близька до чародійства. Воно оточує нас всюди, зберігаючи і розвиваючи традиції, прививаючи загальнолюдські цінності, даруючи радість спілкування з прекрасним.
Вітаємо керівників гуртків образотворчого мистецтва

ІРИНУ ВЕНЗЛОВСЬКУ

ЮЛІЮ ЦЕКОТ

ОЛЕНУ КОЗАК,

а також всіх їхніх вихованців — майбутніх художників!!!

/Files/images/den-hudozhnika.jpg


Конкурс гумористів

10 жовтня відбувся конкурс юних гумористів «Посміхнемось щиро Вишні». В ньому взяло участь 15 поціновувачів творчості Остапа Вишні, учнів ЗОШ. Переможцями стали:

  • Назар Дуцник, учень ЗОШ І-ІІІ ст. с. Пульмо(І місце);

  • Павло Рибін, учень ЗОШ І-ІІІ ст. с. Піща(ІІ)

  • Олег Пастощук, учень ЗОШ І-ІІ ст. смт Шацьк(ІІ)

  • Юрій Забродоцький , учень ЗОШ І-ІІІ ст. с. Мельники(ІІІ)

  • Софія Шковорода, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк(ІІІ)

  • Тетяна Жучик, учениця ЗОШ І-ІІ ст. смт Шацьк(ІІІ)


ДЕНЬ ПРАЦІВНИКА ОСВІТИ В ПОЗАШКІЛЛІ

Позашкільникам

Фахівці ви і господарі,

І дитячих душ володарі.

Ви не просто диво-мрійники -

Старші друзі -позашкільники.

Незвичайний стан душі,

Пишете вночі вірші.

Так закохані в роботу,

Що працюєте й в суботу.

Їдете, куди пошлють,

А забудуть — нагадаєте,

І завжди на вас десь ждуть,

бо кругом ви друзів маєте.

Залишайтеся й надалі

Другом, лідером, творцем,

І при цьому неодмінно

Най-найкращим фахівцем!

Пам’ятайте, позашкільники,

Що в душі ви справжні мрійники!

/Files/images/Z-dnem-vchytelya.jpg

Свято працівника освіти в нашому закладі пройшло весело та цікаво.

Спочатку всіх присутніх привітала Моніка Белуччі разом з ведучою свята.

Пісенні та віршовані вітання прозвучали з уст вихованців «Студії творчості» та «Бемольки». Шкільні анекдоти та життєві афоризми, презентовані керівниками гуртків, розсмішили кожного.

Найприємнішими були подарунки, поєднані з індивідуальними вітаннями педагогам-позашкільникам. Конкурс «Рожеві окуляри», проведений наприкінці свята, дав змогу прочитати таємні думки та бажання.


А пізньоцвіт осінній гріє душу...

/Files/images/IMAG0483.jpg

Гарний рожево-фіолетовий кущик без єдиного листочка привертає неабияку увагу перехожих.

- Що це за квітка?

- Яка гарна!

- Яка цікава!

Приблизно такі фрази найчастіше лунають від них. Ця дивна квітка сміливо визирає із землі наприкінці вересня, абсолютно не зважаючи на осінню прохолоду та туман. Тендітна краса осіннього пізноцвіту випромінює ніжність, милує око та гріє душу, - повідомляють вихованці гуртка «Студія творчості».


Інтеракції — в педагогічну практику

Семінар керівників гуртків «Впровадження інтерактивних технологій в педагогічну практику» відбувся 18 вересня в Будинку дитячої та юнацької творчості. Пісочний годинник наповнився піщинками-очікуваннями, і ось уже відбувається знайомство Інформаційне повідомлення про інтеракції відразу втілюється на практиці в мозковому штурмі «Інтерактивне навчання», вправах «Хто Я?», «Колаж», «Гірський хребет», ігровому навчанні. Особливо сподобались учасникам проективний психологічнийтест на релаксацію «Прогулянка лісом» та вправа «Океан». Пісочний годинник перемістив всі піщинки-очікування вниз, показавши ефективність навчання семінару.


До Міжнародного дня захисту тварин 4 жовтня на гуртку «Природа і фантазія» (кер. Шумук С. С.) проведена година спілкування «Брати наші менші», яка викликала інтерес вихованців до живої природи, дбайливого та доброго ставлення до тварин, відповідальність за їх життя.

Вихованці переглянули презентацію по даній темі, поділилися розповідями про своїх домашніх улюбленців і турботу про них, а також цікавими історіями.

Прозвучали вірші, загадки, прислів’я про тварин та пройшли конкурси «Здогадайся, хто я», «Фантазери», «Цікава вікторина».

Сьогодні у кожній третій українській родині є свої домашні улюбленці. Спілкування з братами нашими меншими дає нам море позитивних емоцій. Виявляється, чотириногі друзі не тільки приносять радість, але і користь для нашого здоров’я! І зараз ми не уявляємо собі життя без них.

Але не забуваймо, що ми відповідальні за тих кого приручили. Тож піклуймося про тварин, оберігаймо!

1 ВЕРЕСНЯ - ДЕНЬ ЗНАНЬ

Славна традиція святкувати перший день нового навчального року об’єднала багато поколінь: без перебільшення, його відзначають всі, від вихованців дитячих садків до людей, які давно вже закінчили школу або вуз. Це наше спільне свято, тому що в основі будь-якої справи, будь-якої професії і навіть хобі лежать знання. Вони дають людині впевненість і свободу у виборі життєвого шляху, можливість домогтися успіху і реалізувати свої здібності. Саме тому ми настільки серйозну увагу приділяємо забезпеченню якісних освітніх послуг.

/Files/images/1-вересня-сайт.jpg


Педагоги позашкільних освітніх установ, вчителі, викладачі – це ті люди, які відкривають нам навколишній світ. Від їх таланту, відповідальності і професіоналізму залежить дуже і дуже багато чого.

У цей світлий день бажаємо всім нам зберегти дитячу спрагу знань, юнацьку допитливість розуму і зрілість міркувань! Зі святом 1-го вересня!

/Files/images/DSCN3922.JPG


В гостях у ювіляра

Працівники Будинку дитячої та юнацької творчості завітали в гості до Костянтина Чеснокова, щоб привітати поважного ювіляра.Адже 23 червня йому виповнилося 90 років. Костянтин Петрович — ветеран Великої Вітчизняної війни, вчитель від Бога, почесний мешканець Шацька з активною життєвою позицією, людина великої душі.

Побажання ювіляру прзвучали з уст методиста Ніни Корець:

Це взагалі-то непросто —

Взяти, дожити до дев'яноста.

Мудрий вік - дев'яносто років настав раптово, несподівано, але не варто засмучуватися, ні, книга життя зовсім не прочитана. Нехай Вам на довгі роки дарує світ величезний тільки краще! Нехай живуть в душі Вашій доброта, любов, великодушність!
Від усього серця бажаємо вам зберегти свої найкращі людські якості щонайменше літ до ста і завжди залишатися таким енергійним, діловим, відповідальним і потрібним людям, яким ми вас знаємо. Міцного здоров’я, щастя без міри, злагоди і достатку, а ще удачі у всьому, за що б не бралися. І нехай бог дарує ще багато світлих і щасливих подій у житті, про які завжди буде приємно згадати.


Дорогою перемог

Гарним видався день 5 червня для Ірини Дунець, вихованки гуртків БДЮТ, учениці ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк. Саме тоді в гості до Будинку дитячої та юнацької творчості завітав провідний інспектор Шацького РС УДСНС Роман Слюз з почесною місією нагородження переможниці конкурсу «Рятувальники очима дітей». Крім обласної грамоти управління освіти і науки Волинської ОДА та Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Волинській області за І місце в даному конкурсі, Роман Сергійович вручив Ірині подарунок — годинник (на фото). Ірині Вензловській, керівнику гуртка «Веселкова палітра», була також вручена подяка за підготовку переможця обласного конкурсу серед гуртківців позашкільних навчальних закладів.

/Files/images/SAM_1544.JPG

В виставці-конкурсі декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» на обласному рівні також маємо трьох переможців — Ольгу Бакун (І місце), Надію Яковініч (І місце) та Марину Полюх( ІІ місце). Ольга та Надія є вихованцями гуртка «Вишиванка» БДЮТ, який працює на базі Піщанської ЗОШ І-ІІІ ст. під керівництвом Лариси Бакун. Марина Полюх (фото 2), учениця ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк, відвідує гурток «Колібрі», керівником якого є Ірина Вензловська.

/Files/images/Марина Полюх готується до фестивалю_ урок казки.jpg

Ще одна вихованка цього гуртка Софія Гінайло, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк, отримала перемогу в конкурсі «Таланти ІІІ тисячоліття» (ІІ місце).

Дві грамоти за ІІ місце знову отримала Ольга Бакун (фото 3) — в конкурсі образотворчого мистецтва «З Кобзарем в серці» та «Таланти ІІІ тисячоліття»(гурток «Вишиванка», керівник Лариса Бакун)

/Files/images/Ольга Бакун.jpg

Анна Губанова, вихованка гуртка «Чарівні пальчики», учениця ЗОШ І-ІІ ст. смт Шацьк, отримала грамоту Волинського Центру науково-технічної творчості учнівської молоді за представлену роботу на виставку-конкурс робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання (керівник Оксана Сіжук).

Результативно попрацював клуб «Пошук» під керівництвом Тамари Гурко. Катерина Сидорук, вихованка цього гуртка, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк, здобула дві перемоги на обласному рівні — ІІ місце в турнірі юних істориків МАН та ІІІ в конкурсі науково-дослідницьких робіт МАН. На Всеукраїнському турнірів юних істориків Катя була у складі обласної команди і також отримала грамоту за ІІІ місце. Крім цього, вихованка нагороджена обласною грамотою Волинської ОДА за активну життєву позицію та результативні виступи на обласних і Всеукраїнських інтелектуальних змаганнях, приємним доповненням якій стала грошова премія.

Окрім цього, ще ряд обласних грамот було вручено нещодавно на фестивалі «Дитинство скликає таланти», про що повідомлялось в газеті. На завершення навчального року маємо 14 переможців обласного та 1 Всеукраїнського рівнів. Але конкурси ще тривають, тож бажаємо всім юним талантам нових здобутків та перемог!

Ніна Корець

«Дитинство скликає таланти»

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Це свято нагадує суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі вони росли щасливими, успішно вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами нашої країни.

2 червня в районному Будинку культури проходив фестиваль дитячої художньої творчості «Дитинство скликає таланти», присвячений Міжнародному дню захисту дітей. У ньому взяли участь вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості, учні загальноосвітніх шкіл та дошкільні навчальні заклади району. Захід організований відділом освіти райдержадміністрації та Будинком дитячої та юнацької творчості і спрямований на підтримку талановитих дітей.

День сьогодні незвичайний...

Сонце встало, умите в росі,

Що дитинство скликає таланти

В нас в районі дізнались усі.


Ось теплий червень підійшов зненацька,

Вже луг і поле цвітом розквітає,

Усіх талановитих учнів Шацька

На фестиваль дитинство закликає.

Такими словами ведучих Каті Хвисючик та Ольги Балюк, вихованців БДЮТ розпочалося свято.

І ось глядачі мають змогу побачити юні таланти: вокальну групу «Співаночка», дует у складі Андрія Саковця та Артема Сахарука БДЮТ), хореографічний колектив «Кристал» (ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь), ансамбль «Світлячок» (ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк), учнів Оксану Цвинкилевич (с. Самійличі), Тетяну Прилепу (с. Острів’я), Марину Рабчевську (с. Пулемець), Марію Гаврось (ЗОШ І-ІІ смт Шацьк), Ольгу Степанюк (БДЮТ). Розсмішили присутніх читанням гуморесок Олександра Пиленко (с. Положеве), Юлія Цвір (с. Підманове), Олег Голядинець (с. Смоляри Світязькі), а зачарували вихованці дошкільного навчального закладу №1 смт Шацьк — Ірина Бондар, Богдана Гацюк. Через несприятливу погоду не змогла дітвора взяти участь у конкурсі «Малюнок на асфальті», який згодом проведе відділ освіти.

Галина Янчук, методист РМК відділу освіти, привітала всіх зі святом та вручила грамоти вихованцям БДЮТ за перемогу в районних конкурсах та заходах. Грамотами управління освіти і науки Волинської ОДА були нагороджені Світлана Павлічук, Софія Грицюк за перемогу в конкурсі «Птах року-2013» (керівники Світлана Шумук, Аліна Дзядук), Ірина Мартинюк за ІІ місце в конкурсі «Космічні фантазії» (керівник Ірина Вензловська), Юлія Стаднік за художній рівень виконаних робіт в конкурсі «Новорічний подарунок» (керівник Світлана Шумук), Еліза Лиса — за майстерність та проявлену творчість в конкурсі «В об’єктиві натураліста» (керівник Ніна Корець).

Також всі учасники фестивалю одержали грамоти за високу виконавську майстерність, а діти, які брали участь поза конкурсом — грамоти за активну участь . Служба у справах дітей Шацької РДА організувала подарунки учасникам фестивалю від спонсорів з Шацька — Наталії Савчук, Нелі Сацюк, Віктора Навроцького. Вручила їх начальник служби Людмила Єрофєєва. Крім того, всі присутні в залі отримали солодкі призи (морозиво) від Світлани Шум, Валентини Шумик та Ірини Сергієвич.


«Моя найкраща в світі сторона – чарівна, не­пов­­торна Україна!»

Огляд художньої твор­чості учнівської молоді Ша­цького району «Моя найкраща в світі сторона – чарівна, не­пов­­торна Україна!», організо­ва­ний відділом освіти Шацької РДА та Будинком дитячої та юнацької творчості, відбувся 13 травня в Будинку культури.

Вис­тавка декоративно-ужитко­вого та образотворчого мистецтва, представлена цьогоріч, зачарувала різноманіттям вишивок, паперових фігурок в стилі оригамі, квілінгу, виробів з бісеру, тістопластики, соломки та навіть пластиліну. Картини образотворчого мистецтва, виконані олійними фарбами, могли створити неабияку конкуренцію справжнім художникам. За висновками журі, переможцями стали вихованці Ша­цького БДЮТ, ІІ місце отримав учнівський колектив ЗОШ І-ІІІ ст. с. Піща, ІІІ – ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь.

А районною сце­ною тим часом заволоділи шко­лярі з самобутніми талантами, щирими усмішками, відкритістю й безпосередністю. Традиційно міцну основу творчого заходу ск­лали вокалісти Валентини Ва­сик, музичного керівника ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк: хор «Світанок», ансамбль «Світлячок», вокаль­ний колектив «На крилах пісні», На­талія Паламарук, Катерина Хви­сючик, Андрій Купира. Вкот­ре зди­вувала силою голосу Світлана Постернак, що виконала «Дивну квітку» (керівник Микола Ре­ге­щук). Шквал оплесків викликав виступ наймолодших співаків – Даринки Бондар та вокальної групи «Співаночка» БДЮТ під керівництвом Анто­ніни Сакевич. Фольклорний ко­лек­тив «Полісяночка» БДЮТ (ке­рівник Марія Тішина) компо­зи­цією «Благослови, мати, вес­ну зустрічати» відродив на сцені старовинний народний обряд вес­нянок. Вихованці Галини Хом’як – тріо у складі Валентини Постернак, Мар’яни Крат і Зо­ряни Заєць, а також Андрій Чо­ботан (БДЮТ) завойовували глядачів не лише талантом, а й квітучою мо­лодістю і красою. Вразили й зачарували новизною та оригінальністю стилю танцювальні компо­зиції «Клубок життя», «Полька-веселунка» та «Танго» у виконанні хореогра­фіч­ного колективу «Кристал» учнів ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь (керівник Зоя Лукащик). У віночок творчих но­мерів вплели свої співанки Ольга Тахасюк (БДЮТ, керівник Аліна Дзядук) та Оксана Цвин­килевич (ЗОШ І-ІІ ст. с. Самійличі, керівник Світлана Цвинки­ле­вич); поезію і гуморески – від­повідно Павло Рибін (ЗОШ І-ІІІ ст. с. Піща, керівник Валентина Сен­дер) та Вадим Дударчук (НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок» с. Мельники, керівник Галина Заяць).

За чудові емоції, отримані від перегляду концерту, дякували орга­нізаторам та юним учас­ни­кам Ірина Котельчук, методист Во­линського державного цен­тру естетичного виховання, Сер­­гій Віннічук, голова Шацької районної ради, та Анатолій Пав­лей, начальник відділу освіти Ша­цької РДА. Почесні грамоти були вручені музичному керів­нику ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк Ва­лентині Васик та методисту Ша­цького БДЮТ Ніні Корець.

Конкурс колективів екологічної просвіти.

Рятуємо чисте повітря. Рятуємо воду —


в морях. В океанах. В малих і великих річках.


Рятуємо рідкісних птахів — не всі ще породи,


а ті, що зникають в полях, у лісах, у лугах.

Рятуємо злаки. А потім рятуємо квіти.


Рятуєм світанки — від кіптяви, гару й димів.


Рятуємо тишу, щоб в тиші мовчати й радіти.


Рятуємо вулицю від голосних двигунів.

Рятуємо землю. А також рятуємо небо.


Рятуємо мрії. Кохання солодкий мотив.


Рятуємо ніжність… Від кого рятуєм? Від себе.


Поки ще не пізно і можна хоч щось зберегти…

Євген Гуцало

Ось таким епіграфом можна розкрити природоохоронну діяльність людини, яка усвідомлює величезну й важливу необхідність сьогодення — зберегти природу на землі.

Учнівська молодь нашого району теж не лишається осторонь від цих завдань. В школах та Будинку дитячої та юнацької творчості екологічне виховання здійснюється в гуртках та дитячих об’єднаннях. Свою діяльність вони висвітлюють в різноманітних конкурсах, заходах та акціях екологічного спрямування. Один з них — районний конкурс колективів екологічної просвіти, організований відділом освіти та БДЮТ, відбувся 10 квітня в ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь. Тема конкурсу «Збережемо первоцвіти» дала змогу командам-учасницям розкрити таємниці найніжнішої, найпрекраснішої частинки природи — перших весняних квітів, продемонструвати конкретні справи по природоохоронній діяльності.

Присутні в залі не лише побачили емоційні театралізовані виступи колективів, а й отримали підтердження їхніх природоохоронних справ в мультимедійних презентаціях, на яких милували око чарівні ключики весни первоцвіти, окраса весняного лісу проліски, маленькі, тоненькі, але такі вродливі шафрани, сором’язливі жовтаві клубочки мати-й-мачухи, нерозлучні подруги, яких дуже полюбляють бджоли — фіалки й медунки, пухнасті фіолетові голівки сон-трави. На рахунку природолюбів побачили багато добрих конкретних справ: природоохоронна, а також роз’яснювальна робота, проведення традиційних свят зимуючих птахів, квітів, Дня Землі, екологічних акцій «Зелений клас», «Ми — за чисте довкілля», «Збережи ялинку», «Мій голос я віддаю на захист природи», «Збережемо первоцвіти», конкурсів малюнків, газет, плакатів та фотографій, тематичні екскурсії в природу, активна участь в різноманітних конкурсах, вікторинах, заходах.

Члени журі Галина Янчук, методист РМК відділу освіти та Василь Матейчик, заступник директора з наукової роботи Шацького НПП підсумували результати виступів та нагородили переможців. Кращими стали колективи екологічної просвіти «Діти Землі» вихованців гуртка «Квітникарі-аранжувальники» БДЮТ, учнів ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь (керівники — Світлана Шумук та Аліна Дзядук) — І місце, «Пролісок» учнів НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.— дитячий садок» с. Мельники (керівник — Галина Заяць) — ІІ, «Зелена планета» учнів ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк (керівники — Любов Богдан та Юлія Лісовська) — ІІІ місце. Решта учасників — колективи «Росинка» учнів ЗОШ І- ІІІ ст. с. Прип’ять, «Земля — природи ім’я» учнів ЗОШ І-ІІ ст. с. Пулемець та «Паросток» вихованців гуртка «Знай, люби, бережи» БДЮТ, учнів ЗОШ І-ІІ ст. с. Підманове, отримали грамоти відділу освіти Шацької РДА за вагомий внесок в екололого-просвітницьку та природоохоронну діяльність.

Ніна Корець


Як юні художники з Волині точні картини малюють

/Files/images/17102_1.jpg – Митець росте у кожній дитині, потрібно лише допомогти проявитися цьому таланту, завжди схвалювати образотворчу ініціативу дитини і позитивно оцінювати її сміливі рішення, – говорить керівник гуртків образотворчого мистецтва Шацького БДЮТ Ірина Вензловська.Саме під її пильним керівництвом у трьох гуртках «Ми малюємо світ» (старша вікова група), «Веселкова палітра» (середня вікова група) та «Колібрі» (молодшого шкільного віку) діти створюють свої мистецькі шедеври, що розкривають дивний світ дитячої фантазії, вираженої у найнесподіваніших формах та сюжетах. Яскраві, барвисті малюнки вихованців Ірини Вензловської наповнені особливим змістом, чуттєвістю та наївністю. Справді ж бо дитина – це художник-чарівник, вона повинна відчувати, розповідати про життя, оточуючий світ, людей, свої почуття за допомогою малюнка. Діти із задоволенням відвідують заняття з малювання, де навчаються використовувати колір, форму, лінії, штрихи, пропорції, композицію, різні матеріали (олівці, фарби, фломастери, скло, дерево) як засоби створення виразного художнього образу.Малюнки, що довелося побачити у БДЮТ, вразили майстерністю та точністю виконання, де сюжети грають кольорами, несуть настрій і красу. Тож протягом останніх п’яти років творчі роботи вихованців Ірини Павлівни займають призові місця не лише на районних конкурсах, а й обласних і навіть всеукраїнських. Минулого року скарбничка нагород поповнилася чотирма обласними та однією всеукраїнською нагородою. – З року в рік росте мистецький рівень не тільки вчителя, а й вихованців, – говорить методист БДЮТ Ніна Корець. – Раніше у нас не було таких вагомих успіхів на обласному рівні, а вже тепер є чим похвалитися, бо маємо дуже багато досягнень у конкурсах образотворчих робіт науково-технічного, художньо-естетичного та еколого-натуралістичного напрямків. Роботи Ірини Мартинюк, Богдани Бобилевої, Тетяни Семенчук (с. Світязь), Софії Гінайло, Катерини Хвисючик, Олесі Сацюк (смт Шацьк) справді вражають творчим підходом до створення композицій, уявою і фантазією. Під час навчально-виховного процесу Ірина Павлівна використовує різні форми проведення заняття: практикуми, конкурси, виставки, творчі звіти, тематичні вернісажі, екскурсії, а в теплу пору року активно практикується робота на пленері. Сьогодні у творчому активі учнів – не лише малюнки різноманітними фарбами на папері, а й на склі, декоративний розпис по дереву, малюнок на мокрому та сухому тлі. Тепер Ірина Вензловська привчає дітей до масляного живопису, що дає можливість насичувати полотнища новими відтінками та тонами, природністю-незвичністю. У своїй роботі керівник гуртків використовує індивідуальний підхід до кожної дитини. Підтримка педагога тішить дітей, додає упевненості, тож вони радіють своїм успіхам не менше, ніж дорослі художники.Навіть якщо з тих дітей, котрі відвідують гуртки малювання, в майбутньому не буде всесвітньо знаменитих художників, та в них залишиться інтерес до мистецтва, естетичне сприйняття, вміння помічати красиве у навколишньому середовищі, звичка вносити елементи краси в побут, самостійно створювати прекрасне. Тож творчих успіхів вам!Віта ШЕПЕЛЯ,Шацький район (за матеріалами газети "Шацький край" та "Слово Волині")

/Files/images/17102_2.jpg

/Files/images/17102_3.jpg



Чарівний світ оригамі

Новий цікавий гурток «Оригамі» під керівництвом Оксани Сіжук на початку січня гостинно відкрив двері для другокласників.

Сьогодні відомо багато різновидів оригамі, однак найпопулярнішим є модульне ори гамі, яке дозволяє створювати один виріб з кількох модулів. Для цього готові модулі—деталі, отримані шляхом складання квадратних аркушів паперу за правилами класичного ори гамі, - укладаються один в одного. Відкривши дитині дивний світ ори гамі, керівник залучає маленьких майстрів не тільки до захоплюючого, але й до дуже корисного заняття, адже воно виробляє посидючість, тренує пам’ять і розвиває просторове мислення.

Вихованці гуртка розвивають свою творчість та фантазію . Для них надається можливість створити колекцію паперових іграшок—собачок, котиків, хом’ячків, рибок в акваріумі, лисичок, восьминогів, курчаток тощо. Виготовлені колекції радують не лише гуртківців, а й їхніх братиків, сестричок та навіть батьків.


День Сніговика

/Files/images/IMAG0387-1.jpg

Я — веселий cніговик,

До морозу ще не звик,

А гарненька cніговичка —

Це моя мала сестричка.

Ми січневої пори

Прибули до дітвори,

Поспішали так на свято —

День cніговика стрічати!

18 січня святкують День сніговика. Ця дата обрана не випадково, оскільки «одиниця» і «вісімка» є подібними до форми сніговика. Свято було засноване в 2010 році. Цей день – привід зібратися сім`єю чи колом друзів для зимової забави – ліплення сніговиків.

Ця симпатична пара сніговиків створена вихованцями гуртків “Сходинки до інформатики” , “Веселкова палітра” та керівниками гуртків Романом Штандером, Іриною Вензловською та Оксаною Сіжук, — повідомляє гурток “Студія творчості”.


Колектив Будинку дитячої та юнацької творчості вітає всіх з Новим роком та Різдвом Христовим.

Сподіваємось, що i у Новому році ми будемо ще більш цілеспрямовані, наполегливі та упевнені в собі.

Любі друзі! Нехай у Новому році здійсняться ваші мрії і плани. Бажаємо вам гарного здоров'я, любові та миру.

З Новим Роком!

/Files/images/f4681ffff8f775b2378fa8e441e1dac8.jpg

Вітаєм Вас із Новим роком,
З всіма Різдвяними Святами!
Нехай життя із кожним кроком
Ваш дім наповнює скарбами!

Хай сонце радо Вас вітає,
Кує зозуля літ багато,
Здоров’я з пишним короваєм
Приходить в будні і на свято!

Нехай тепло людських сердець
Вам душу щиро зігріває,
І переможних справ вінець
Хай Вашу голову вінчає!

Хай ширшим стане друзів коло:
Протягне руку всякий стрічний,
І буде кожен день казковим
Як ніч Різдвяна й Новорічна!


День учителя

4 жовтня ми святкуємо День учителя. Вчительство - це і мистецтво, і праця, і дуже часто - самопожертва. Саме вчитель, педагог, викладач, вихователь закладає і створює основу творчої людської діяльності. У цей день ми з вдячністю і теплотою думаємо і говоримо про школу, своїх вчителів, поспішаємо привітати тих, хто віддав стільки любові й терпіння.

Хай дороги стеляться крилато,
Будуть чисті, рівні, як струна,
А добро не оминає хату,
Як не обминає світ весна.
Хай здоров’я, радість і достаток
Сипляться, немов вишневий цвіт,
Хай малює доля з буднів свято
І дарує вчительських багато літ.

/Files/images/t_2.jpg


Стартував новий навчальний рік

/Files/images/971b174a97a485e506c39fbd6d079d9a.jpgЦьогорічний День знань припав в Україні на вихідний. Волиняни вирішили не переносити святкування на понеділок, і перший дзвоник організовано, хоч і в різний час, зазвучав 1 вересня у всіх навчальних закладах області. Урочисті лінійки з нагоди початку нового навчального року відбулися також у 18 загальноосвітніх школах і лісовому коледжі Шацького району. За парти сіли 202 першокласники (в Україні – 450 тисяч, на Волині – 13, 5 тисяч), що на 12 менше, як у минулому році, і 105 першокурсників коледжу (минулоріч було 118). Перший дзвоник покликав на уроки 2011 учнів і 417 студентів стаціонарного відділення (торік відповідно 2032 і 420).

Головна школа району – Шацька загальноосвітня І-ІІІ ст. – зустрічала учнів, учителів, батьків і численних гостей заквітчаною брамою, що символізувала вхід у Країну знань. Кумедні першокласники, заховані за великими букетами, засмаглі після канікул і повні сил учні середніх класів, майже дорослі одинадцятикласники, а також мудрі наставники-вчителі – всі дружно продемонстрували готовність стартувати у новий навчальний рік. Присутніх на лінійці привітали зі святом Валерій Михальчук, директор школи, та Людмила Єрофєєва, заступник голови Шацької районної ради, побажавши успіхів, наснаги, наполегливості, жаги до знань, молодшим школярам – ще й уваги та зосередженості, адже у 2013-2014 навчальному році в перших і других класах з’являться нові предмети: відповідно іноземна мова та інформатика, а в п’ятих – друга іноземна (у ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Шацьк – польська).

З рук Валерія Михайловича відмінники школи отримали Похвальні листи, переможці олімпіад, різноманітних конкурсів і змагань – грамоти. Учні трохи пожартували і трохи поспівали. Майбутні випускники, вручивши першачкам кульки кольорів державного прапора і маленькі пам’ятні подарунки, повели їх до школи. Вчителям традиційно, в знак вдячності, школярі подарували квіти. А 2 вересня вже закипіло-завирувало шкільне життя: веселе й пізнавальне, повне відкриттів, захоплюючих подорожей Країною знань і нових перемог.

(За матеріалами газети "Шацький край")

ЛАСКАВО ПРОСИМО!

Раді вітати Вас на сайті нашого позашкільного навчального закладу!

/Files/images/800px-Building_of_children_and_teenagers_creativity_in_the_Shatsk,_Ukraine.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 1431